Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Tratamente cosmetice bizare

De cand ne stim, noi femeile am dat o mare importanta aspectului fizic si ne supunem constant ;a o serie intreaga de tratamente cosmetice de infrumusetare. De la epilarea cu ceara, la mastile de fata cu diverse ingrediente (clasica imagine a femeii cu o masca de infrumusetare pe fata ) pana la tot soiul de trucuri care mai de care mai bizare.

Am citi o stire ca pana acum le-a intrecut pe toate. Ultima tendinta in materie de tratament cosmetic sunt excrementele de la privighetori, care tratate cu raze UV si apoi amestecate cu tarate de orez si apa, se pare ca fac minuni, iar pretul este pe masura.

Deja, o serie de vedete au ales tip de tratament cosmetic in mare voga la acest moment.

Eu una, nu as incerca sub nici o forma asa ceva indiferent de rezultatele promise.

Voi despre ce tipuri de tratamente cosmetice bizare ati mai auzit sau de ce nu, ati folosit chiar?

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Probabil se adreseaza doamnelor 60+,in cazul asta cred c-am incerca orice rahat(scuzati vocabularul)

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Andreea dintre vedetele care au incercat acest tip de tratament cosmetic se numara sotii Beckham

cristina elena
    Guest
    Ce fel de minuni fac?!
    Adica ce fac la par? Eu n-as da petrolul (sau sapunul de casa) pe toate excrementele din lume

Ce simpatica esti Gianina!

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Citat Postat de gabitzza Vezi mesajul
    Andreea dintre vedetele care au incercat acest tip de tratament cosmetic se numara sotii Beckham
    Ok,pe aia ii cred,le plac lucrurile extreme.Cred ca ar si manca chestia aia doar ca sa fie "mai altfel" decat muritorii de rand...

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de cristina elena Vezi mesajul
    Ce fel de minuni fac?!
    Adica ce fac la par? Eu n-as da petrolul (sau sapunul de casa) pe toate excrementele din lume

Ce simpatica esti Gianina!
    Nu nu nu n-ai inteles Cris, nu e pentru par e pentru fata!! E masca ce se aplica pe fata!

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de andreea 2929 Vezi mesajul
    Ok,pe aia ii cred,le plac lucrurile extreme.Cred ca ar si manca chestia aia doar ca sa fie "mai altfel" decat muritorii de rand...
    Ai si tu dreptate aici ce sa mai zic

cristina elena
    Guest
    Aaaaa

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    D-asta spuneam ca n-as incerca asta nici sa ma plateasca dar apoi sa dau o gramada de bani pe asa ceva

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Cand exista tratamente cu aur sau cu caviar, de ce naiba sa-mi pun excremente pe fata? Andreea are dreptate, peste varsta de 60 de ani poate l-am si manca, doar- doar sa mai dam timpul inapoi.

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Citat Postat de ralukut Vezi mesajul
    Cand exista tratamente cu aur sau cu caviar, de ce naiba sa-mi pun excremente pe fata? Andreea are dreptate, peste varsta de 60 de ani poate l-am si manca, doar- doar sa mai dam timpul inapoi.
    Asa e!!! Desi...sincer cred ca nici la 60 nu mi-as pune :))
    Stiu ca mai e un astfel de "tratament" pentru ulcior parca cu urina.....la fel de dezgustaror, ce-i drept mai putin costisitor

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari