Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita diana38's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    26

Zambitor Schimbare de la NAN la ,MILUMIL 1

Noi am papat pina acuma la 3 luni lapte praf Nan 1,dar parca nu ne mai place.Am inceput sa schimb cu milumil(o masura milumil,3 nan si tot asa pina ajungem la 4 masuri milumil).Spuneti-mi va rog ce parere aveti de milumil.sper sa il pape mai bine.va pup.astept raspuns

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    buna!
    draga mea si eu i-am schimbat la 2 luni laptele baietelului meu dar eu ii dau Aptamil tot de la Milupa eu am o parere foarte buna despre lapte a luat foarte bine in greutate si are un gust bun il mananca cu placere.....

Floricica Senior coria's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3.299
    la recomandarea medicului nu? vrei sa schimbi laptele!
    deci ai spus si medicului asta si el ti-a spus sa-l schimbi! atunci sunt de acord, dar pana atunci, nu! poate face complicatii, sau poate...
    si eu i-am dat NAN de la nastere si si acum tot Nan mananca, dar nu i l-as schimba fara sa ma consult cu medicul pediatru...

Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    26
    ms mult de raspunsuri.sper sa ne placa si noua

Floricica Avansata ramona07's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2007
    Postari in forum
    1.803
    Buna. Noi am fost foarte multumiti de Milumil..le-am dat pana la 1 an.Am inceput cu Nan,dar nu le-au suportat..e foarte rau la gust si are un miros foarte ciudat ,insa Mulumil l-a baut din prima.
    Crestere mare va dorim.

Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    26
    buna fetelor!Ramona ai dreptate are un gust foarte nasol laptele praf nan mi se zvircolea foarte tare in brate cand ii dadeam sa pape,dar sincer pina in prezent e ok.vedem mai incolo.Multumim pt urare.La fel si voi sa cresteti mari si sanatosi.

Floricica Nou Venita mamica_noni's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.07.2010
    Postari in forum
    10
    Buna, sunt copii care prefera laptele de la Humana. Sunt medici care il recomanda ca fiind f. bun.Eu i-am luat toate tipurile de lapte si cel care vad ca ii mai place este Nan. Incearca si cu altele si vezi ce prefera. O sa vezi ca daca ii place ceva o sa iti mai ceara:)

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Salut, fetelor,
    si eu i-am schimbat fetitei mele laptele praf in jurul varstei de o luna.A baut nan si am trecut la milumil pe care l-a baut pana la un an, fara probleme.Nu cred ca e nevoie de recomandarea doctorului, dar totusi e bine daca il intrebi.Vreau sa spun ca daca ar fi avut o alergie la una din componentele laptelui ar fi facut alergie si la nan.eu cand am schimbat laptele praf, am cerut parerea pediatrului si raspunsul a fost sa incercam ce dorim si consideram ca ne permitem (pe piata sunt foarte multe sortimente) pana vom ajunge la unul pe care copilul il bea cu placere si ia si in greutate.Tot asa cum nu ti-a folosit nan, poate sa nu iti foloseasca nici milumil si sa treci la humana, de exemplu.

Cu toate astea, parerea mea e ca milumil e ok (gust bun si pret acceptabil), dar totul depinde de bebe....Multa sanatate!

Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    26
    Sincer nu am intrebat pediatrul,dar il mananca foarte bine.nu mi se mai zvarcoleste in brate in timp ce mananca.si papa tot
    nu lasa nimic in sticluta,fata de cit lasa cand manca nan.

Floricica Nou Venita teodorandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2009
    Postari in forum
    3
    buna diana38, si eu i-am dat nan la bebele meu si acuma dupa ce mi-am schimbat domiciliul l-am trecut pe nan 1 olandez. e adevarat ceea ce spui nan 1 din romania are un miros ciudat si parca imediat ce il faci are miros de inacrit, iar cel olandez are alta consistenta si un miros normal. ciudar faptul ca totusi e aceeasi firma produse in acceasi tara... ciudat nu...........????????????

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    eu ii dau nan dar de cateva zile face kk verde si am inteles ca e posibil sa fie de la lapte. daca medicul imi va spune sa il schimb voi lua milumil la baietel asta am folosit numai ca milumil 3 e asa de dulce... te lesina si e cu aroma de banane, cel putin asa era acum 3 ani acum nu mai stiu. dar asta se da la 1 an asa ca nu prea am baut am trecut pe cel de vacuta. cat despre mirosul laptelui Nan... aveti dreptate si mie mi se pare ca este acru imediat desi nu e. in rest sunt multumita fetita mea a luat in greutate 2 kg de la nastere doar sa vedem ce facem cu analizele si ce va spune medicul

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari