Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaela_daniela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2012
    Postari in forum
    44

Foarte Bine Hepatita c in timpul sarcinii

Buna ziua! sunt convinsa ca la multe mamici i-au iesit in sarcina hepatita c si dupa ce au nascut, analizele si-au revenit la normal si nu a mai aparut.... hai sa discutam despre acest subiect! sunt multe gravidute si trebuie informate sa nu se sperie!

Membru inregistrat la
    23.10.2012
    Postari in forum
    44

hepatita c

buna ziua! in sarcina mi-a aparut hepatita c iar dupa ce am nascut a disparut, analizele mi-au iesit perfect normale... este normal?

sadia
    Guest
    Eu cunosc un caz....in care tatalui i-a aparut undeva la 2 ani inainte de nasterea copilului, iar copilul nu are absolut nimic nici o gena transmisibla nimic....Si-a fc analizele si i-a disparut .........ceva extrem de ciudat....poate poti fii purtator inactiv.

Membru inregistrat la
    23.10.2012
    Postari in forum
    44
    probabil... cand aveam vreo 12ani am facut analize pt hepatita deoarece am avut un verisor cu hepatita a sau b nu mai stiu... si atunci nu aveam nimic... probabil de la sarcina a fost... in perioada sarcinii analizele ies marite la toate femeile

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Mie nu mi-a iesit hep in timpul sarcinii, slava Domnului, cine stie unde ma mai ducea gandul!!! Dar eu sincer nu am auzit de asta. Chiar acum aud pentru intaia oara. De diabet gestational am auzit. De hipertensiune de sarcina am auzit. Chiar si herpesul iese uneori poz in sarcina. Dar de hep de sarcina, nu. Asta chiar e o noutate si pt mine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari