Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054

Rusinos Bazaconii pe care le-am visat

Vi s-a intamplat vreodata sa visati bazaconii? Aiureli? Ne povestiti sa ne distram? E un topic pentru amuzament, nu pentru vise premonitorii, vise cu mesaje, si alte chestii serioase.
    Deci, eu de azi dimineata am un zambet pana la urechi si sa va spun ce am visat si m-a distrat teribil cand m-am trezit. Eram undeva pe o plaja, si citeam... o carte de bucate scrisa de o prietena de-a mea. Sa va mai spun ca era o carte trilingva, era scrisa in latina, polona si turca, iar retetele erau... in versuri.

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    Eu am avut mai demult un vis care m-a amuzat teribil! Eram intr-un hotel de lux si fugaream niste soricei! parca eram in desene animate!
    alta-data am visat ca imi cumparam o masina(bolid) si cand am ajuns cu ea acasa avea caroseria de plastic! sincer mi-as fi dorit un bolid

Moderator Floricica Novice valye's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    340
    Eu ma uit de ceva timp la serialul "Minti criminale" pe internet. Vreo 3 nopti la rand l-am visat pe unul dintre actorii din acest serial. Noaptea trecuta insa am visat ca faceam o crema de ciocolata in care adaugam piersici si pere taiate cubulete. Curios era ca faceam aceasta crema intr-o oala potrivita pentru ciorba si ma chinuiam foarte tare sa o amestec .

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706

intamplare ciudata

nu sunt credincioasa excesiv bisericoasa sau nici macar superstitioasa.am fost pragmatica si realista de cand ma stiu.dar acum 2 saptamani intr-o noapte a fost o chestie ciudata pe care nu mi-o pot scoate din cap. eram singura in casa cu cei doi copii( cand sunt doar cu ei dorm noaptea pe rand cu fiecare iepureste cu usile la camere deschise ) cel mic are patutul in sufragerie iar fetita prefera sa doarma in dormitor .de obicei cel mic noaptea mai vrea apa, lapte si incepe sa scanceasca niciodata nu se trezeste de tot si doar se maraie pana ii bag biberonul in gura.ei bine, in acea noapte la ora 2 visez ca bate cineva in geam(eram cu baiatul in sufragerie).ridic capul si in intunericul camerei batea doar o boare de lumina de la becul din strada,vad baiatul ca sta in picioare in patut la ora 2 noaptea care niciodata nu s etrezea fara sa scanceasca macar ,acum statea in picioare si s euita cuminte la mine.nu ma dumiresc bine si aud fata tipand ma duc rpede in dormitor usile erau de4schise la camere v-am zis,si ea in picioare pe pat tipa ca e cinea in camera un om negru fara ochi mare si puternic .cuvintele ei erau acestea si in brate nu s epotolea imi arata cu degetul uite nu-l vezi?doamne nu era nimic si o linisteam ca e un vis si tipa ca e mare si nu are ochi si se uita la ea.fetelor ,in sfarsit am luat-o in sufragerie i-am cantat am linistit-o si au adormit intr-un final amandoi.ea nu a mai visat sau sa planga noaptea niciodata iar baiatul doar in noaptea aia s-a trezit sa se ridice singur in picioare....a fost atat de ciudat nu am inchis un ochi cateva nopti dupa aceea si mereu imi amintesc ,in fiecare seara .nici fata nu mai vrea sa stea in dormitor .noi apartamentul l-am sfintit la inceputul lui iunie pt ca abia l-am cumparat si stam in el de atunci ...l-am luat de la o familie tanara care divortase deci nu stiu ce sa zic ,nu murise nimeni inaintea noastra aici...voi ce credeti?

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    E greu sa-ti dai cu parerea despre asemenea lucru,nu e o chestie desre care se poate vorbi concret.Cu siguranta s-a intamplat ceva in acea noapte din moment ce si tu ai "auzit" ceva la geam,iar ambii copii s-au trezit.Despre ce a fost,sau daca a fost ceva,se pot face doar presupuneri.

Moderator Floricica Debutanta gabryoleta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    706
    chestia cu batutul in geam mi-a amintit de o intamplare din viata bunicii mele ,pe cand eram eu pustoaica ,iar ea traia. intr-o noapte de iarna prin somn a auzit batai in geam .s-a trezit si casa ii era plina de fum,ii luase foc acoperisul de la hornul sobei.s-a salvat dar in curte nu era nimeni .poate un inger pazitor. am cumparat cadelnita ca nu aveam si am cumparat si candela si am ars tamaie.as fi ras daca citeam scris de altcineva ce mi s-a intamplat mie.

Floricica Nou Venita valentina_c's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2012
    Postari in forum
    286
    Citat Postat de gabryoleta Vezi mesajul
    chestia cu batutul in geam mi-a amintit de o intamplare din viata bunicii mele ,pe cand eram eu pustoaica ,iar ea traia. intr-o noapte de iarna prin somn a auzit batai in geam .s-a trezit si casa ii era plina de fum,ii luase foc acoperisul de la hornul sobei.s-a salvat dar in curte nu era nimeni .poate un inger pazitor. am cumparat cadelnita ca nu aveam si am cumparat si candela si am ars tamaie.as fi ras daca citeam scris de altcineva ce mi s-a intamplat mie.
    M-ai speriat.Sper sa uit repede!sanatate si vise frumoase va doresc!

Floricica Nou Venita stanciu.anca's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.02.2013
    Postari in forum
    1
    M-am visat foarte des ca eram moarta sau dintre rude, eram speriata ... la interpretarea viselor se zice ca ar fi de bine : Interpretarea Viselor Moarta,moarte - Ce inseamna vis cu Moarta,moarte , voi ati avut cosmare d-astea ?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari