Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386

Nelamurit Casatoria intre persoane de acelasi sex

Buna dimineata dragele mele.
    Ma gandeam sa fac un sondaj, dar nu am voie inca, asadar o sa va intreb doar.

Sunteti de acord sau nu cu casatoria intre persoanele de acelasi sex ?
    Si ce parere aveti despre treaba asta !?

Personal, sunt impotriva ! Numai cand ma gandesc la doi barbati care merg pe strada tinandu-se de mana, apai sa-i mai vad ca se si pupa cred ca as vomita pe loc.
    La femei unele aspecte nu ar fi asa iesite din comun, ca femei mai vezi ca se tin de mana, dar nici cu ele nu sunt de acord sa faca si altceva !
    Modificata de Mamiii.lui.Maxiii; 08.07.2013 la 07:55:42.

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Mami, asta este un subiect tare controversat...Atata vreme cat nu se stie exact care sunt cauzele homosexualitatii, este f. greu de dezbatut...pt. ca daca este adevarat ceea ce se pare ca au descoperit in ultima vreme, cum ca ar fi o chestiune genetica, atunci nu ai cum sa condamni aceste persoane, daca ele asa sunt constituite.
    Personal nici eu nu m-as simti comfortabil sa vad 2 persoane de acelasi sex facand gesturi intime in public, pt. ca asa suntem educati, nu ni se pare normal.
    Pe de alta parte, daca homosexualitatea este un "defect" genetic, acesti oameni au nevoi si sentimente asemeni tuturor si este normal sa caute sa-si implineasca si ei propria lor viata, asa cum o vad ei...
    Homosexualitatea a existat de la inceputurile lumii, iar epocile au ales sa o expuna sau sa o musamalizeze...dar trebuie sa recunoastem ca in materie de sex, nu s-a inventat nimic nou in secolul nostru....

Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508
    Andra, ai voie sa postezi un sondaj, orice utilizator are dreptul sa faca acest lucru. Mergi pe editare avansata si inainte de a da click pe "Adauga subiect" bifeaza casuta "Post a poll" scrie cate variante de raspuns vrei sa aiba sondajul tau si apoi completeaza-l, posteaza-l si gata . Poti face asta numai cand deschizi un topic nou!

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Eu nu sunt nici pro,nici contra.Sunt undeva pe la mijloc.Asa cum a spus si Hayeti nu putem condamna aceste persoane oricat de ciudate ni s-ar parea.In plus este o tara libera,fiecare poate face ce vrea.Nu sunt nici eu de acord cu gesturile intime in public,nu mi se par ok nici cu un barbat si o femeie ,daramite intre homosexuali.Astea se fac acasa,dar nu in locuri publice.Una peste alta,unele perechi de homosexuali au adoptat si copii de la orfelinate,ceea ce este foarte bine,atata timp cat le ofera o educatie adecvata si o viata buna

Floricica Nou Venita Alexandra88's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2013
    Postari in forum
    1
    Dar oare ce fel se va simti acel copil adoptat cand va creste, va merge la scoala si va fi cel mai probabil dat la o parte de colegi pentru ca are parinti homosexuali? Ei isi pot da silinta sa il creasca cat mai bine, dar asa cum am spus, cred ca un astfel de caz nu va fi niciodata prea fericit pentru copil.
    Pe scurt, eu nu as agrea o astfel de familie...

Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Citat Postat de Alexandra88 Vezi mesajul
    Dar oare ce fel se va simti acel copil adoptat cand va creste, va merge la scoala si va fi cel mai probabil dat la o parte de colegi pentru ca are parinti homosexuali? Ei isi pot da silinta sa il creasca cat mai bine, dar asa cum am spus, cred ca un astfel de caz nu va fi niciodata prea fericit pentru copil.
    Exact de aceeasi parere sunt si eu. Nu stiu, or avea ei defectele lor genetice, dar asa ceva nu cred ca poate avea un rezultat prea bun. Cum o sa inteleaga acel copil ca el are doi tati sau doua mame ? Ca nu poti sa zici ca unu e tata si unu e mama, sau ca una e mama si una tata. N-ARE LOGICA! Eu tare mi-as dori sa nu mai existe asa ceva. Ma dezgusta pana si simplul fapt de a imi imagina doar doi barbati tinandu-se de mana pe strada. Pe bune acum.

Floricica Veterana mimo's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2009
    Postari in forum
    14.216
    Citat Postat de Alexandra88 Vezi mesajul
    Intre a fi institutionalizat pana la majorat si a creste intr-o familie, cred ca balanta inclina intotdeauna inspre familie, chiar daca aceasta e formata di parinti adoptivi de acelasi sex. Societatea se schiba, lucrurile care astazi par ciudate poate maine vor fi obisnuite.
    Cred ca un cuplu format din persoane de acelasi sex poate oferi educatie, caldura unui camin, dragoste, acces la servicii medicale de invatamant si alte cele, lucruri de care un copil fara parinti are nevoie.

Floricica Veterana mimo's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.03.2009
    Postari in forum
    14.216
    Eu sunt pentru deoarece ma gandesc la aspectele de ordin practic gen acces la un credit, mostenire, inputerniciri, drept de decizie atunci cand unul dintre parteneri e in coma sau alte aspecte de genul acesta.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Citat Postat de mimo Vezi mesajul
    Societatea se schiba, lucrurile care astazi par ciudate poate maine vor fi obisnuite.
    Un om în vârstă dorește să emigreze. La completarea formalităților, este întrebat de către oficialități de ce. - Datorită homosexualității… - Cum așa? - Păi, în timpul naziștilor se pedepsea chiar cu moartea, după aceea cu închisoare, iar acum este permisă prin lege. Aș dori să emigrez până nu devine obligatorie.

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    hahaha, Roxie, tare de tot!
    Sa stii ca nu m-ar mira ca homosexualitatea sa devina obligatorie... a doua noastra natura.
    In antichitate baietii erau educati... obligati intr-un anume fel, sa fie bisexuali. Deci n-ar fi chiar ceva nou :)

sadia
    Guest
    Mda ....eram acum cativa ani buni,intr-un autobuz de oras,intr-un oras intr-o tara straina.......buuuuuuun.Ne asezam pe banci,autobuzul fiind destul de mare si aglomerat,am ales sa stam de fapt pe ultimele 2 banci,in fata noastra fiind 2 fete cam la 20 de ani frumoase foc,zburdau de mama focului,radeau,chicoteau.Nu trece 5 minute cand vad ca isi dau un sarut pasional frantuzesc ......unul si inca unul.....si mai vad ca mainile lor mergeau una catre alta in partile intime pe sub blugi.....
    Fetelor pot trai in ultimul secol si cel mai modern al omenirii,dar ce am avut la 10 cm de ochii mei atunci mi-au lasat un gust amar rau de tot.........nu concep ca modernitatea sa ma fac sa accept asa ceva,sa pretinda de la mine ca vezi Doamne in 2013 nu sunt de acord cu homosexualitatea.
    Nu ,nu sunt de acord si nici nu voi fii.....mai ales ,dar mai ales sa aiba copii in adoptie.....iar daca Doamne fereste fiu-miu cine stie ce cale va alege(nu se stie niciodata)......nu stiu daca il voi sustine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari