Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991

Lantigen B mod de administrare

Ieri baietelului meu de 5 ani I-a fost recomandat Lantigen B. Pediatra mi-a spus sa ii dau 7 picaturi dimineata si 7 seara. Eu am citit prospectul si scrie ca cele 7 picaturi se obtin dintr-o singura apasare a picarutorului. Am apasat o singura data pe pipeta aia si a iesit o singura picatura (una mare). Nu stiu daca procedez bine. Pediatra nu a vazut exact cum arata picaturile si nu stie sa ma lamureasca. Cine ma poate ajuta?

sadia
    Guest
    Cred e defect tubul,sau e setat ca in aceea picatura mare sa fie 7 mici.........eu i/am dat 8 dimineata,parca o luna de zile.

Floricica Senior pnik13's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2008
    Postari in forum
    3.991
    Citat Postat de sadia Vezi mesajul
    Cred e defect tubul,sau e setat ca in aceea picatura mare sa fie 7 mici.........eu i/am dat 8 dimineata,parca o luna de zile.
    Multumesc pentru raspuns. Am incercat sa masor acea picatura mare cu o siringa si am ajuns la concluzia ca e prea putin. Daca apas mai tare de pipeta aia iese nu numai o picatura mare, ci un jet. Asa ca ii numar clasic 7 picaturi si cu asta basta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari