Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Copillutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2012
    Postari in forum
    19

Vreau sa botez!

Buna,
    Nu stiu daca scriu unde trebuie, dar vreau sa botez un copil. Imi doresc din tot sufletul. Am o fetita, iar de curand am pierdut o sarcina de 4 luni si as vrea sa umplu oarecum acel gol imens din suflet. Ma poate ajuta cineva macar cu o informatie? Va rog mult! Multumesc!

Floricica Novice mada10's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2012
    Postari in forum
    319
    buna
    imi pare rau pentru sarcina pierduta dar din pacate nu te pot ajuta cu nimic....sper sa fie cineva care sa aiba nevoie de ajutorul tau

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Imi pare rau pt pierderea ta ,dar sa stii ca botezarea unui copil nu iti va umple golul lasat de pierderea altui copil.Ceea ce vrei tu sa faci este crestinesc si odata cu botezul devi parinte spiritual acelui copil si trebuie sa te implici in crestera lui atat spiritual cat si material.
    Unii botezeaza copii si cred ca...gata cu pacatul ,dar nu-i chiar asa ...

Sa-ti traiasca fetita si multa sanatate.

alice80
    Guest
    Eu te pot indruma catre casa de copii,acolo sunt destui copiii nebotezati care abia asteapta sa fie crestinati,dar nu uita un botez implica si multa implicare din partea ta.

mada_lyna
    Guest
    te poti duce la spitalul local ,unde multe femei isi abandoneaza copiii.si ei sigur trebuie sa fie crestinati. oricum, e un gest fff frumos din partea ta.

Floricica Nou Venita Adina_B's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.09.2011
    Postari in forum
    56
    Buna, mergi la ce aveti in orasul vostru: Asistenta Sociala, leagan de copii, casa de tip familial etc. De obicei, Directia de Asistenta Sociala are un preot care lucreaza cu ei, el este cel care face botezurile la copilasii abandonati. Incearca sa afli cine este si ia legatura direct cu el. El are in evidenta copiii nebotezati.
    De asemenea, vorbeste cu preotii pe care ii cunosti, de la parohia voastra etc, s-ar putea ca ei sa cunoasca cazuri de familii mai sarace, cu multi copii, care au copii nebotezati.
    E un lucru mare, sa stii, sa botezi un copilas, roaga-te sa te indrume Dumnezeu catre acel copilas care are nevoie de tine, sa-i devii parinte spiritual!
    E bine ca ulterior sa mentii legatura cu copilul, sa il ajuti material si spiritual, dupa puteri.
    Eu am botezat copilas de la casa de copii si a fost unul din cele mai frumoase si emotionante momente pe care le-am trait vreodata!
    Iti doresc mult success! Doamne ajuta!

Floricica Nou Venita Copillutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2012
    Postari in forum
    19
    Va multumesc mult pentru raspunsuri. Odata ce-l voi boteza acel copil va deveni ca si al meu. Imi palc foarte mult copiii si de aceea vreau sa ajut cum pot. Simt nevoia sa fac lucrul asta. Adina_B cred ca iti voi urma sfatul si voi merge direct la cei de la asistenta sociala si am sa vorbesc cu ei. Sper sa-mi ajute Dumnezeu!

Floricica Nou Venita Raluca.Darius953's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2018
    Postari in forum
    1

Cautam nasi

Bună ziua! Nu știu dacă scriu unde trebuie dar văzând discutia de mai sus am zis ca e ok. Sunt în căutare de nași pentru fetita mea deoarece cei care trebuiau sa fie nași au plecat din tara .noi suntem din buzau fetita se numește Viviana Clara .Sper sa nu deranjeze postarea mea

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!