Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Accesorii botez

Botezul bebelusului este un eveniment foarte important in orice familie si chiar daca sarbatorirea acestui eveniment se face acasa cu familia sau la restaurant, sunt cateva accesorii necesare pentru aceasta ocazie.

Pentru botez sun necesare indiferent de locatie, cruciuolitele legate cu funda care sunt oferita tuturor celor ce paritcipa la eveniment, lumanarea de botez si trusoul pentru botez care in general trebuie ca contina un prosop, panza de mir, sticuta cu mir, sapun, un scutecel si hainute noi pe care sa le poarte dupa botez.

In cazul in care petrecerea de dupa botez se va tine la restaurnat vor mai fi necesare si invitatii, marturii (mici cadouri care se ofera invitatiilor), carduri si numere pentru masa, cadoul pentru nasi.

Noi am facut botezul in familie, si petrecerea de dupa a avut loc acasa. Ca accesorii am avut cruciulitele de pus in piept pentru invitati, trusoul pentru botez al lui Edi, lumanarea de botez si cadoul pentru nasi.

Voi ce accesorii ati avut la botez?

stefaniajohansson
    Guest
    hm..stiam ca e altfel in Ro, pt ca am tot citit povestile fetelelor de pe net..insa unicul botez la acre am fost vreodata a fost cand aveam eu 12 ani..nu mai tin minte nimic..ba, mint. am fost si la botezul fratelui meu..adica ma gandesc ca trebuie sa fi fost..dar aveam 1 an jumate..
    noi nu am avut decat rochia de botez (aceeasi la Jacquie ca si la Matteo, dar cu pamblici diferite: roz la J si albastra la M) am dat la brodat numele si data botezului pe..am lapsus, nu mai stiu cum ii spune materialului de sub rochie..:P
    lumanare am primit de la preot..
    atata tot:P dupa botez l-am schimbat in tricou si pantaloni de trening, cumparate de mine:P
    chiar mi-ar placea sa merg la un botez in Ro, sa vad cum e..

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    noi am am avut lumanarea cumparata de nasi, cadoul pt ei si ei pt mine, legatde trusou nu am avut nimic adica doar hainutele in care la dus moasa la biserica in rest l-au schimbat nasii preotul a avut mirul, prosopul pt bebe si preot tot nasii.la restaurant am avut carduri d emasa cu numele invitatilor si acelasi desen ca si tortul, ca marturii un saculet de organza bleu cu bombonele si pt ca era 8 martie am oferit doamnelor cate un fir de frezie din partea lui tudor:)

Floricica Nou Venita deutzia's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3

Idee

Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    Botezul bebelusului este un eveniment foarte important in orice familie si chiar daca sarbatorirea acestui eveniment se face acasa cu familia sau la restaurant, sunt cateva accesorii necesare pentru aceasta ocazie.

Pentru botez sun necesare indiferent de locatie, cruciuolitele legate cu funda care sunt oferita tuturor celor ce paritcipa la eveniment, lumanarea de botez si trusoul pentru botez care in general trebuie ca contina un prosop, panza de mir, sticuta cu mir, sapun, un scutecel si hainute noi pe care sa le poarte dupa botez.

In cazul in care petrecerea de dupa botez se va tine la restaurnat vor mai fi necesare si invitatii, marturii (mici cadouri care se ofera invitatiilor), carduri si numere pentru masa, cadoul pentru nasi.

Noi am facut botezul in familie, si petrecerea de dupa a avut loc acasa. Ca accesorii am avut cruciulitele de pus in piept pentru invitati, trusoul pentru botez al lui Edi, lumanarea de botez si cadoul pentru nasi.

Voi ce accesorii ati avut la botez?
    de curand am fost la un botez de baietel, iar pe tort erau niste figurine de martipan foarte haioase, nu stiu daca in romania se gasesc astfel de figurine dar am gasit un link cu aceste produse ( nu fac reclama ca nu sunt de la noi dar poate stie cineva unde as putea gasi la noi asa ceva pentru ca sunt nasa unei fetite si as vrea sa fac un tort haios cu diferite jucarele ) astept un raspuns

Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3

Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    3
    24615..jpg24600..jpg24663..jpg24633..jpg24643..jpgsi jucarelele

astept un raspuns unde gasesc atfel de figurine pentru ca am cautat la cofetarii si din pacate nu gasec ceva de calitate, si reusite ca design.

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    deutzia-da un search pe google cu torturi/decoratiuni martipan din orasul tau si sigur gasesti pe cineva care sa faca...Eu asa am gasit...SUCCES

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari