Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Indemnizatia pt creste copil: cautam avocat?!

fetelor, dak astia ne micsoreaza procentul pt indemnizatie am "pus-o" toate. daca as stii ca exista posibilitatea sa castig,eu una as da statul in judecata. poate mai e vreo mamica dispusa sa incercam ?cu cat suntem mai multe cu atat sunt sanse mai mari de izbanda. e vreun avocat pe forum care sa ne zica daca exista vreo sansa sa ne obtinem dreturile in instanta?

Floricica Debutanta nasturel's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2010
    Postari in forum
    1.156
    ar fi o ideea buna sa ne strangem cat mai multe mamici si sa-i dam in judecata pe guvernanti. e o *****enie ce vor. poate ne spune vreun avocat daca avem vreo sansa de castig......

mada_lyna
    Guest
    chiar nu e nicio mamica avocat???

Floricica Nou Venita octavianaistrate's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2009
    Postari in forum
    106
    pai nu cred ca e vreo mama avocat in concediu de crestere a copilului
    ca la ele e mai bine la munca

Membru inregistrat la
    16.09.2009
    Postari in forum
    106
    eu voi cauta un avocat
    am auzit discutii si cred ca avem castig de cauza

mada_lyna
    Guest
    Citat Postat de octavianaistrate Vezi mesajul
    pai nu cred ca e vreo mama avocat in concediu de crestere a copilului
    ca la ele e mai bine la munca
    si eu castigam mai bine la servici(mai ales ca nu aveam pe contractul de munca exact salariul meu...)dar pt copil faci orice.oricum e greu sa cresti un copil cu 1050(atat as fi luat) dar cu 730 cat voi lua de acum inainte??? sa-l ia naiba pe pe Boc si pe toti tampitii care ne conduc...si pe mine ca l-am votat pe Basescu...daca auziti vreuna de un caz castigat, anuntati...pupici

Membru inregistrat la
    16.09.2009
    Postari in forum
    106
    si nu crezi ca tre sa ne unim fortele?????????????????

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de nasturel Vezi mesajul
    ar fi o ideea buna sa ne strangem cat mai multe mamici si sa-i dam in judecata pe guvernanti. e o *****enie ce vor. poate ne spune vreun avocat daca avem vreo sansa de castig......
    Poti face o acțiune în contencios administrativ, dar si o sesizare la Curtea Constituțională în ceea ce privește (ne)constituționalitatea OUG... dar toate acestea NU mai inainte de aparitaia ordonantei guv in Monitorul Oficial.
    Eu as mai adauga si o petitie la Avocatul Poporului ...

mada_lyna
    Guest
    Citat Postat de cristina10 Vezi mesajul
    Poti face o acțiune în contencios administrativ, dar si o sesizare la Curtea Constituțională în ceea ce privește (ne)constituționalitatea OUG... dar toate acestea NU mai inainte de aparitaia ordonantei guv in Monitorul Oficial.
    Eu as mai adauga si o petitie la Avocatul Poporului ...
    eu as face tot ce este necesar, dar EXISTA OARE VREO SANSA DE CASTIG SAU TEMEI LEGAL,PORTITA DE CASTIG? Pina la urma, e o chestiune de principii.eu mi-am tocit coatele pe bancile facultatii pt ca o amarata de femeie de servici de la Radioul de stat sa castige de 4 ori mai mult???e posibil asa ceva?unde exista oare echitatea in tara lui Boc (sau oare Poc??)

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de mada_lyna Vezi mesajul
    eu as face tot ce este necesar, dar EXISTA OARE VREO SANSA DE CASTIG SAU TEMEI LEGAL,PORTITA DE CASTIG? Pina la urma, e o chestiune de principii.eu mi-am tocit coatele pe bancile facultatii pt ca o amarata de femeie de servici de la Radioul de stat sa castige de 4 ori mai mult???e posibil asa ceva?unde exista oare echitatea in tara lui Boc (sau oare Poc??)
    :)) temei legal exista dar sansele de castig............
    Iti inteleg supararea , este tare frustrant sa o vezi pe " doamna femeie de serviciu" cu un salariu triplu comparativ cu al tau. Probabil ca femeia aceea are "vocatie '' pt ceea ce " profeseaza" :))
    Cum suna: " inginera/ contabila , castig jumatate din salariul unei femei de serviciu din minister " ? Doar la noi in tara este posibil asa ceva :)
    Modificata de cristina10; 09.06.2010 la 00:45:13.

Floricica Nou Venita dagosha's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    51
    Buna dimineata, dragelor!
    A ti auzit ultima veste? Banutii de luna asta ii luam la sfarsitul luniiiii!!!!!!!!!!!!!
    Strigator la cer.... asta se cheama atac la persoana!!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari