Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita eu18's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2011
    Postari in forum
    1

Menstruatia dupa nastere

Am nascut acum 4 luni si inca nu mi-a venit menstruatia nu stiu ce sa fac,mentionez ca am alaptat doua luni de zile. E normal sa nu imi fi venit?

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    E absolut normal. Nu e obligatoriu sa iti vina imediat ce termini cu alaptarea. Dar pt orice eventualitate, sa stii ca si scurtelke sangerari, chiar si de cateva picaturi, jumatate de zi, tot menstruatie se considera. Asa e dupa nastere, in cel putin primele 6 luni, cu sau fara alaptat. Mai greu se restabileste menstruatia.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Este normal dar mare mare grije daca nu-ti mai doresti bebe ca poate veni fara sa stii..
    Deci protectie suplimentara neaparat!

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    Mie mi-a venit la fix 6 luni dupa nastere desi inca alaptam. Cunosc persoane carora nici la 1 an dupa nastere inca nu le venise.Stai linistita, nu ai niciun motiv de ingrijorare, va veni cand se va simti organismul "pregatit".

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    ohooo... cat stres am mai trait... :)) culmea e ca fara motiv concret... mi-a venit o data cand fata avea 7 luni, apoi nimic pana la 1 an si 2 luni... de atunci regulat.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Mie mi-a venit de vreo doua ori cand inca alaptam si cam pe la 5luni cand am terminat cu alaptatul mi-a venit normal...nu te speria,totul depinde de organism.

mada_lyna
    Guest
    mie mi-a venit la 6 luni dupa nastere, desi alaptam, apoi regulat.ai grija sa nu ramai gravida ,doar daca iti doresti.

Floricica Senior Cosmina Marina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.08.2010
    Postari in forum
    4.337
    Buna ziua fetelor !!!!! Mie mi-a venit dupa cele 40 de zile de lehuzie....:) si chiar luna de luna...cu cateva zile intariere sau mai devreme...m-a tinut mai mult k inainte de sarcina...dar e ok....

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Eu am nascut in aprilie si la 6 luni fix dupa ce am nascut mi-a venit,daca nu mai vrei un bebe curand e musai sa te protejezi pt ca alaptarea nu-i mijloc de protectie,sunt anticonceptionale pe care le poti lua cand alaptezi

Floricica Novice cryss4's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2011
    Postari in forum
    574
    Eu am nascut in septembrie si luna aceasta mi-a venit probabil pt ca nu am mai alaptat aproape deloc la san..Inca am menstruatie,deja o am de 9 zile..sper totusi sa se opreasca dar nu prea pare...Eu inainte aveam maxim 3 zile C.M...

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Este absolut normal nu trebuie sa iti faci griji. In schimb fii foarte atenta sa nu ramai insarcinata daca ai contact sexual pentru ca , cumnata mea desi alapta sa trezit cu un nou bebe in burtica.Si-a dat seama cand baietelul refuza sa mai pape piept a mers la medic si a aflat ca e insarcinata , si deja era prea tarziu.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari