Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita stelaaly's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22

Singulerul si rinita alergica

Buna ziua, fetita mea are 5 ani.....anul trecut am operat-o de polipi..credeam ca scapam de probleme, dar am facut acum o saptamana dozarea IgE si i-a iesit 600....va trebui sa ii dam iarasi Singuler,,,,exista vreun tratament naturist sau vreun regim care sa inlocuiasca Singulerul??????

Floricica Nou Venita sofia_l's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2011
    Postari in forum
    55
    De ce vrei sa ii dai Singuler, numai pentru ca i-au iesit IgE crescute? Are si simptome de rinita alergica? Scuze...dar chiar nu am inteles. Si, oricum, Singuler mi se pare mult prea mult.

Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22
    da are si simtome.......raceste des.....e racita de 1 luna si nu ii mai trece si e infundata pe nas.nu ii mai trece.......ai vreo idee mai buna decat singuler?

Floricica Nou Venita sofia_l's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2011
    Postari in forum
    55
    Da, poate un tratament pentru raceala, in functie de cum se manifesta acesta raceala (tuse, febra, oboseala) si poate picaturi pentru nas?
    Si niste teste sa vezi la ce este alergica.

Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22
    Citat Postat de sofia_l Vezi mesajul
    Da, poate un tratament pentru raceala, in functie de cum se manifesta acesta raceala (tuse, febra, oboseala) si poate picaturi pentru nas?
    Si niste teste sa vezi la ce este alergica.
    i-am dat tratament...si sirop de tuse si tamtum verde si pic de nas.....degeaba......am facut si panel 4,,,,,,,,nu e alergica la nimic,,,,,,,nu imi explic rinita alergica,,,,

Floricica Veterana puiuraluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.583
    probabil biorinil in nasuc si sinupret?...,zic si eu...
    fetita mea cea mare (3 ani si o luna),ia singuler.nu are probleme cu polipii,dar i s-a pus diagnosticul de astm bronsic indus viral.teste nu i-am facut,urmeaza.este sub supravegherea unui medic neumolog.

sofia,la ce te referi cand ai raspuns ca singulairul este prea mult?

Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22
    Si fetita mea a fost diagnosticata cu astm bronsic.........Poate de aici i se trage rinita alergica............

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Este clar ca fetita ta are un fond alergic, probabil mostenit. Cat timp a urmat tratamentul cu singulair?
    A mea fetita are deja 6 luni si se vad imbunatatiri majore, dar nu neaparat in privinta racelilor. In principiu el nu are treaba cu imunitatea, desi sunt discutii ca ar ajuta sa nu mai faca forme nasoale.

Ai asociat un antialergic cu singulair-ul? Aerius?

Membru inregistrat la
    13.10.2011
    Postari in forum
    22
    iam dat de 2 ani singulair ,,,,,,numai in lunile cu r.......nu nu am asociat decat cu xyzal.....o sa ii dau toata viata pt alergie??????

Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    In mod normal stiu ca de la o anumita varsta toate sensibilitatile astea se atenueaza, inclusiv aceasta forma de astm bronsic. Cam pe la 7 ani am inteles ca multor copii le trec brus orice simptom asociat cu vreo alergie. Depinde si de ce alergie si la ce face. E important.

Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Ma mir totusi ca fiind alergic nu ti sa precris sau recomdandat un antialergic. Eu pana nu am asociat singulair-ul cu aerius nu am vazut imbunatatiri majore.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari