Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739

Pentru ce le suntem recunoscatori parintilor?

Am intrat in saptamana de dinaintea Craciunului si vremea asta din an mie personal imi aduce aminte de copilarie si inevitabil de nazbatiile facute de mine.Voi va aduceti aminte de vacantele din copilarie, pentru ca acum vacante in adevaratul sens al cuvantului mai au doar cei mici,noi parintii am cam uitat de vacante.Ce vreau sa spun ca sa nu o mai lungesc mult,nazbatiile pe care le faceam ii suparau pe parintii mei si eu ca un copil bun le ceream iertare intr-o scrisoare pe care le-o puneam sub brad in dimineata de Craciun.I n acea scrisoare le si multumeam ca intotdeauna aveau puterea sa ma ierte indiferent ce prostii as fii facut.Daca le-ati scrie o scrisoare parintilor vostri pentru ce le-ati multumii?Eu le multumes pentru ca au stiut sa ma indrume,ca au avut intelepciune sa ma lase sa fac ce am vrut cu viata mea iar cand am avut nevoie de ajutor mi l-au dat fara sa sovaie.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu ii multumesc ca mia dat viata,ca ma crescut,ca a dat tot cea fost mai bun pt mine,si ca ma ajuta si in ziua de azi

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Eu le sunt recunoscatoare ca au reusit sa creasca 4 copiii cu mult bun simt,respect si grija unul fata de altul..Parintii mei sunt niste persoane deosebite ,sincere,iubitoare si foarte implicate in cresterea si educarea nepotilor chiar daca o fac de la distanta(sunt in Insulele Jersey) .M-au crescut pe mine si cei 3 fratii cu multe greutati dar intodeauna am avut ce ne doream...imi aduc aminte ca noi mereu mancam carnea si ei rodeau oasele...nu s au plans niciodata ii respect pentru ca ne au dat viata si ca ne-au crescut unitii si cu mult respect ...Multumesc mami si taty!!!!!

siminaa
    Guest
    Eu ias multumi mai mult mamei mele pentru educatia si mentalitatea pe care noi o avem acum ...niciodata cat am fost copil nu am luato in brate sau saºi spun co iubesc pana nu am plecat de acasa la 18 ani ...iar acum ca voi fi mama nu stiu daca eu as suporta ca viitorul meu copil sa nuºmi spuna niciodata te iubesc ...acum de cate ori vb cu ea pe mess sau cand mergem acasa o pup si i zic mereu co iubesc ...de cate ori simt miros de portocale imi aduc aminte de craciunul langa ei .Iar iertare nu ceream niciodata chiar daca eu eram cea care gresea :D:D heh ..iar pentru tatal meu ...nimik...i multumesc doar ca a adus bani in casa cat sa ne creasca pe toti 3 ...in rest nimik!Sper ca Doamne Doamne so tina pe mama mea mult si bine so am langa mine mereu

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Eu nu am pentru ce sa le multumesc parintilor mei :) Asta e...nu imi e rusine sa o spun :) tot ceea ce stiu bun si tot ceea ce am invatat este de la matusa mea,sau de la mine odata cu trecerea timpului :) Parintii mei nu au stiut niciodata sa ma creasca,sa aiba grija de mine,etc :)
    Oricum nu imi pare rau,am avut-o si o am pe matusa mea,care imi este si mama si tata :)

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    De sarbatorii imi aduc aminte cu mult drag, cand in casa mirosea a "sarmale" (care le duc lipsa atat de mult),salata de boef frumos pe masa... bradul impodobit , portocale si mandarine sub brad care miroseau atat de frumos ( si acum cand miros portocalele imi aduc aminte de craciun si parca era mai frumos, simteam "spiritul craciunului"..aveam si zapada de cele mai multe ori ,colindam sau primeam cu, colindul. foarte frumoase sarbatoriile noastre. aici nu este atat de frumos ( nu avem zapada,mancaruri traditionale ca la noi,colindatori mai rar pe la usa..) acum incercam sa o invatam pe fetita noastra de spiritul craciunului , de mos craciun ( ca aici mos nicolae nu exista ,decat Sf Nicolae,dar care nu aduce cadouri ) .. ce sa faci..asta e. cat despre multumiri deja am scris o felicitare catre bunica mea si am trimis-o in tara in care i am urat multa sanatate,bucurii,noroc , prin care i am spus cat imi este dor de ea .dar in care n am scris si Te iubesc :( dn pacate cam uitam sa spunem acest cuvant persoanele dragii noua. Mamei mele o sa ii scriu o felicitare in care o sa ii spun ca o iubesc foarte mult si ii multumesc ptr felul in care ma crescut,iubirea care ma facut sa o simt,ptr educatia care a incercat sa mi-o dea , ptr sfaturile care inca mi le da zi de zi si PTR FAPTUL CA EXISTA,CA ESTE MAMA MEA SI CA MA POT BUCURA DE EA!!!!!!!!!!

siminaa
    Guest
    Fetelor ...sper sa nu ma certe nimeni ca pun intrebarea aici am zis sa nu mai deschid o noua pagina cu o intrebare .... inainte de a sti ca sunt gravida mia iesit o pata maro pe fatza pe barba dedesubt la buza de jos un pic catre obraz catre partea dreapta mi sa dat o crema ..medica mia dato dupa ce mia disparut .. imi intarziase cu o saptamana miam facut testul si surpiza sunt gravida ...acum intru in a 3 luna mai am cateva zile si de vreo 4 zile sub barbie mia iesit ca o lini emaronie mi se ia pielea si ma cam mananca..din maronnie o sa se faca rosie apoi o sa ma usture ... mai astept un pic si ma duc sa vad cemi zice medica ...nu am interdictie la nici un aliment din analizele facute mia zis ca pot manca tot ce vreau ..aveti idee din ce cauza imi tot ies porcariile astea pe fatza?...eu mam speriat cand am folosit acea crema apoi am aflat ca sunt insarcinata eu sper sa nuºl fi afectat cu nimik pe bebe ...doctorita mea a zis ca nu are nimik dar sa nu mai folosesc nimik fara stirea ei

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Imi iubesc parintii si le multumesc pentru tot ce au facut pentru mine. M-au crescut frumos , m-au invatat de bine , m-au iertat cand au gresit si cea mai buna bucatica de carne mi-au oferito mie. Au muncit si m-au ajutat atat cat au putut . Imi pare rau ca nu sunt alaturi de ei de sarbatori si simt un gol in suflet oricat de frumoase sarbatori as avea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari