Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita aliver's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115

Exclamatie Glicemie mare la 7 ani

BUNA ZIUA

La analize ,fetitei mele i-a iesit glicemia 156.Nu are diabet inca,dar are trei diabetici in familie si este si grasuta.

As vrea sa stiu daca mai este cineva cu probleme asemanatoare si cum se descurca cu alimentatia.Noi incercam sa mancam cat mai sanatos,dar evident ceva nu facem cum trebuie.Iar analizele sunt ok,mai putin glicemia si trigliceridele.

Avem programare si la medic,dar m-ar ajuta mult si parerile si sfaturile unor mamici aflate in aceeasi situatie.
    MULTUMESC.

mada_lyna
    Guest
    eu stiu ca nu ai diabet intre valorile 100-125(mai bine zis este vb de pre-diabet). ce este peste se numeste diabet. socrul meu are diabet si este insulino-dependent.tatal sau la fel(a fost). soacra-mea avea 112-125 si cu alimentattie si niste pastilute o tine sub control.dar la 156 ...nu stiu ce sa zic.conteza si momentul in care iti iei glicemia,sa nu fi mancat de cateva ora.oricum...mie mi se pare mare si mai mult ca sigur un medic o sa lamureasca problema.sanatate!

Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115
    Deocamdata nu e vorba de diabet,exista o analiza pe care o face in fiecare an -hemoglobina glicozilata-care i-a iesit bine.
    dar,desi nu e diabet,e o problema destul de mare.De aceea am nevoie de ajutor.

mada_lyna
    Guest
    of,sper sa fie bine fetita . sa ma tii la curent!

Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115
    Multumesc!Maine mergem la medic si vedem ce-i de facut.

Membru inregistrat la
    10.06.2011
    Postari in forum
    115
    Nu are diabet,dar tb.sa tina un regim foarte strict:fara zahar,miere,paine alba,pui(au hormoni),propolis,grasimi.
    Tare mult m-ar ajuta niste idei,retete,orice

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari