Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172

Revoltele din tara - pareri

Dragi mamici, tare m am bucurat cand am vazut ca romanii se desteapta si ies in strada, dar totodata imi este si teama ca ne-o fi mai rau....voi ce parere aveti despre tot ce se intampla in tara, ce parere aveti vis a vis de revolte?

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    SINCER???????Eu sunt PRO acest protesc....fie el si violent....am ajuns batjocura lui basescu....nu se mai gandeste nimeni la noi....nu le mai pasa ca avem copii si nu avem servici, taie din bani, dau afara...ne trateaza ca pe niste gunoaie.....STOP....dupa mine poate sa devasteze toata tara...sa-l gaseasac si pe base sa faca ce vor cu el.....nu conteaza ce se intampla in orase...lor le pasa ce se intapla cu noi?NUUUUUU......BRAVo inca mai sunt romani curajosi....romani carora intradevar le-a ajuns cutitul la os....nu se mai poate.....daca asa se va rezolva ceva...asa sa fie....dar cine ne va reprezenta?Cine este corect?NU stiu....NU STIU ce se va alege dar totusi sustin ce se intampla!

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Era si cazul...era si timpul...insa eu ma intreb pana unde poate duce lipsa de demnitate si de bun simt a celor care ne conduc in frunte cu Basescu ???!!!! Daca ar fi avut demnitate, respect fata de oameni , de tara, ar fi cedat de buna voie .Ei insa nu. Si mai rau este faptul ca trateaza cu cinism toate iesirile romanilor in strada si se comporta de parca nu ar fi vazut si nu ar fi auzit. Atata presiune din partea oamenilor carora le-a ajuns cutitul la os si care isi cer dreptul la trai ,pentru ca asta nu se mai numeste trai cu atatea taxe si legi "eficiente"conform carora stoarcerea de bani din te miri ce devine masura de urgenta pentru iesirea din criza, criza si iar criza...mai mare criza decat provoaca ei nu cred ca se poate. Stau si ma intreb...oare astia nu or fi amanetat tara si de asta cer bani si taxe si pe aerul respirat?Offff ce ne-o mai paste pana scapam de ei?dar oare scapam? Si in final...schimbarea stapanului, bucuria nebunului...peste ce noi ticalosi ne-o fi dat sa dam?

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Teama ca ne-o fi mai rau!?Pai, rau ne e acum.Da, e posibil sa ne fie si mai rau, dar, tot la fel de posibil e ca poate va incepe sa ne fie putin mai bine.Daca nu incerci, nu ai cum sa afli.Rau ne va tot fi daca nu se va schimba ceva.Ce ne rezerva viitorul in caz de schimbare?Cine stie?Dar, si sa traim asa, nu se mai poate.Bravo celor iesiti in strada.La noi in oras e liniste, a fost un sfarsit de saptamana ca oricare altul.

E vremea unei schimbari, asa nu se mai poate trai.

Intrebarea mea e: jandarmii nu au rude printre manifestanti, ceva prieteni, cunostinte?

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    ba sigur au....cu siguranta sunt....nici lor nu le este prea bine cu ce lea lasat nenea base....dar nu au foie sa scandeze....:)))).....asta este partea proasta...armata nu poate protesta...INCA...nu se stie niciodata unde vom ajunge!

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    O fi timpul pentru schimbare, dar cu cine ii schimbam? Ca toti sunt corupti si cei de la putere, dar si cei din opozitie... asa ca eu cred ca aceste rezolte sunt in zadar...

Floricica Avansata mire.t's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.765
    armata nu mai e cu basescu...ia ramas doar jandarmeria...care nu e mult pana vor intoarce armele impotriva...
    oricum,sunt curioasa daca si azi se mai face protest la bucuresti. ma gandesc oare nu le-o fi frate rusinee...sa iasa pe strada sau la tv sa mai apara -dupa toata nebunia societatii civile...adica cat curaj sa mai ai sa ridici capu din pamant cand e clar ca lumea nu te mai vrea!?

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Haha, Mire, obrazu e foarte gros, nu vezi ca in continuare se comporta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si ne anunta ca vor merge in continuare cu noi legi pentru 2012, si cum o sa poarte ei un dialog cu societatea, si cum economia merge spre bine? Adica se poarta ca si cum nici macar nu ar exista posibitatea sa ii dea pe ei cineva jos de acolo, si ca si cum nimeni n-ar fi strigat jos Basescu, jos guvernul, ca si cum ar fi fost nemultumiti doar de legea sanatatii. Incearca sa minimalizeze si sa focalizeze tinta protestelor asupra unui singur lucru.
    Modificata de roxie; 16.01.2012 la 11:40:53.

Floricica Avansata mire.t's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.765
    Bai,e dobitoc Boc!
    Acum citeam ce a aberat la TV
    Unde-i ma dialogu ala...??? Ca de 3 zile nu a iesit decat frunza verde ala Voinescu...
    Cine a luat masurile??? Boc...ma face sa rad...nu dau nici 2 bani pe premieru asta...daca poate fi numit asa...mai prim ministra e udrita...decat el.
    Jalnici frate!

Sincer, la cum a aparut Boc la tv si ce aberatii a putut scoate- zau ca lumea nu se va opri aici!
    Mi-e lehamite de ei rau de tot!

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    L-am auzit pe Boc spunand ceva, dar mi-a fost prea sila sa stau sa-l si ascult.Data viitoare voi lua o lamaie, poate-poate voi reusi.De bun simt ar fi fost sa-si prezinte demisia (si odata cu el si Basescu) dar, vezi, n-are cine veni.Iar in fruntea statului vom ajunge probabil ca-n feudalism, pana la Cuza si dupa el, cand am fost condusi de principi din Europa.Nu prea vad minti luminate printre cei cu pretentii la presedintie care sa ne reprezinte in lume si care sa nu-i mai persifleze pe cei care i-au ales.

+ Raspunde
Pagina 1 din 9
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari