Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097

Cum arata orasul tau in perioada sarbatorilor?

Aici unde stam noi nu prea se simte sarbatoarea...pune primaria doar niste luminite pe soseaua principala....in rest doar iluminatul public.
    Imi placea in orasul natal ( Petrosani) chiar daca era un oras micut se simtea ca e sabatoare.Luminat foarte frumos tot orasul.Parcul era impodobit in fiecare iarna foarte foarte frumos, iar lumea era in 'fierbere' sa zic asa in perioada aceea.La piata nu aveai loc..hi hi..nu spun ca imi place inghesuiala..dar imi placea atmosfera..chiar simteam ca e sarbatoare!!
    la voi in oras cum este?

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Noi stam in bucuresti si sper ca si anul acesta sa simtim spiritul sarbatorilor de iarna ca in fiecare an.Avem patinoarul aproape si mirosul de vin fiert si muzica ne binedispun mereu.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    intr-adevar in BUCURESTI si orasele mari e foarte frumos.noi chiar daca stam la 17 km de capitala...nu se
    compara..

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Intradevar in perioada sarbatorilor Bucurestiul este de vis,dar si localitatile mai mici au farmecul lor.La tara,ai senzatia ca traiesti intr-o poveste,casele acoperite cu zapada,gardurile cu caciulite de nea,pomii incarcati de chiciura suplinesc din plin lipsa luminitelor si a betelei pusa de primarii(intr noi fie vorba aici in zona mea cam putine podoabe, rusinica primariei ca fonduri are destule!).

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Si eu sunt tot din Bucuresti,orasul este destul de frumos ca in fiecare an.desi mai multe se pot vedea in zonele Piata Unirii-Universitate-Romana si victoriei.Desi nu am rude la tara si nu am fost niciodata sunt sigura ca acolo este ca in povesti exact cum spunea si Zonica :) de asemenea imi place foarte mult cum arata orasul Sinaia in perioada de Craciunului,acolo ma duc mai des la casa de vacanta :)

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    La tara este frumos intr-adevar.Atmosfera este unica.cred ca doar zapada lipseste..care de cativa ani nu prea mai apare de sarbatori.

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Asa este,de cativa ani si la zapada avem criza!

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Dar anu trecut parca a fost zapada in Bucuresti sau nu?Ca nici numai tin minte :))

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Buna fetele.....eu sunt din Craiova si avem un oras superb de sarbatori...numai ca noi anul asta n-o sa ne putem bucura de luminite....bebe este prea mic sa ies seara cu el afara...si este ceva distanta pana la oraselul copiilor....:))))Sper sa o tina tot asa primarul nostru....:)))))

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    noi am fost aseara prin centru si foarte frumos mi s-a parut. ce nu-mi place insa este ca imediat cum ai trecut de centru se simte diferenta : nimic amenajat !! mai sunt intradevar si alte strazi frumos facute dar parca prea putine in comparatie cu Universitatea si Bd.Magheru
    tot in Buc parcul IOR a fost mereu foarte frumos amenajat. acum nu am ajuns inca dar sunt convinsa ca si anul asta isi va pastra traditia

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    am vazut in schimb pe facebook niste poze postate de o prietena din Tg Jiu si mi s-a parut superb !!! chiar nu ma asteptam sa arate asa

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari