Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Masuta de toaleta

Fetelor voi aveti masuta de toaleta, unde sa va tineti bijuteriile, fardurile, unde sa va machiati, sa va aranjati, sa va gatiti ?

Eu mereu mi-am dorit asa ceva insa n-am nici in ziua de azi din cauza spatiului. Bijuteriile mi le tin intr-o casetuta mica iar fardurile ne am intr-un dulapior la baie unde ma si machiez, coafez si am si lumina potrivita

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Mereu mi-am dorit o masuta de toaleta, un colt doar al meu, o chestie de-aia ca-n filmele vechi, cu oglinda si multe sertare si sertarase in care sa am bijuterii si farduri si creme si toate lotiunile pamantului.
    Nu o am nici eu, dar mi se pare utila cel putin pentru sufletelul nostru de femei ce suntem.

Floricica Debutanta dama de pica's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.12.2009
    Postari in forum
    847
    Este super sa ai masuta de toaleta, am avut una de tip vechi, acum am o comoda cu oglinda si sertare... goale. Bijuteriile si fardurile stau momentan intr-un raft mai sus din sifonier. Cat au stat la locul lor la masuta de toaleta au fost intens folosite, incercate, gustate si stricate de cei mici... Oricum dimineata cand scot ce imi trebuie sa ma machiez, fi-mea e mot langa mine si cat dau eu cu fard ea desface rimelul, ii iau rimelul ea ia peria de obraz si tot asa. Iar baiatul facea exact la fel cand era mititel, sa nu credeti ca fiind baiat nu le-a incercat si el...

Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Nici o sansa sa am asa ceva...cel putin acum....pana creste Diana si bebelasul (pe care nu-l avem dar il dorim)....peste cativa ani, cred ca da...o sa-mi fac un locusor al meu cu toate cele...ups, m-am exprimat gresit...o sa ne facem....am uitat de Diana....

Floricica Avansata timyg's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2007
    Postari in forum
    2.003
    mereu mi-am dorit si eu asa ceva, cu multe sertare, oglinda mare....dar din pacate nu cred ca voi avea vreodata din cauza spatiului limitat si trebuie sa ma resemnez doar cu asa ceva
    Imagini atasate

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    offff/.... si eu mi-am dorit:((( cu atat am ramas cu doritul. spatiu am... desi momentat e ocupat de un fel de comoda destul de mare cu sertare, cand am luat mobila visam eu sa imi pun un scaunel mic in fata si sa atasez o oglinda din aceea mare. si pana sa fac asta au inceput piedicile... gabriel care exact cum se spunea mai sus era fascinat de machiaje, apoi m-am procopsit cu o floare din aia mare frumoasa ce sa zic numai ca si- gasit loc exact pe comoda mea:(. apoi vinedin urma alexia care mi-a acaparat si sertarele caci ii tin ei hainutele.
    asa ca machiajele sunt prin sufragerie in dulap, parfuurle pe a baie bijuteriile si ele pe diferite rafturi... ce mai alandala.
    zic eu ca tot scpat de floare pana se fac copii mai mari si imi dau comanda de oglinda... cand s-o intampla minunea va anunt:)))

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Orice femeie isi doreste un coltisor numai al ei...Si eu il vreau.Nici eu nu-l am.Cordoane, esarfe, margele, daca am nevoie, trebuie sa le caut prin jucariile copiilor.Mi le iau sa se gateasca ei.Borsetuta cu farduri o plimb dupa mine ca la un moment dat, cand am nevoie de ea, n-o mai gasesc.Peria, la fel, o caut pierduta mai mereu de stau si cate 2-3 zile nepieptanata.Am noroc cu parul f lung pe care-l strang in coc si nu se vede.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari