Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054

Siguranta noastra in locurile publice

Opt persoane au fost împușcate de un polițist într-un coafor din zona Perla din Capitală. Două dintre victime au murit. Prima persoană împușcată de Gheorghe Vlădan a fost casiera, care a fost nimerită în cap, apoi soția agentului, după care a tras în restul persoanelor din unitate. Atacatorul a reacționat din gelozie.
    OPT OAMENI, împușcați de un polițist într-un coafor din zona Perla din Capitală. Două dintre victime au murit. Atacatorul a fost prins - FOTO, VIDEO - Mediafax

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Gandul-CINE I-A PUS ARMA ÎN MÂNĂ LUI GHEORGHE VLĂDAN?
    Soția polițistului a făcut plângere la Poliție pe 1 martie: "Deține armă de foc. Mă simt amenințată"
    În 1 martie soția polițistului, Florina Vlădan, a formulat o plângere la Poliție, unde a comunicat faptul că bărbatul său este deținător de armă de foc, spunând că este amenințată de acesta. Femeia introdusese acțiune de divorț, la Judecătoria sectorului 4 București, primul termen fiind stabilit pentru 7 martie
    Luni, soții Vlădean fuseseră convocați la Secția 14 de poliție, pentru audieri, după ce Florina Vlădean depusese plângere împotriva soțului său.

Șeful Poliției Române a ordonat în această dimineață "verificări pe toate palierele" pentru a se stabili cine este autorul moral al crimelor comise de polițistul Vlădan.

În 2010 când a obținut permis de port armă agentul de poliție Gheorghe Vlădan - care a împușcat mortal două persoane și a rănit alte șase - nu era necesar avizul medical pentru eliberarea documentului, procurorii verifică această situație, au declarat, pentru Mediafax, surse judiciare.

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Daca atatea persoane care nu aveau nici o legatura cu acest Vladan si cu familia lui au trebuit sa treaca prin asta doar pentru ca din intamplare se aflau in acel coafor, eu ma intreb: ce se intampla cu siguranta noastra in locurile publice?

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Asta pentru ca IAR autoritatile nu-si fac treaba cand trebuie. In primul rand, omul n-avea de ce sa fie posesorul unei arme. Si doi, au mai fost si sesizatti de sotia acestuia prin plangerea din 01.03.

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Siguranta in locurile publice? Cred ca a ramas poveste...din pacate!

Moderator Floricica Novice Cristelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    ...Șeful Poliției Române a ordonat în această dimineață "verificări pe toate palierele" pentru a se stabili cine este autorul moral al crimelor comise de polițistul Vlădan...
    Chestia asta am auzit-o si eu la tv.
    Cum mama zmaului pot declara autoritatile asa ceva?! Pai ala e clar ca a vrut sa impuste pe langa nevasta-sa si alte persoane. Deci crima cu premeditare.
    Ce autor moral?! El in persoana e autorul si fizic si moral si cum mai vreti voi. Ca si cum ar putea fi altcineva autor moral.

Floricica Nou Venita miha_mika's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2011
    Postari in forum
    91
    numai Dumnezeu daca ne pazeste ca politia... cati oare nu sant cu probleme in politie si atlii nu au intrat pe spaga? pt un ,,onorariu,, consistent orice dezaxat are functie si implicit arma. sa se gandeasca domnul politist care i-a luat declaratia femeii ca putea fi sotia lui in acel moment in coafor. oare nu se simte vinovat cu nimic?

Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Citat Postat de miha_mika Vezi mesajul
    ... sa se gandeasca domnul politist care i-a luat declaratia femeii ca putea fi sotia lui in acel moment in coafor. oare nu se simte vinovat cu nimic?
    Din pacate violenta domestica nu e sanctionata asa cum ar trebui, ca atare nici politistii nu se deranjeaza in urma unor asemenea reclamatii.

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Cris, autorii morali sunt cei ce i-au lasat dreptul sa poarte arma in continuare desi a fost mutat din serviciu disciplinar pentru violenta, sau purtare neadecvata. Nu mai retin exact cum spuneau, am auzit pe fuga. Dar am inteles ca nu e la prima abatere, ca se trata cu antidepresive, ca a avut consult psihologic (nici astia nu si-au facut treaba, pentru ca sunt obligati sa intrebe daca are permis de arma si/sau arma), ca a fost reclamat de nevasta la modul dramatic...si de vecini. Ce mai trebuia facut? Cred ca nimic. Asa ca sunt multi autori morali.

Moderator Floricica Veterana maryann32's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2008
    Postari in forum
    20.696
    Inca o data, dragii nostri lucratori la institutiile statului nu isi fac treaba, nu se agita decat cand se infaptuiesc asemenea nenorociri. Si iar se vor plange ca nu au in ajutor legislatie. No, de unde singuranta in locuri publice, daca ii doare drept la basca??

Membru inregistrat la
    18.04.2011
    Postari in forum
    420
    Citat Postat de maryann32 Vezi mesajul
    Cris, autorii morali sunt cei ce i-au lasat dreptul sa poarte arma in continuare desi a fost mutat din serviciu disciplinar pentru violenta, sau purtare neadecvata. Nu mai retin exact cum spuneau, am auzit pe fuga. Dar am inteles ca nu e la prima abatere, ca se trata cu antidepresive, ca a avut consult psihologic (nici astia nu si-au facut treaba, pentru ca sunt obligati sa intrebe daca are permis de arma si/sau arma), ca a fost reclamat de nevasta la modul dramatic...si de vecini. Ce mai trebuia facut? Cred ca nimic. Asa ca sunt multi autori morali.
    Aia da Ana, inteleg ce spui. Dar pentru crima(ele) comise doar el trebuie sanctionat. Acu ce face politia?! pierde vremea sa se duca cu ani in urma sa vada care sunt toti autorii morali?! Pai sa puna mana sa-i faca proces si sa-l judece la inchisoare pe viata. Fara nici un drept sa mai iasa vreodata de-acolo.
    *in cazuri de astea ar trebui introdusa si la noi pedeapsa cu moartea*
    Pfuuu, ma uit cam mult la filme americane de gen Pana sa ajunga justitia noastra ca cea de peste ocean mai esteeee.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari