Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bombonel's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2007
    Postari in forum
    96
    desi fiul meu cel mare are numai 7 ani a inceput sa refuze sa faca orice il rog.Nici nu ma mai baga in seama.Totul a inceput de cand am venit cu surioara cea mica de la maternitate.Oare sa fie gelozia?

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Draga bombonel, aici este zona de discutii in direct cu Anca Munteanu, subiectele deschise de tine vor fi mutate, dar Anca tot iti va raspunde.

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Sigur ca este vorba despre reactia lui in fata schimbarilor care au survenit odata cu ansterea micutei si poate chiar inainte de nastere, cu sarcina dvs.
    Este dificil pentru copil sa imparta grija si atentia mamei lui si de aici toate manifestarile.
    In cazul in care simtiti ca situatia se agraveaza si n-o puteti gestiona ori este prea riscanta pentru baietel sau ii pericliteaza activitatea scolara, va recomand un psihoterapeut de copii in Timisoara.

Floricica Nou Venita solsa80's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    84
    buna ziua si eu am doi copii un baieat de2 ani si 8 luni si o fata de 5 ani dela un timp nustiu cum sa procedez sa ma inteleg cu fata ca este foarte ne ascultatoare si imi si raspunde cum pot sa o fac sa inteleaga atunci cind ai spun sa faca ceva ca trebue sa faca si sa nu ridice tonu la mine miar place daca ati putea sami dati un sfat va multumesc

Membru inregistrat la
    04.10.2007
    Postari in forum
    96
    am trecut peste acest conflict.Intradevar au fost de vina schimbarile ce au intervenit cu aducerea acasa a fetitei.Acum toata ziua se joaca cu ea si ma ajutala unele treburi prin casa

Membru inregistrat la
    04.10.2007
    Postari in forum
    96
    nu prea stiu ca sa zic,ai incercat sa nu ii mai vorbesti cand ridica tonul la tine?La mine cu cel mare a mers,cand ma supara cu ceva nu ii mai vorbeam si tare il mai durea cand nu il mai bagam in seama.Asa a inceput sa ma asculte,am vorbit serios cu el si a inceputr sa ne intelegem.I-am spus cand ma va asculta atunci am sa mai vb cu el,cum el vrea sa ii mai adu bani sa isi cumpere ceva tot asa vreau si eu ca le sa ma asculte

Floricica Nou Venita corina ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2008
    Postari in forum
    27
    cam greu cu 2 copii,,,mai ales cand e diferenta mare intre ei. Si la mine e la fel cel mare are 9 ani si cel mic 3 luni...
    decand atentia noastra e indreptata mai mult inspre cel mic, cel mare parca a luat-o razna. Nu mai putem comunica cu el ca si inainte,nu ma mai inteleg deloc cu el,,mereu comenteaza, tipa, nu face ce i se cere , dar eu sper ca timpul sa le rezolve pe toate. Pupici.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari