Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Deja suntem al varsta cand curiozitatea e foarte mare si vor sa stie si ce facem cu aceste unelte de scris.Uneori le punem bine sa nu ajunga cu ele pe pereti ,papuci geci sau mai stiu eu unde dara e important sa ii lasam sa le cunoasca si sa le manuiasca. Voi cum ati facut?Aveti ora speciala cand ii lasati sa mazgaleasca?Ii supravegheati?Aveti o limita de varsta pt introducerea lor?

Eu ii mai dau creioane cerate si carioci dar nu am curaj sa o las singura pe Tia.Deja mi-a mazgalita o pereche de papuci..hihi.Assa ca avem zi speciala de folosit creionul si carioca. Si asa ne place.........

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    si eu ii mai dau Iuliei creioane colorate si carioci dar stau langa ea..........binenteles ca nu vrea sa scrie pe hartie ,isi da sosetele jos si scrie pe picioruse !

creioane cerate nu i-am mai dat pt ca ii placea sa le roada!

Floricica Avansata madyflo's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2008
    Postari in forum
    2.090
    Robert adora sa deseneze sau mai bine zis sa mazgaleasca.
    Este cel mai fericit cand vede ca ii pregatesc masuta cu creionasele si colile.
    Giani noi suntem putin mai maricei am trecut de faza cu scrisul pe picioruse,acum scriem pe pereti..Cum nu-i mami atenta cum Robert isi arata talentul pe pereti...

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    hihihi ,deci la asta sa ma astept si eu !
    pupici lui Robert cel talentat!

Floricica Debutanta irra's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    I-am luat creioane colorate care ies la spalat, le are intr-o cutie la indemana si le foloseste cam in fiecare zi. Uneori ii sugerez eu sa coloram, desenam si sa scriem, alteori incepe ea singura si-mi cere ajutorul cand nu mai are loc pe coala si vrea alta. :-) A desenat putin pe pereti, dar a trecut acum de faza asta din fericire. Cariocile ii plac, dar nu la fel de mult. Cu pixuri o las cand ma vede ca scriu ceva si vrea sa incerce si ea, dar o supraveghez. Ii mai place sa scrie cu creta la tabla si pe jos, pe trotuar. Ii place sa picteze cu degetele si cu bureti- la fel, vopseaua iese la spalat, asa ca nu e mare lucru daca ajunge si pe haine, pe masuta, pe jos... :-) Intotdeauna ajunge si in par, evident...

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    a primit si tia de ziua ei acuarele pt degetele si abea astept sa le incerc. dar inca nu am avut timp sapt asta. maine is libera si daca ploua cum se zice o sa ne apucam de pictat

Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    Spor la pictat si tie, Adela, spor la curatat dupa aceea! :-) Damaris a trimis din operele ei de arta pe la bunici, asa mandri sunt de ele!

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    multumim ioana.o sa fie mare eveniment si cred ca o sa ii placa de numa.asa de fain e kitul ca are si sortulet si fata de masa.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    peretii mei sunt plini....
    nu stiu ce sa ma mai fac cum pune mana pe ceva de scris cum picteaza peretiii
    degeaba ii dau hartie de geaba o cert
    asta e
    freaca mami

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    ramona pixul e al naibi ca nu iasa cu nimic si la fel si marcarul.dar creioanele cerate iasa cu maioneza.o lasi 5 min pe pata si appoi stergi cu o carpa.
    eu am lasat-o pe tia de capul ei o data cu creioane cerate si mi-a mazgalit biroul si inc anu am curatat.si masuta ei a scris-o cu marcar .are tablita speciala pt ele dar a iesit de pe ea si a scris si masa.
    acum o duc cu mine la baby sitting si baietelul coloreaza si s-a invatat si ea sa stea cu creioanele pe hartie.dar nu am inca incredere in ea

Membru inregistrat la
    26.10.2007
    Postari in forum
    810
    Produsele de la Crayola au multe variante care ies la spalat (washable): creioane cerate, creioane colorate obisnuite, carioci, acuarele/vopsele, etc. Pixuri nu stiu daca au... :-) Cu pixul am patit-o si noi, Damaris si-a desenat pe fata papusa preferata, de la bunica ei, si asa rau i-a parut cand a vazut rezultatul... se mai vede si acum, dupa multe spalari.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari