Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita florina023's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.2012
    Postari in forum
    7

Caut bona Iasi

cautam bona pt fetita noastra de 9 luni. program 9-15 (cu posibilitate de prelungire pana la ora 17) Luni-vineri. bona sa fie cu bun simt, discreta ,punctuala, in putere, sanatoasa, foarte rabdatoare, nefumatoare, cu experienta macar cu proprii copii si dispusa sa acorde atentie copilului,sa se joace cu ea. oferim 500-800ron/luna ,fara masa sau transport. Locuim in Canta
    Modificata de florina023; 01.01.2012 la 22:20:20.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    daca esti dispusa sa dai 800 de lei, nu lasa copilul cu bona, ci du-l la o cresa privata. gradinita unde merg nepoatele mele este excelenta, asta e suma care se plateste si sunt niste oameni extraordinari acolo. in plus, au camere de supraveghere conectate la internet si iti poti vedea puiutul in orice moment. scuze ca iti dau acest sfat, insa eu personal cred ca asa as face, nu am incredere sa las pe cineva in casa singur cu copilul atatea ore...

Membru inregistrat la
    01.01.2012
    Postari in forum
    7
    Multumesc mult pt sfat. Nu o sa fie singura cu bona decat 2 zile pe saptamana (cam 4 ore). Si nu stiu daca o primeste asa mica la gradinita. M-am gandit bine si asta cred ca e solutia buna pt noi.

Floricica Senior Dana2101's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    2.735
    Citat Postat de florina023 Vezi mesajul
    cautam bona pt fetita noastra de 9 luni. program 9-15 (cu posibilitate de prelungire pana la ora 17) Luni-vineri. bona sa fie cu bun simt, discreta ,punctuala, in putere, sanatoasa, foarte rabdatoare, nefumatoare, cu experienta macar cu proprii copii si dispusa sa acorde atentie copilului,sa se joace cu ea. oferim 500-800ron/luna ,fara masa sau transport. Locuim in Canta

Buna Florina
    Sa va traiasca printesa si sa fie sanatoasa...unde mai exact stati in Canta?...ti-am lasat un mesaj.

Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Multumesc mult pt sfat. Nu o sa fie singura cu bona decat 2 zile pe saptamana (cam 4 ore). Si nu stiu daca o primeste asa mica la gradinita. M-am gandit bine si asta cred ca e solutia buna pt noi.
    o primeste de la 6 luni. daca nu sta singura cu bona mult timp si daca mai ai nevoie sa si te ajute in casa, atunci e altceva. eu mi-amintesc ca anul trecut ma uitam la transmisia web si imi placea cum le cantau educatoarele si cum ii leganau pe cei mici :)) sper sa gasesti pe cineva de incredere si sa fie in siguranta fetita, asta e cel mai important.

Floricica Senior Dana2101's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2009
    Postari in forum
    2.735
    Citat Postat de snowdance22 Vezi mesajul
    o primeste de la 6 luni. daca nu sta singura cu bona mult timp si daca mai ai nevoie sa si te ajute in casa, atunci e altceva. eu mi-amintesc ca anul trecut ma uitam la transmisia web si imi placea cum le cantau educatoarele si cum ii leganau pe cei mici :)) sper sa gasesti pe cineva de incredere si sa fie in siguranta fetita, asta e cel mai important.

nu prea stiu gradinite pentru cei mici sa fie in Iasi, doar la particulari.
    eu una am avut noroc de parintii mei, la 8 luni am lasat fata la ei si-am inceput munca.

Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de dana2101 Vezi mesajul
    nu prea stiu gradinite pentru cei mici sa fie in Iasi, doar la particulari.
    eu una am avut noroc de parintii mei, la 8 luni am lasat fata la ei si-am inceput munca.
    pai e particulara cea de care vorbesc. iti ia copilul de acasa, ti-l aduce... normal ca nu e de stat, acolo, intre 20, nu as recomanda niciodata sa fie dus un copil de 9 luni, mai ales pe timp de epidemii de gripa si viroze de tot felul.

Membru inregistrat la
    01.01.2012
    Postari in forum
    7
    Despre ce gradinita este vorba?

Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Despre ce gradinita este vorba?

despre asta: Gradinita FEG Iasi | Prezentare Video | Gradinite particulare Iasi sora mea e foarte multumita si dupa cum vad are si de ce.

Membru inregistrat la
    01.01.2012
    Postari in forum
    7
    k, in continuare caut bona, va astept cu drag daca sunteti interesate :)

Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    k, in continuare caut bona, va astept cu drag daca sunteti interesate :)
    buna, florina, inscrie-te pe site-ul www.bona.ro, este posibil sa gasesti bona in felul asta! Succes!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari