Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Lilic68's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2011
    Postari in forum
    9
    din pacate situatia materiala alege pentru noi, imbracamintea organica e rara la noi si fff scumpa!, un tricou din ce-o fi! se uzeaza extrem de repede si tine cel mult doi ani...degeaba imi spuneti cate pesticide sunt in textile, pur si simplu substantele chimice sunt de neevitat in viata de zi cu zi, teorie stim si noi dar in realitate nimeni nu arunca banii pe un simplu tricou, maieu, pijama etc. Prefer sa aleg mancare de calitate , mai de graba decat imbracaminte organica. Daca am sta sa calculam cate chimicale bagam in noi sau in copii in fiecare secunda, pur si simplu am innebuni!

Floricica Nou Venita elena39's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2010
    Postari in forum
    4
    as alege bumbac organic pentru ca copilasul meu sa beneficieze de ce este mai bun pentru pielea si sanatatea lui.
    .Voucherul din magazinul Napati daca va fi sa-l castig il voi folosi sa achizitionez acei fulgi de sapun.

Floricica Nou Venita pusurica's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2011
    Postari in forum
    8
    as alege pentru nepotei mei numai produse organice ,fie codmetice fie imbracaminte...sant goarte alergici la produse chimice .

Floricica Nou Venita claudialungu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.04.2009
    Postari in forum
    27
    As alerga hainute ceva mai scumpe, dar din bumbac organic,pentru sanatatea copilului meu,care este mult mai pretioasa decat banii.

Floricica Senior corynutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2011
    Postari in forum
    3.347
    As alege hainute ceva mai scumpe dar din bumbac organic.In curand o sa avem o fetita mi-am dorit foarte mult acest copil si sanatatea ei este cea mai importanta.Am incercat sa iau pentru ea hainute cat mai bune calitativ.
    Nu stiam de acest magazin,dar pe mine chiar m-au convins produsele.
    Bumbacul organic nu contine substante toxice , pesticite si fertilizatori chimici ,folseste numai ingrediente derivate din plante.

Floricica Nou Venita carmen123's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.05.2011
    Postari in forum
    40
    cred ca nu exista parinte care sa nu isi doreasca ce e mai bun pt copilul lui dar ce este mai important este sa ne si permitem ca in tara asta oricat teai lasa pe tine tot nu te ajungi sa ii oferi copilului ce este mai bun

Floricica Nou Venita iulia34's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.02.2011
    Postari in forum
    26
    Am citit de curand pe net despre hainutele din bumbac organic-imi place sa fiu informata si intentionez sa-i achizitionez ingerasului meu de trei luni cateva. Am vazut ca pretul este mai ridicat, dar sunt convinsa de calitatea net superioara, fara inalbitori sau alte alte substante nocive pentru piele.Mi-ar placea sa existe magazine in orice oras al tarii, sa putem cumpara.Sanatatea copiilor nostri e cea mai importanta.

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Hainutele organice sunt confectionate din bumbac sau canepa naturala, care sunt cultivate si crescute fara ajutorul substantelor chimice nocive si a pesticidelor care se pot transfera pe pielea copilului .De multe ori se intampla ca nou nascutul sa prezinte alergii sau eruptii din cauza hainelor care le poarta, sau a produselor de ingrijire a pielii care au in compozitie tot felul de toxine. In plus, hainutele din canepa filtreaza pana la 95% din radiatia ultravioleta. Nu sunt prea accesibile si din pacate nu si le poate permite prea multa lume. Toti parintii isi doresc ceea ce este mai bun pentru copiilor si cu siguranta ca le-ar cumpara daca ar avea cu ce. Mi-ar placea sa i le pot cumpara fetitzei mele
    Modificata de meprincipessa; 16.08.2011 la 08:38:02.

Floricica Nou Venita dana_07's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    18
    As alege hainute din bumbac organic pentru ca sanatatea puiului meu e pe primul loc.

Floricica Nou Venita georgi79's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2011
    Postari in forum
    30
    ce parinte nu si-ar dori tot ce e mai bun pentru copilul lui, si eu aleg hainutele din bumbac organic, desi pana acum noi am primit hainutele si cateva au fost foarte scumpe si de calitate
    ne-ar bucura mult acest premiu sa-i putem face si noi parinti un cadou bebelusului nostru

Floricica Nou Venita ancaelenalungu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2007
    Postari in forum
    107
    Mi-ar placea sa am bani sa aleg ce-i mai bun pentru copilasii mei, adica bio. Din pacate,foarte rar imi permit asa ceva

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari