Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 28
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037

Concurs: Imunitate crescuta pentru intreaga familie!

Copilul.ro si Protectis te invita la CONCURS!

Povestiti-ne ce faceti pentru a mentine o imunitate crescuta pentru intreaga familie, intr-un mod natural, si sunteti inscrisi/inscrise in concursul nostru!

Premii:
    • 20 premii * Premiul 1 - 1 cutie Revalid tonic, 1 cutie Revalid nutri repair, 1 flacon Protectis picaturi, 1 cutie Protectis tablete;
    • 10 premii* Premiul 2 - 1 cutie Revalid tonic, 1 cutie Revalid nutri repair, 1 cutie Protectis tablete;
    • 20 premii* Premiul 3 - 1 cutie Revalid tonic, 1 cutie Revalid nutri repair

Se stie ca un sistem imunitar puternic depinde in proportie de 80% de sanatatea aparatului digestiv. De aceea, dobandirea si protejarea echilibrului florei intestinale influenteaza in mod direct buna dezvoltare a copilului tau, inca din primul an de viata, dar si sanatatea intregii familii.

Cand este vorba de copii, nutritia este unul dintre subiectele abordate cu cea mai mare seriozitate de catre mamici. Recent, cu totii am auzit despre rolul esential pe care il joaca probioticele pentru dezvoltarea bebelusului si mai tarziu a scolarului. Ca mama, poti juca un rol important in sanatatea si buna dezvoltare a copilului tau.

Unul dintre cele mai apreciate si mai bine documentate stiintific probiotice la nivel mondial este Protectis. Numai 1 tableta Protectis Tablete masticabile pe zi este solutia naturala, sigura si eficienta pentru echilibrul intestinal si intarirea imunitatii al copilului tau, dar si a intregii familii.

Fiecare tableta masticabila Protectis contine 100 milioane de Lactobacillus Reuteri si are gust placut de lamaie si capsuni.

Perioada de desfasurare: 29 octombrie 2012 – 19 noiembrie 2012

Mult succes tuturor!

Floricica Avansata danipufu's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    1.856
    cel mai important mod de a mentine o imunitate crescuta este de a pastra o alimentatie corecta,de a consuma cat mai multe fructe si legume

Floricica Nou Venita anasv's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2012
    Postari in forum
    51
    Pentru intarirea sistemului imunitar, dieta trebuie sa fie bine echilibrata, bogata in vitamine si minerale care sa includa fructe, legume si produse lactate.

Stresul trebuie evitat. Optimismul si o viziune pozitiva asupra vietii va sprijini sistemul imunitar in lupta pentru pastrarea sanatatii.

Sportul, activitatea fizica si aerul curat va ajuta in dobandirea si mentinerea sanatatii si a unui sistem imunitar de invidiat.

Programul de somn trebuie respectat - un somn natural si linistit este precum o "baterie reincarcata" pentru sistemul imunitar.

Personal am mare grija de imunitatea familiei mele, in special a fetitei mele de 1 an si 7 luni, care are nevoie de toata atentia mea. In special in sezonul rece acest subiect este pe primul plan, tinand cont de aspectele care influenteaza evolutia ei, de la nutritie pana la ingrijirea zilnica.

Floricica Nou Venita linascuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2007
    Postari in forum
    50
    noi pentru a ne mentine o imunitate crescuta si o buna functionare a organismului, consumam multe fructe si legume....incercam sa evitam pe cat posibil alimentele ce ar dauna organismului si care contin conservanti. Deasemenea pentru un fizic sanatos trebuie sa mentinem in buna forma si spiritul (psihicul).

Floricica Nou Venita junihas's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2007
    Postari in forum
    9
    o imunitate crescuta este a pastra o alimentatie corecta, de a consuma cat mai multe fructe si legume.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    Si noi suntem disperati de cand a inceput fetita gradinita,dar noi avem o schema a noastra de imunizare care consta in:o feliuta de usturoi subtire de cate ori vrea,cel putin un mar pe zii,o banana,kiwi,morcov mananca aproape in fiecare zi,echinaceea,vitamina c cu propolis in fiecare zii,ceiuturi calde,mancare sanatoasa,plimbari,camera aerisita,somnic cat mai mult,masaj macar o data pe saptamana ca sa ii pun sangele in miscare si cam atat.pana acum ne-a mers foarte bine.ii mai dau o data pe an un complex de vitamine,vigantol zilnic,primavara si toamna ii dau calciu.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Noi imunitatea ne o intarim prin igienizarea locuintei si a jucariilor macar 1 data pe sapt ,aerisirea ei zilnic.Prin mentinerea unui echilibru alimentar (multe fructe/legume si sucuri naturale),prin consumarea zilnica a usturoiului si a proteinelor mai ales cand e foarte frig.Mai folosim si suplimente de vit.C si facem cura de 10 zile pe luna cu propolis si echinaceea si suc de catina,nasucul este igienizat zilnic si manutele spalte cu sapun ori de cate ori venim de afara.Dar cred ca o imunitate puternica este data si de modul in care imbracam copilul(conform anotimpului fara sa exageram cu infofolirea lui ) si cred ca imunitatea si-o face in colectivitate .

Floricica Nou Venita marin_rbrt's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2012
    Postari in forum
    1
    Consumam multe legume si fructe pentru a avea o imunitate crescuta.

Floricica Nou Venita criss_elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.08.2012
    Postari in forum
    17
    Pentru a ne intari imunitatea folosim zilnic legume si fructe poaspete.

Floricica Nou Venita fmarylena's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2007
    Postari in forum
    4
    In primul rând consumăm cât mai multe fructe și legume proaspete , cele mai multe din gradina noastră.
    Sucuri naturale . Îi place sucul de portocale . Folosim des usturoi la mnâncare. Și multă plimbare.

Floricica Nou Venita andutamaruta's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.02.2012
    Postari in forum
    18
    IGIENAeste esentiala la orice varsta si in orice moment al zilei! Este atat denatural sa ai grija de copilul tau, incat totul este minunat, de la o simplalingurita de mancarica pregatita cu muuulta dragoste pana la minunatulpupicel!!! Puiul meu are 1 an si 8 luni, datorita lui viata noastra s-aschimbat, este mai plina de fericire! Facem totul ca el sa fie pe deplinfericit, ii asiguram hrana necesara, somnicul linistit, jocuri si jucariiatragatoare si educative pentru a-si forma deprinderi si priceperi, sa nu maispun de plimbari... Tin sa precizez ca si ingrijirea jucariilor tinede igiena, caci ele, mai ales cele de plus, incorporeaza cei mai multi microbi,afara la joaca am in permanenta gel igienic impotriva microbilor. Rufele lui lespal bine inteles serapat, cu detergent special pentru copii. Cu nasucul foarterar am intampinat probleme, caci am folosit batistuta bebelusului cu serfiziologic, iar de cand am descoperit Apa de mare, o consider prietena mea deincredere, e nemaipomenita si pentru noi si pentru el, am folosit-o si cand amfost insarcinata. Sapunul lichid este intotdeauna la indemana, de fiecare datacand venim de la joaca, cand ne pregatim de masa, seara, dupa baita curatamurechiusele! Consumam multe legume si fructe, compoturi sanatoase facute de buni, sirop de muguri de brad si propolis! Iesim destul de des afara, indiferent de temperatura!

+ Raspunde
Pagina 1 din 28
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari