Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169

Care este jucaria pe care nu o suportati?

Nu mai suport acuarelele. Stiu ca stimuleaza creativitatea copiilor si fetelor mele chiar le place sa picteze. Recunosc ca ma bucur de cateva minute de liniste cat picteaza, dar dupa... ce se intampla dupa, ma scoate din minti.

Culori pe pereti, pe perdele, pe masa, pe jos, pe covor. Jur ca pentru 10 minute de liniste trebuie sa smotruiesc o jumatate de ora apoi.

Mai am si alte jucarii pe lista "neagra", printre ele o papusa Monster High pe care a primit-o Miru de ziua ei si pe care nu stiu cum sa o fac disparuta. Nu inteleg de ce ai cumpara copilului o papusa zombie sau vampir sau ce Dumnezeu e aia. Am incercat sa o arunc o data dar m-a prins aia mica: "Mami, ce faci cu Claudette?" , "Nimic, mami, voiam sa o pieptan!" Si am pus-o la loc in cutie.

Si acum e bine, am trecut de vremea jucariilor cantatoare. "Preferatul" meu: Catelusul de la Fisher Price care iti spune partile corpului si care se auzea in miezul noptii "Te vaaad!"

Voi aveti jucarii pe care nu le suportati? Daca da, care sunt acelea?

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Pe lista mea neagra e o pusca fooooarte galagioasa, o ascund mereu dar isi aminteste de ea si mi-o cere! :(((
    Ori de cate ori face ceva prostioara, il amenint ca ii iau pusca. Se cuminteste imediat, dar tare mi-as dori sa i-o iau de tot .
    Altceva "periculos" ar mai fi: acuarelele, sare colorata, orez colorat, nisip colorat etc, se joaca in prezenta mea si sunt hartii in toata casa, ca sa nu murdarim si il las sa isi faca de cap cu ele.

Floricica Nou Venita Geanina.Negrea159's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2013
    Postari in forum
    57
    eu nu am ajuns inca sa nu suport vreo jucarie de a celui mic, cred ca suntem la inceput de drum ca doar avem 1an si 7luni. I am luat deja acuarele dar se joaca doar cu mine cu ele, noroc ca se sterg foarte usor. Iar sunetele de la jucarii inca nu e nici una care sa ma streseze Chiar daca fac destul de multa mizerie sunt amuzanti:)

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    O masinuta pe care cand o atingi pe roti canta o melodie tareee enervanta..si nu se opreste pana nu ii deschizi si inchizi portierele. Acum de cand avem si bebele mic in casa, e si mai si..il adorm, il pun in patut si daca din greseala masinuta cu pricina e prin preajma si o ating, incepe distractia.
    Modificata de qwer1; 20.03.2014 la 08:06:12.

Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355
    Plastilina. Dupa ce ca, in general, plastilina de pe piata este de unica folosinta pentru ca se intareste imediat si copilul nu mai poate sa se joace cu ea, de multe ori am gasit bucati de plastilina lipite de covor, pe pat, pe diverse jucarii.

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Jucaria care nu-mi place este un aspirator pe care chiar eu l-am cumparat. Imprastie pe covor bilute albe pe care apoi le aspira...,teoretic...pentru ca practic sunt imprastiate peste tot, se lipesc de picioare si astfel carate prin toata casa...o nebunie.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Nu mai suport jucariile galagioase, de ex roboti sau masinute care canta!

Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    Citat Postat de Geanina.Negrea159 Vezi mesajul
    eu nu am ajuns inca sa nu suport vreo jucarie de a celui mic, cred ca suntem la inceput de drum ca doar avem 1an si 7luni. I am luat deja acuarele dar se joaca doar cu mine cu ele, noroc ca se sterg foarte usor. Iar sunetele de la jucarii inca nu e nici una care sa ma streseze Chiar daca fac destul de multa mizerie sunt amuzanti:)

si eu o las sa picteze numai in bucatarie sau in curte, cu mine... I-am cumparat si un sort de plastic, din ala cu maneci, ca sa micsoram "pagubele" asupra hainelor, chiar daca sunt hainute de casa... intr-adevar, a mea fiind mica, de doar 2 ani si 2 luni, se manjeste si pe fata si par, dar coloram seara si dupa aceea facem baie generala

Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    Citat Postat de wondermom Vezi mesajul
    Plastilina. Dupa ce ca, in general, plastilina de pe piata este de unica folosinta pentru ca se intareste imediat si copilul nu mai poate sa se joace cu ea, de multe ori am gasit bucati de plastilina lipite de covor, pe pat, pe diverse jucarii.

si eu am o problema cu plastilina din cauza ca pitica isi baga bobite de plastilina in nas sau urechi, asa ca am ascuns-o dupa ce m-am chinuit intr-o seara sa ii scot biluta d eplastilina cu ajutorul spray-ului cu apa de mare :))) o sa I-o dau peste vreun an sa vad daca a facut progrese si I-a venit mintea la cap!

Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    Citat Postat de meprincipessa Vezi mesajul
    Jucaria care nu-mi place este un aspirator pe care chiar eu l-am cumparat. Imprastie pe covor bilute albe pe care apoi le aspira...,teoretic...pentru ca practic sunt imprastiate peste tot, se lipesc de picioare si astfel carate prin toata casa...o nebunie.

ce-si face omul cu mana lui...

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Eu m-am saturat de plastilina,avem plastilina pe jos,pe canapea,pe masa din bucatarie(ca de,e mare mester si modeleaza de zor)treaba mea e sa strang in urma,de acuarele nu zic nimic,pereti pictati, prosoape de bucatarie cu ,,floricele:pe care fereasca sfantul sa le spal ca ii stric operele.Mai nou cea mica are o jucarioara care canta si zornaie:cand sa adoarma atunci il apuca dragul de ea pe Darius si vrea sa ii faca muzica,zice el,iar cea mica nu mai doarme deloc.In rest avem nervii tari si asteptam noi provocari din partea lor(sper sa le facem fata)!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari