Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta miriam82's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Multumim Raluca! Nu-mi vine sa cred ca in sfarsit plecam, pentru concediul asta am alergat de 10 ori mai mult decat pentru altele, pentru ca m-am ocupat eu de tot ce tine de alegerea locului, rezervari, acte, asigurari, munca de convingere pe langa cumnatele mele care au protestat ca e prea departe, deci munca nu gluma. :))
    Am vazut-o pe micuta ta pe blog, este o piersicuta grasunica si pufoasa, numai buna de pupacit.

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    In cazul asta, sa fie si distractia pe masura alergaturii! Multumim de complimente :) Am descoperit ca imi place enorm sa ii fac poze, si mai pun o sarja in curand :)

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Drum bun, Miriam si vacanta placuta!

Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Ne-am intors din Grecia acum o saptamana, a fost o vacanta super. Are Grecia niste plaje incredibile si o apa cristalina cu reflexe aurii de nu ma mai saturam sa o privesc. A fost extraordinar de bine, copiilor le-a placut la nebunie, au stat mai mult in apa decat pe plaja. Nu am avut nici o problema cu grevele sau ce se mai intampla prin capitala, unde am fost noi a fost liniste si pace, e ca un sat ceva mai marisor. Nici pe drumul din Bulgaria nu am avut probleme, nici la dus nici la intors. Am avut o vreme superba, o apa calda-calda fara valuri si distractie la maxim. Recomand oricui doreste liniste si relaxare. Copiii au fost toti incantati, la plecare deja incepusera sa planga ca vor sa mai stea. Cu mancarea o rezolvam usor, faceam la doua zile aprovizionarea la un supermarket la plecarea de pe plaja, iar pentru pranz mancam fie la o pizzerie sau un fel de fast food, fie la taverna. Ne-am mai si plimbat prin zona sa incercam diferite plaje, a fost minunat.

princess
    Guest
    Cum a fost drumul si in ce statiune ati stat?
    Noi am mai ramas cateva zile ca o saptamana ni s-a parut prea putin mai ales ca drumul a fost obositor cu copii mataiti si obositi (am facut prostia sa mergem ziua)

Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Am stat in Vourvourou. Asta e ca un satuc asa, este plin de locuri de cazare, pe o portiune practic din doua in doua case este pusa o tablita la poarta pe care scrie ca se inchiriaza camere.
    Cu drumul a fost foarte bine, am plecat pe la 4 si ceva dimineata cu doua masini, in una eu cu sotul si copiii plus nepotii din partea sotului, in alta fratele meu cu cei doi pusti ai lui. Pe drum cei mici au continuat somnul pana pe la 7 dupa care am inceput sa facem opriri de pipi, opriri de mancat. Din fericire opriri pentru simtit rau nu au fost la noi, doar fratele meu a trebuit sa opreasca pt ca cumnata mea este si ea insarcinata si i-a fost rau. Practic si noi am mers ziua, dar nu am avut probleme nici chiar cu cei pe care ii stiam mai sensibili la mersul cu masina. Cred ca erau asa de entuziasmati incat au uitat sa le fie rau :))))
    Voi unde ati fost in Halkidiki?
    Noi nici nu am plecat bine de acolo ca ne faceam deja planuri pentru anul viitor.
    Modificata de miriam82; 13.07.2011 la 18:45:48.

princess
    Guest
    Noi am fost si cu un bebe de 5 luni si el nu a fost prea entuziasmat de stat in car-seat:)
    Am stat in Kalamitsi (tot pe Sithonia) un satuc mai mic decat Vourvourou (pe care l-am vizitat acum 3 ani). Frumoasa tare zona dar nu mai e asa linistita cum era anii trecuti...

Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    780
    Asta asa e. Vourvourou mi s-a parut linistit, dar plaja era foarte aglomerata (e si mica). Mergeam la Karidi de obicei, si am mai fost si cu masina la alte cateva plaje, in unele locuri nici nu erau semnalizate macar. Dar chiar si aglomerata, tot a ramas cea mai faina plaja dintre cele la care am fost. Plus ca in apa era loc cat vroiai, daca pe plaja te calcai pe degete cu vecinii. :)) Copiii numai in apa stateau.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari