Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita clauditza_2go's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2010
    Postari in forum
    9

La cate saptamani se intra in concediu postnatal?

Sunt insarcinata in 29 de saptamani, ar trebui sa nasc cam in intervalul 20-23 septembrie. Vreau sa stiu la cate saptamani poti intra in concediu prenatal. Eu am citit pe net ca prenatal + postanatal = 163 de zile, iar indicat e sa iei inainte de nastere jumatate, adica 63 de zile, iar dupa nastere ar mai ramane 63 de zile.

Cand am intrebat dr, mi-a spus ca in prenatal se intra la 32 de saptamani.

Dupa calculele mele, as putea intra in prenatal chiar de luni, 11 iulie, ceea ce inseamna 63 de zile pana la nastere. Astept raspusurile voastre.

Pupici

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Asa stiu si eu ca se poate intra in prenatal de la 32 de saptamani.
    Eu de exemplu eram la un pas sa nasc la 34 de saptamani am stat o zi internata in spital apoi mi-am luat 5 zile de concediu de odihna ca atat mai aveam si apoi am vrut sa imi iau concediu medical normal si mi s-a spus ca nu imi pot lua decat prenatal

Floricica Nou Venita clauditza_2go's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2010
    Postari in forum
    9
    Multumesc Gabitzza

Am gresit in titlu. Trebuia sa trec prenatal, si nu postnatal. Insa cred ca s-a inteles.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari