Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita emma13's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2011
    Postari in forum
    2

Cum sa nu ii dau tuse micutului

Buna
    Din cauza vremii asteia schimbatoare am cam racit si am o tuse umeda. Imi e foarte frica sa nu ia si micutul meu, asa ca imi trebuie un tratament care sa isifaca efectul rapid, nu suc de ridichie sau ceapa(care desi sunt naturale efectul se intstaleaza mai greu). Sper sa pot ajunge maine si la medic dar pana atunci, voi ce mi-ati recomanda?
    multumesc,
    Emilia

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    eu imi pun o masca la gura cand sunt racita,iar pt tuse imi merge bine cu ACC 200 (3cps/zi),sanatate!

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    daca alaptezi poti lua stodal de tuse si oscilococcinum ,iar daca nu alaptezi poti lua mucosolvan de tuse si nurofen de raceala

Floricica Nou Venita emma13's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2011
    Postari in forum
    2
    Multumesc ALESUTA , si mie mi-a recomandat medicul pana la urma fluimucil 600 efervescent (tot un fel de ACC dar mai nou si mai bun) doar cate o pastila pe zi si a zis ca in 3 zile sunt ca noua. E bine ca nu trebuie sa ma indop cu medicamente, ca si asa am o problema cu inghititul pilulelor.
    @taydy nu mai sunt gravida, am liber acum :) multumesc

Floricica Nou Venita CristinaAndreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2011
    Postari in forum
    7
    Buna!
    Si eu zic sa folosesti masca neaparat, cat despre medicament, ce sa zic, mi-a recomandat si mie medicul fluimucil acum cateva luni, cand erau virozele in toi si am luat si mi-a trecut. Vad ca multa lume inlocuieste clasicul ACC cu fluimucil acum, or stii ei ceva...:)
    A...si nu uita: baga vitamica c si ceaiuri calde. Fac bine oricum chiar daca nu esti neaparat la pamant cu tusea

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari