Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Vopseaua Henna

Vopseaua Henna isi are originile in Egipt inca de acum 5000 de ani si se pare ca este una dintre cele mai bune alternative naturale pentru vopsirea parului.

Culoarea originala a vopselei Henna este roscat insa de-a lungul anilor au fost adaugate diferite plante pentru obtinerea unei palete de culori.

Pe langa proprietatea de a vopsi parul, henna ajuta la regenerarea firului de par, ii da volum, stralucirea si este recomandat si pentru parul excesiv de gras.

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Eu folosesc de aprox 1an tot o vopsea naturala "3 CHENES"(se gaseste numai in farmacii)si este f buna.

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    si eu am folosit henna... e cam greoi procesul deoarece trebuie sa stai cateva ore cu ea in cap. si cu copiii e cam greu dar eu am fost multumita de rezultat.
    nu am mai folosit de mult caci nu m-am mai vopsit de nu stiu cand. o faceam cand eram adolescenta insa odata cu sracinile parul meu a avut de suferit asa ca l-am scutit de inca o suferinta.
    probabil voi reveni la vopsea cand imi va aparea par alb... atunci de nevoie. si voi folosi henna caci are nuante de roscat si de negru.. culorile mele preferate.

Floricica Nou Venita mc9sp's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2010
    Postari in forum
    32
    Mie, indiferent de vopseaua pe care o folosesc (farmacie, salon, supermarket), imi cade fffff tare parul. Prin urmare folosesc de ceva timp henna si sunt foarte multumita. Ce-i drept procesul este cam anevoios, dar rezultatele merita. Iar ca si culoarea sa persiste atunci cand se clateste nu trebuie folosit sampon sau balsam (scrie si pe cuite de altfel). Si prinde si pe parul alb, dar la o nunta mai deschisa decat pe parul natural.

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari