Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860

Scurgeri maronii-negre...help

Am nevoie de un sfat...stiu ca trebuie sa ajung la medic dar abea luni pot merge...asa ca poate ma ajutati voi..sper.
    Problema mea e ca pe 2 mai mi-a venit cm ,eu am cm neregulat mi a venit pe 26 martie (pe 2 aprilie mi s a terminat),...pe 2 mai a venit putin si mai maro ca atunci cand este pe terminate iar de atunci imi curge ffff inchis la culoare ca ciocolata neagra fara miros deranjant..nu am avut deloc dureri de burta cum am deobicei,doar spatele putin si nu stiu ce poate fi....
    Eu am o rana pe col,care este in evid med si a zis ca nu da astfel de simptome ,nu i au anticonceptionale iar sarcina nu cred ca este ca ne protejam natural .
    Va rog sa ma ajutati mie cam frica...........

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    poate fii semn de infectie,altceva nu are ce

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Pana luni nu mai este atat de mult, relaxeaza-te fiindca nu rezolvi nimic daca stai cu frica in san. Si eu am avut rana pe col capatata in urma nasterii, am cauterizat-o si acum e ok, insa nu am avut niciun simptom, am descoperit-o intamplator la un control de rutina.Fa si Papanicolaul neaparat, acolo vei vedea exact despre ce e vorba, insa tind sa cred ca ori e infectie, ori e ceva hormonal.De obicei stiam ca scurgerile maronii-negre apar atunci cand se curata uterul, in urma unei nasteri sau a unei pierderi de sarcini, avort etc. dar in cazul tau nu cred ca se aplica. Multa sanatate!

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    Am nevoie de un sfat...stiu ca trebuie sa ajung la medic dar abea luni pot merge...asa ca poate ma ajutati voi..sper.
    Problema mea e ca pe 2 mai mi-a venit cm ,eu am cm neregulat mi a venit pe 26 martie (pe 2 aprilie mi s a terminat),...pe 2 mai a venit putin si mai maro ca atunci cand este pe terminate iar de atunci imi curge ffff inchis la culoare ca ciocolata neagra fara miros deranjant..nu am avut deloc dureri de burta cum am deobicei,doar spatele putin si nu stiu ce poate fi....
    Eu am o rana pe col,care este in evid med si a zis ca nu da astfel de simptome ,nu i au anticonceptionale iar sarcina nu cred ca este ca ne protejam natural .
    Va rog sa ma ajutati mie cam frica...........
    Cristina, eu cred ca s-a inchis colul, iar sangele este un pic mai vechi si atunci se innegreste. Probabil ai racit la un moment dat. Sau...este sarcina. O sangerare inchisa la culoare mai apare in sarcina.

Sper sa ajungi astazi, luni, la medic. Pe de alta parte, trebuie sa rezolvi cumva si cu ciclul neregulat. Sanatate multa.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari