Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061

Seminte de floarea soarelui/dovleac - bune sau rele

Deoarece strumfului nostru ii plac foarte mult semintele si probabil sunt destui copii ce adora aceste "cereale", am deschis acest subiect pentru a afla (din opiniile voastre) daca sunt ok de consumat la varsta de 2 ani sau nu-normal, ma refer la cantitati rezonabile, fara excese

Floricica Nou Venita simonici_mony's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2010
    Postari in forum
    46
    Eu stiu ca pana la un an nu e bine sa ii dai seminte tari dar dupa un an el stie sa mestece bine nu vad de ce sa nu ii dai caci contin grasimi vegetale care sunt foarte necesare pentru inima.

oanachampion
    Guest
    Semintele sunt fff bune, mai ales cele de dovleac... De ex, semintele crude de dovleac, amestecate cu miere de albine si consumate pe stomacul gol omoara viermii intestinali...
    In alta ordine de idei, mie imi plac semintele de numa (si cele de dovleac, si cele de floare), asa ca astia mici ai mei au mancat de nenumarate ori de la mine (bineinteles, le decojesc eu inainte sa le dau).

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    ei ii cumparam lui gabriel gata decojite o punguta... si eu din punga mea el din a lui.
    sunt ok numai sa stie sa le mestece.

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    Super, am citit undeva ca inainte se dadeau la gradinita seminte de dovleac strumfilor; acum ca desert sau ca masa intermediara micutii primesc ciocolata alba, jeleuri sau fructe

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari