Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 21
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita lory22's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.09.2009
    Postari in forum
    22
    DRAGI MAMICI !!!! Stiti cat de grea e perioada cand copii cresc, diversificarea alimentelor e un chin atat pt noi cat si pt ei.Mofturosii nostrii o sa ne faca zile si diminetzi grele...atunci cand noi o sa ne trezim de dimi sa le pregatim un mic dejun savuros iar ei fara prea mult timp da gandire o sa zik NU PAP , NU IMI PLACE , o sa scuipe,iar noi o sa fim disperate k puiul nu a mancat si o sa slabeasca? As dori sa discutam pe acest subiect ce sa dam copiilor sa pape dimineatza?

Membru inregistrat la
    11.09.2009
    Postari in forum
    22
    fetitza mea nu e o mancacioasa .are 2 ani si are un pic peste 10 kg...iam facut analizele si nu are nik e sanatoasa...ultima data ia gasit o anemie usoara...dimineatza papa dar nu asea de mult...adik nu tot ce ii pun eu in farfurioara si io aduc la pat...e o rasftata

Floricica Debutanta vera_32's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    606
    si la noi e aceasi problema copii mei se trezesc dimineata si nu vor sa manance nimic oricat am insista si a pacali dar de 1 sapt au inceput gradinita si la ora 10 iau o gustarepe care a zis educatoarea ca mananca tot si la amiza la fel mananca f.bine.iar seara acasa ei care nu mancau mai nimic acum mananca f.bine.parerea mea e ca cu cat ii rasfeti si insisti mai mult cu atat mananca mai rau,eu am vazut asta la mine daca inaite mancau ffff putin si numai cu rugaminti de cand au inceput gradinita totul sa schimbat.

Membru inregistrat la
    11.09.2009
    Postari in forum
    22
    iona ai mare dreptate.se stie insa ca la gradi copii papa tot din farfurie pt ca sunt lasati liberi nu se roaga nimeni de ei si vazandui si pe ceilalti copii mancand fac si ei acelasi lucru.ma bucur sa aud k la tine sau schimbat lucrurile!!!

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    noi papam in functie de "starea de spirit "a printului........adica putem manca:pateu(in casa facut)pe paine sau ou fiert tare frecat cu pateu(galbenusul) sau paine cu branzica si unt,unt cu dulceata de caise sau mure,gris cu lapte,lapte cu cereale,iaurt cu biscuiti,omleta,cascaval,banane..........ce are chef cam asta se intampla la noi la masa!!!
    in fiecare dimin expunem meniul si 'mnealui alege........uneori cate putin din mai multe,alteori papa un singur fel pana se satura!!

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    la nou miculdejun nu difera prea tare de la o zi la alta , dar am noroc ca nu e mofturos: iaurt+diverse fructe cel mai des banana, branzica +iaurt,pasta de fructe +3 biscuiti dar asta rar.

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    NOI PAPAM IN FIECARE DIMINEATA BANANA CU BISCUITE,IAURTEL CU FRUCTE,SI CATEODATA SI UN OUSOR MOALE

Floricica Senior coria's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3.299
    cate zile pe saptamana putem sa-i dam ou, copilului???

nicole13
    Guest
    maxim de trei ori pe sapt., niciodata seara!

Floricica Senior coria's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3.299
    multumesc, nicole!!!!

Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    eu stiam de la doctora,o data la 2 zile

+ Raspunde
Pagina 1 din 21
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari