Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata mamideveve's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2009
    Postari in forum
    1.450

Sapun cu ph alcalin?

Ma poate ajuta cineva cu denumiri pentru sapun cu ph alcalin necesar in afectiuni ginecologice?
    A folosit cineva un astfel de produs?
    Sau pentru bai de sezut ori bai cu irigatorul in afectiuni inflamatorii ginecologice ce ceaiuri folositi?
    Multumesc!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu pt irigator folosesc pliculete de femigin,sper ca le zic bine.iar sapun folosesc gel pt igiena intima de la avon de vreo 5 ani.

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    mamideveve, eu folosesc un sapun cu glicerina si miere, care imi merge foarte bine, este foarte usor. Exista un sapun lichid cu PH alcalin, in jur de 8, care se numeste Saforelle, despre care am auzit ca este ok, dar nu l-am folosit.
    Eu fac, de asemenea, spalaturi cu ceai de pelin, galebenele si musetel, separat sau in amestec aceste trei plante in care pun, uneori, o lingurita de bicarbonat de sodiu la 1 litru de ceai. Bicarbonatul de sodiu se gaseste in farmacii, si punand doza asta intr-un litru de ceai, obtii acelasi efect ca atunci cand folosesti un sapun cu PH alcalin. Adica vei creste PH. Sper ca ti-am fost de ajutor, sanatate multa!

Citat Postat de mamideveve Vezi mesajul
    Ma poate ajuta cineva cu denumiri pentru sapun cu ph alcalin necesar in afectiuni ginecologice?
    A folosit cineva un astfel de produs?
    Sau pentru bai de sezut ori bai cu irigatorul in afectiuni inflamatorii ginecologice ce ceaiuri folositi?
    Multumesc!

Floricica Avansata mamideveve's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2009
    Postari in forum
    1.450
    O sigur ca da! Multumesc mult pentru informatii dragele mele.
    Sanatate si voua!

Floricica Nou Venita cellia's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2008
    Postari in forum
    8
    Herbagen cu extract de echinaceea, are proprietati antiinflamatoare,antiherpetice,cicatrizante,imunostimulatoare.Este foarte bun.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari