Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita malina_13's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2011
    Postari in forum
    2

Solutii pentru vaginoza bacteriana

Buna, fetelor.
    Incerc de un an sa fac un bebe cu sotul meu, dar la ultimul consult gine, mi s-a zis ca am vaginoza bacteriana. M-am ingrijorat, caci as vrea sa scap rapid de problema asta, inainte de a ramane gravida. Problema este ca ovulele pe care mi le-a dat gine nu au dat niciun rezultat, si nu stiu ce alte ovule as putea folosi.
    Voi ati avut problema asta? Imi puteti face o recomandare? Stiu ca nu este o problema grava, dar n-as vrea sa se complice lucrurile.
    Mercic.

Floricica Debutanta 2you4ever's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2009
    Postari in forum
    1.145
    Cel mai indicat ar fi sa revii la medic si sa ii zici ca tratamentul nu a avut efect. Poate ti-l va schimba. El este cel mai in masura sa prescrie tratamente!

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de malina_13 Vezi mesajul
    Buna, fetelor.
    Incerc de un an sa fac un bebe cu sotul meu, dar la ultimul consult gine, mi s-a zis ca am vaginoza bacteriana. M-am ingrijorat, caci as vrea sa scap rapid de problema asta, inainte de a ramane gravida. Problema este ca ovulele pe care mi le-a dat gine nu au dat niciun rezultat, si nu stiu ce alte ovule as putea folosi.
    Voi ati avut problema asta? Imi puteti face o recomandare? Stiu ca nu este o problema grava, dar n-as vrea sa se complice lucrurile.
    Mercic.
    Sotul tau urmeaza si el tratament? Din cate stiu eu, orice afectiune de acest gen se trateaza in cuplu, pentru ca sotul este si el purtator, chiar daca nu are niciun simptom. In caz contrar, te va reinfecta iar si iar si iar... Daca trataemntul e facut corect, vei scapa repede. Uita-te si dupa ceva tratamente naturiste, ceaiuri pentru spalaturi etc. pentru ca ajuta mult. Succes!

Floricica Nou Venita malina_13's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2011
    Postari in forum
    2
    Buna, fetelor,

Ne-am mobilizat amandoi si am fost la un alt medic, tratamentul recomandat mie a fost destul de simplu (dar eficient!), 6 zile de ovule feminella vagi c, mai am 2 zile de tratament, dar am scapat deja de scurgerile alea galbui si neplacute!!!!
    O sa ma duc inca o data la control, ca sa fie totul in regula, si apoi ne punem pe copii!

Va pup, si multumesc pentru raspunsuri.

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Mie in sarcina in ultimul trimestru mi s-a prescris Gynozol . Exista in varianta pentru 3 si 6 zile de tratament in functie de concentratie. Dr mi-a zis sa il iau pe care il gasesc, dar de preferat pe cel pt 6 zile. Pentru sot mi-a zis sa cumpar Clotrimazol unguent.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari