Ultimele discutii din forum
    iubytzik22
    Guest

Sunteti adepta cumparaturilor online sau preferati shopping prin magazine?

Saptamana asta a fost prima oara cand am comandat online si vreau sa spun ca am ramas placut impresionata de faptul ca mi-a venit comanda imediat si nu a trebuit sa astept.
    Insa imi place si sa ma duc in magazin si sa imi cumpar fiindca mai ales in cazul hainelor e mai bine sa vezi ce ti se potriveste, ce marime iti vine ...etc.
    Voi preferati comanda online sau sa mergeti la shopping prin magazine?

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    80% din hainele mele si ale fetitei sunt cumparate din magazine online...din cauza serviciului nu prea am timp sa colind magazinele ,asa ca sunt bucuroasa ca pot cumpara si astfel..majoritatea lucrurilor cumparate m-au multumit ,iar cele care nu erau la fel cu asteptarile mele,le returnam sau le schimbam cu altceva..in week mai colind si celelalte magazine,dar mai mult pt sotul meu,care e cam mofturos si probeaza " n" chestii de "n" ori pana sa cumpere....
    per total sunt multumita si ma declar adepta shoppingului online....

Floricica Novice felix83's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2009
    Postari in forum
    507
    Si eu la fel am inceput sa cochetez cu shoppingul online de cand am nascut si nu mai am timp sa colind magazinele decat virtual cand doarme cel mic. Dar acum am o problema ca nu ma mai pot opri...imi place si aia si aia si uite asa imi comand o multime de lucruri, ca doar e usor sa dai click :))

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Eu prefer sa merg personal sa cumpar ce-mi trebuie,am timp de shopping

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Nu am timp de cumparaturi, de aceea apelez uneori la cele on-line, mai ales cand sunt reduceri sau prind vreo ocazie speciala. In general, prefer sa cumpar jucariile lui Silviu si cartile on line, iar haine am decis sa nu mai cumpar- pentru ca abia cand probezi vezi daca iti vine sau nu, si reducerile sunt mai usor de urmarit "live" decat on-line. De obicei reusesc sa ma abtin si sa cumpar nunai ce e absolut necesar, dar din cand in cand, la 2-3 luni mai fac si excese. Imi place sa renunt a mai cumpara chestii din Romania, dar cand iesim din tara, atunci da shopping...:)

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    eu sunt pro clar, mai ales ca si detinem un magazin online.

Floricica Nou Venita taydy's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2011
    Postari in forum
    101
    Eu comand chiar si laptele praf online ca e mai ieftin ca la farmacie ,calitate germana si mi-l trimite gratuit

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Cumparaturi "per pedes"....on line doar de la niste depozite care nu au cu desfacere.

Floricica Nou Venita andreeapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.12.2006
    Postari in forum
    103
    Nu sunt adepta shopping-ului online pt ce de multe ori iti poti lua teapa mai ales la haine in privinta masurilor si a croielii,vezi o toala pe una zici ca arata super bine si pe tine pica ca pe gard,nu toate femeile avem aceeasi constitutie,sa nu mai zic ca materialul poate diferi sau calitatea lui.De ce as cumpara online cand imi place la nebunie sa ma plimb prin magazine?

Floricica Nou Venita ralucanaturista's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2010
    Postari in forum
    60
    Daca e ce prefer, apai atunci prefer sa merg prin magazine, sa casc gura, sa compar, sa probez, sa vad ce mai e nou. Daca este vorba despre ce parere am despre comertul online, atunci trebuie sa spun ca si pentru mine, este cea mai buna si cea mai rapida solutie cand nu am timp (adica in majoritatea timpului!). Iau de la hainute pentru pici, pana la cartuse de imprimanta

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Shopping online numai pentru produse electronice sau electrocasnice. Haine, cosmetice, incaltaminte, bijuterii - numai in magazin, live, ca sa le pot proba, sa le tin in mana sa vad ce feeling imi transmit, cum imi sta cu ele.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari