Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 14
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Cu Vechime organza's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    7.260

Vanzarea sau daruırea lucrurilor folosite..

Buna.Am deschis acest topic pentru ca aveam o curiozitate si vroiam sa stıu parerea a mai multor persoane.
    Sunteti sau nu de-acord cu vanzarea lucrurılor ( hainute,jucari,patut etc) folosite?
    Eu una am decis de f.mult tımp ca toate hainutele ce vor ramane mici,patutu cand nu il vom mai folosi,carut..sa le daruım acolo unde chiar este nevoie.
    Eu stau in cipru..o tara in care nu exista asa multe cazuri dramatice ca in romania...dar exista o casa de copilasi fara parinti......acolo vom da totul.
    Nu vreau sa fıu inteleasa aiurea..dar vad pe acest forum f.multe vanzari.....dar tara e plina de oameni fffffff saraci...de copilasi f.amaratı care au nevoie de o mana de ajutor.

Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    7.260
    Stau la tv si ma uıt la stiri,reportaje.....si vad cu groaza cate familii au nevoie de ajutor. Plang langa tv si imi spun ca daca as putea face ceva pt acei oameni,as face-o.
    Cred ca pt acei oameni,copilasi..nu e totul banul..ci conteaza o jucarie,o gaina calduroasa,...
    Oare stau si ma gandesc daca oameni care isi vand hainele folosite,jucariile care copii lor nu se mai joc..ajung mai bogatii?...
    Poate ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu lucrul lui....dar mila unde e?..sufletu nubil?...
    Vad cate lucruri de fac pe forum....se vand ciorapi,etc...
    Oare de ce pe acest forum nu se infinteaza un topic sau ceva..unde se pot trimite hainute,jucari,patuturi..apoi ele sa fie trimise de administratorii copilul.ro la case,centre,familii care au nevoie disperata.
    Mana de la mana....prin intermediul forumului....pot fi readuse multe zambete pe fetele unuor oameni care au uıtat acel zambet....acei oameni care au sufletu intunecat.
    Nu vasuparati pe mine pt aceste ganduri..dar imi spunce gandesc...si poate fi un pas spre ajutorul multor suflete.

Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    7.260
    Eu dupa ce voi naste...toate hainutele,unele noi...se vor duce acolo unde este nevoie.....nu voi incerca sa-mi fac taraba virtuala....Apoi cand bb2 nu v-a mai folosi patutu carutu..le vom daruı si peacelea din tot sufletu.
    Cred ca cine nu trece prin necazuri...nu stıe ce inseamna ca un mic ajutor,o mana intinsa conteaza enorm....

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Buna
    exista Bazar Umanitar..de curand infiintat..
    buna ideea ta Cristina...dar e greu..
    Modificata de afrodita.elena; 01.02.2011 la 18:07:01.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    apropo..felicitari pentru bebe 3.ma bucur din suflet..scuze..off topic..

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Depinde de fiecare Cristina...e mare lipsa de banuti..cred ca din aceeasta cauza s-a ajuns ca fiecare sa vanda..ce a ramas micut de la copii.

Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    7.260
    Mersi afro...sarut mana
    Cred ca avand in vedere ca acest forum este f.utılizat..e f.cunoscut...poate ca administratori,admini..ar trebuı sa ia legatura cu ,, povestiri adevarate,, chiar cu alte emisiuni care prezinta cazuri dramatice cu nevoi...si sa faca ıntr-un fel sa infinteze o camera sau ceva unde pot fi trimise ajutoare.
    Acest forum are mii de utılizatori...mai mult vb pt cei din romania care se pot deplasa,care costa mai putın...
    Noi cei din tari straine,oferim aici..ca si aici sunt nevoi.
    Daca o luam mai in serios...cred ca romania ocupa locul 1 la ,,lacomie,,..totul fara mila...doar ,, vai saracu,,PACAT.
    Sa nu se mai astepte totul de la oamenii cu multi bani,de la vedete,vip-uri....Cred ca si noi oameni de rand daca amajuta cate un pic..ar conta.

Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    7.260
    Afro,nu prea cred. Atunci cand decizi sa ai copii,trebuıe sa fi sigur pe tine..nu pe gandul; lasa ca vand ce gasesc...Asta e o mare prostie.
    Atunci cand vrei sa-ti intemeiezi o familie o faci pt ca iti doresti din suflet un copil,2....o familie.
    Nu sunt de-acord cu chestia asta; lipsa de bani.
    Vad ca romania tot ofera cate ceva.2 ani ofera bani; alocatie etc....Mama sta linistita cu bb.
    Pai intrebati cati bani primim noi?....NİMİC....Nici macar 3 lei alocatie. Aici lumea face copii ca isi doresc si pe fortele propri..nu se plang si nu invinovatesc statul.Ca statul nu obliga pe nimeni sa faca copii.
    Aici daca lucrezi...trebuıe sa te duci pana in ultima zi..cu 42 de zile se iese in concediu. Aici nu exista atatea concedi ,permisi etc...Apoi la nastere seia o suma de bani( asta ca ai lucrat cu carte de munca)..apoi inca 42 de zile dupa nastere stai acasa..apoiiiiii...la munca.
    Deci..peste tot in lume e criza...

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    asta vroiam sa spun si eu... e totusi un risc si in treaa cu vanzarea...am vazut toate cate mamici isi iau teapa.
    cred ca majoritatea le vand tocmai pentru pentru a mai scoate un banut acolo.
    si mai e si ideea ca daca le donezi nu stii sigur unde ajung...
    eu personal la bb1 le-am dat pe la prietene... cu mentiunea ca le vreau inapoi ca mai vreau un bb. recunosc ca am fost dezamagita... caci unele lucruri nu aratau cum mi-as fi dorit:((
    asa ca acum daca as gasi pe cineva din orasul meu cariua sa i le vand pe toate cu un pret foarte mic asa incat sa ii cumpar fetitei o tricileta de ex. macar stiu ca m-am ales cu ceva.
    mai ales ca nu mai am nici o potentiala mamica pe langa mine.
    la hainute e cu totul altceva... acelea le-am daruit pa masur ce mai ramaneau micute... in rest am geamantanele in pod si astept un bebe.
    sa stiti ca am ajuns sa cunosc cazuri de parinti saraci care au primit si care de lene sa le spele le aruncau:(((

Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    7.260
    Am vrut doar sa va zic ca exista tari in care statul nu da nimic.
    Asa ca voi mamici,fiti multumite cu cat vi se ofera..tot e ceva decat nimic..si mai ales ca 2 ani va bucurati zilnic de copilasi...

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    nu te supara pe mine... dar ce legatura are indemnizatia mea cu hainutele copilului???
    suna cam asa... daca tot va da statul bani, aiurea , dati si voi mai departe...

+ Raspunde
Pagina 1 din 14
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari