Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Natalia45's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2010
    Postari in forum
    9

Help! Tuse cu secretii

Dragele mele, sunt noua pe acest forum si as avea nevoie de sfatul vostru. De ieri ma confrunt cu o problema.

Gandacelul meu e grupa mica la gradi si a inceput sa tuseasca. Cred ca luat gripa de la vreun copil. Nu l-as duce la doctor caci nu pare ceva foarte grav, dar mi se rupe inima cand il aud noaptea. Plus ca se chinuie un pic atunci cand inghite. Tusea e cu secretii in piept. Voi ce imi recomandati?

copaitzul
    Guest
    buna natalia. sa-ti traiasca gandacelul. eu zic sa te duci la doctor, totusi. sa vezi ce-ti recomanda. ca sa nu ii dai tu medicamente "dupa ureche". mai bine du-te la medic, sa vezi ce-ti zice el. ca raceala sa nu se agraveze.
    pup din partea Mariucai si s-auzim de bine despre voi. insanatosire grabnica.

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    pana ajungi la dr.da-i cate o lingurita de miere si o lingurita de suc de lamaie, inainte de fiecare masa ,seara inainte de culcare fa-i si o frectie cu spirt...

copaitzul
    Guest
    Citat Postat de denyy10 Vezi mesajul
    pana ajungi la dr.da-i cate o lingurita de miere si o lingurita de suc de lamaie, inainte de fiecare masa ,seara inainte de culcare fa-i si o frectie cu spirt...
    foarte bun sfat. ii mai poti da ceai cu lamaie/miere, si lapte cu miere si ou.

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Citat Postat de denyy10 Vezi mesajul
    Frectie cu spirt la copii...nici gand...corpul absoarbe alcoolul si pot aparea si iritatii, toti medicii mi au zis sa nu dau cu alcool macar pan la 7 ani...eu zic sa mergi la medic ca raman Doamne fereste secretiile alea in plamani si poate sa faca infectie...cand a mea a tusit cu secretii i-am dat stodal, un siropel homeopat dar se gaseste si la farmacie sau ia eurespal sau fluicimol sau sirop de patlagina daca vrei ceva natural, am mai auzit si de sinupret, si da copilului 3-5 zile daca nu vrei sa mergi totusi la medic si vezi apoi daca i trece. Multa sanatate

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Si eu zic ca e mai bine sa mergi cu baietelul la dr, sa nu faca vreo complicatie la plamani. Nu e de joaca!
    Si daca inghite greu sa nu aiba si rosu in gat.

Membru inregistrat la
    01.11.2010
    Postari in forum
    9
    Multumesc pentru sfaturi! Ne-am dus la doctor azi si ne-a recomandat si el fluimucil care se pare ca transforma toate secretiile din plamani in mucuti si astfel se elimina fara a mai fi inghiti de copilut. Am inceput sa luam de astazi si cred ca functioneaza. Am mai auzit mamici care au fost multumite de medicamentul asta. Voi ati mai incercat?

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Eu i-am dat 3 zile fetitei mele fluimucil cate 2 plicuri pe zi si in a 4 a zi mai tusea totusi nu mult dar tusea si nu am mai gasit la nici o farmacie din zona mea fluimucil si i am dat stodal vreo 2 zile...apoi a trecut. Sanatate multa.

Floricica Senior nicolii's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    4.096

Membru inregistrat la
    01.11.2010
    Postari in forum
    9

fluimucil pt tuse

La noi stodal nu a avut efect, tot cu fluimucil am scapat de probleme. Fluimucil si ceaiuri calde de lamaie si miere, vitamina c , etc

sanatate!

mischa2000
    Guest
    acc 100
    ...............................

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari