Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Ce culori au hainele copiilor vostrii? Credeti ca au o influenta asupra lor?

Se spune ca puratarea unei anumite culor la haine influenteaza ziua persoanei care o poarta si chiar norocul si comportamentul.

Eu pe Edi am evitat sa il imbrac in albastru pentru ca nu mi-a placut, asocierea asta/tiparul asta cu baieteii in labastru fetitele in roz. Asa ca l-am imbarcat cat mai colorat si n-am evitat decat o singura culoare: roz insa nu pot sa spun ca am observat sa abia vreo infuenta asupra lui culoarea hainelor pe care le poarta.

Ce culori au hainele copiilor vostrii? Credeti ca au o influenta asupra lor?

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    eu pe lizu am evitat sa o imbrac in roz,din acelasi motiv:asocierea culorilor,daca e albastru e baiat si daca e roz e fetita.o imbrac si in albastru,are si haine negre ( dar si roz primite) ,verzi,maro,etc.toate culorile le folosesc in garderoba ei.cand iesim la plimbare multi spun ca e baietel pentru ca acum ,iarna ,poarta mai mult o salopeta de ski negru cu alb.

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu o imbrac si cu,culori de baietel,imi place foarte mult albastrul,verde, si ii sta foarte bine, nu zic ca roz nu are nimic ca as mintii...dar rozul a inceput sa ma enerveze rau....asa ca nu i-am mai luat hainute roz pt primavara -vara....cu portocaliu nu am imbracat-o niciodata.....urasc culoarea asta.......

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu o imbrac pe fetita mea cel maimult in verde,rosu,roz,portocaliu si alb.ador copii in alb,si am incercat sa ii iau f multe haine in alb.in rest iam dat si maro,si negru,nu prea am tinut cont.are kiar si u8n hanorac de baietei,special de baietei albastru .i lam luat pt ca mia placut f mult.eu nu prea tin cont,ca e de baieti,ca e de fete.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    In afara de galben ii imbrac cu toate culorile. Ce e drept, pe Denisa evit sa o imbrac in albastru, are doar cateva haine albastre (de fapt bleumarin) pentru ca sunt deosebite ca model sau material.
    Prefer sa ii imbrac in culorile la moda, pentru Denisa culori gen gri-uri, combinat cu mov-uri, lila, fuchsia, turcoaz; sau maro-uri, combinat nuante de verde sau portocaliu sau turcoaz, iar pe Mihnea cu negru combinat cu rosu, griuri, sau marouri combinate cu verde, bej, portocaliu sau turcoaz; sau kaki. Si pe langa astea, poarta la greu clasicii blugi, sau culoarea aia de bej-safari, si uneori camuflaj (in ultima vreme mai putin).
    Si nu cred ca au vreo influenta culorile.
    Modificata de roxie; 16.02.2011 la 19:32:46.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Aiurea, nu cred in influenta pe care ar avea-o anumite culori asupra noastra.

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari