Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Buna fetelor

am abut azi neplacuta surpriza de a gasi in cutiuta mea de mesaje un mesaj de la un user. . Nu dau numele. . Deocamdata. . Am trimis o cerere de prietenie acum ceva timp. . Si fara sa stiu mi-a fost respinsa. . Am trimsi din nou,. . . Fara ca sa-mi dau seama ca acea persoana m-a respins. . Si azi mi-a trimis 2 mesaje care m-au suparat foarte tare. . O sa va pun aici mesajele cele 2. . /. Si voi va rog sa imi spuneti ce inseamna aceste mesaje

am hotarat sa fac privat contul. . Sa nuami apara la comunitate. . Ca se pare ca sunt invidiata. . Sau nu stiu sincer. . Si imi voi schimba si numele userlui. . Poate asa se va face linsite

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    primul mesaj

'Ce am facut sa merit atata onoare de a fi una din cele peste 100 de prietene?"

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    al doi-lea mesaj

" 700 de ce? prietene? ma indoiesc! Daca intre timp nu s-a schimbat lumea asta prietena inseamna mai mult decat un nume aduagat intr-o lista. Iar faptul ca ai 700 de persoane adaugate ca sa te propulseze pe prima pagina pe mine ma lasa rece! Calitatea e mult mai importanta pentru mine decat cantitatea! Succes la poplaritate Miss insa trebuia sa intelegi din prima ca nu te incadrezi in categoria "anonimelor" cu creier pe care le accept in grupul meu de prietene. adica, pe intelesul tau doamnele care iti comenteaza raspunsurile "informate" postate de augusta-ti perosna pe diferite forumuri.
    O zi buna si cat mai multe coronite!""

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    va rog din suflet sa ma ajutati..eu sunt socata..am 3 ani si 8 luni de cand sunt pe forum. dar asa ceva nu mi s-a intamplat

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    nu cred ca am suparat pe cineva..sau daca am facut-o am facut involuntar..
    va pup si stiu ca am aici adevarate prietene..care m-au ajutat la greu..pt care le multumesc din suflet!

juliany
    Guest
    Si cu ce mesaj i-ati raspuns?Pentru ca,evident,intre cele doua mesaje primite,se vede ca a fost un mesaj dinspre dvs spre userul respectiv.Daca tot faceti publice mesaje private,mi se pare corect sa postati si mesajul trimis,nu doar pe cele primite,nu?

juliany
    Guest
    Mie,personal,mi se pare foarte pertinenta prima intrebare primita.Si eu am primit cereri de imprietenire de la multe persoane cu care nu am schimbat nici o replica pe forum si despre care nu stiam nimic,pentru ca,ori erau complet inactive,ori erau interesate de alte subiecte decat cele la care participam eu.Deci,deocamdata,interese comune-zero.De fiecare data am trimis mesaj relativ asemanator cu cel primit de dvs,si anume...cu ce ocazie?poate o fi fost o greseala.De cele mai multe ori nu am primit nici un semn retur,ori un mesaj cum ca ar vrea sa fim prietene sa ne cunoastem mai bine(!!).Prefer sa am simpatii si sa simpatizez pe cineva in mod public,iar in lista de prietene sa fie cele cu care sa simt ca am libertatea sa discut lucruri foarte personale(copii,fotografii,chiar sa schimbam date private-telefon,etc).
    Nu mi se pare deplasat primul mesaj,chiar deloc.De aceea v-am intrebat in legatura cu mesajul trimis,poate ceea ce ati scris a deranjat pe userul respectiv in asa masura,incat sa fi simtit potrivit sa vi-l trimita pe al doilea ...in forma in care e.Nimeni nu=i perfect,si adevarul e intotdeauna undeva la mijloc,cu mici tendinte de schimbare a directiei,insa niciodata nu se afla absolut doar intr-una din tabere.
    In plus,inteleg ca aveti/ati avut probabil 700 de persoane in lista de prietene.Motivatia nu o gasesc,insa.Sunt absolut convinsa ca nu e posibil sa intretineti conversatii sau sa intemeiati relatii ca de la mamica la mamica cu ...700 de persoane?! Eu nici cu 70 nu ma vad in stare.Si in viata reala am 2-3 prieteni si buni,si nici macar cu aceia nu am timp sa impartasesc cu ei tot ce as vrea...Cu atat mai putin pe net.Ce sens are?

Guest
    Stimata Doamna eu v-am trimis mesajul si n-am nici o problema sa recunosc! Da ma deranjeaza ca "prietenia" sa imi fie ceruta doar ca un nume pe o lista ca sa va propulseze pe dumneavoastra pe prima pagina. Nu am nimic cu dumneavoastra personal, aveti un copil frumos, sunteti mandra de el..e ok, dar mie persoana Dv. nu-mi spune nimic!
    Mi-ati cerut sa devin prietena Dv. si v-am respins cererea exact cum am primit-o, fara a motiva si fara explicatii. Am dreptul sa imi aleg prietenii si Dv. nu veti face parte dintre ei. Nu avem subiecte comune, nu ne cunoastem, nu suntem pe aceeasi lungime de unda. Dupa o prima respingere, banuiesc ca ati uitat cui i-ati mai trimis si pentru ca nu se adunasera nr. de persoane sa fiti pe primul loc ati repetat cererea. Din politete v-am intrebat de ce doriti asa de mult sa fim prietene. Puteam sa resping ca prima data insa m-am gandit ca poate aveti ceva de spus si acesta a fost raspunsul dumneavoastra (am sa postez intregul schimb de mesaje):
    msamoila
    12:08 17 februarie 2010
    Ce am facut sa merit atata onoare de a fi una din cele peste 100 de prietene?

afrodita-elena
    15:40 17 februarie 2010
    buna
    nu inteleg tonul tau?
    daca nu doresti nu am nevoie de prietenia ta.
    vad ca a doua oara ai respins-o
    multumesc oricum..o zi buna!

afrodita-elena
    15:42 17 februarie 2010
    si inca ceva..nu am 100./..am 700
    o zi cat mai buna!

msamoila
    15:52 17 februarie 2010
    700 de ce? prietene? ma indoiesc! Daca intre timp nu s-a schimbat lumea asta prietena inseamna mai mult decat un nume aduagat intr-o lista. Iar faptul ca ai 700 de persoane adaugate ca sa te propulseze pe prima pagina pe mine ma lasa rece! Calitatea e mult mai importanta pentru mine decat cantitatea! Succes la poplaritate Miss insa trebuia sa intelegi din prima ca nu te incadrezi in categoria "anonimelor" cu creier pe care le accept in grupul meu de prietene. adica, pe intelesul tau doamnele care iti comenteaza raspunsurile "informate" postate de augusta-ti perosna pe diferite forumuri.
    O zi buna si cat mai multe coronite!" Dupa care v-am blocat, astfel incat sa nu mai aveti posibilitatea sa ma deranjati.

Am postat intreaga discutie pe care initial din respect am avut-o in privat cu Dv.
    Daca inca nu va este clar, pentru mine, popularitatea de genul agreeat de Dv este doar o alta fateta a celei promovate de tabloidele de scandal si emisiunile cu trubaduri de Ferentari. Nu e rautate si nici invidie. Nu vreau sa fiu "populara". E parere personala, daca tot ati dorit sa o aflati public.
    Din fericire pentru dumneavoastra timpul alocat in ultimele 3 luni forumului a fost tot ce am putut "fura" din viata mea pentru aceasta activitate. Sunt persoane aici pe care le respect, de la care am invatat si carora le multumesc pentru discutiile interesante dar sunt si persoane cu care nu as vrea sa am de a face vreodata in viata reala. Va las pe Dv sa ghiciti din ce categorie faceti parte.
    Cu respect
    PS Nu sunteti singura persoana pe care am blocat-o si care a primit aceeasi intrebare. Diferenta e ca restul au inteles si nu au insistat.

Guest
    Erata "Aveti doi copii frumosi. Sunteti mandra de ei. ok"

Floricica Novice elena87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2009
    Postari in forum
    340
    neata....vai vai vai.....nu va intelegeti bine dar nu trebuie sa faceti atata zarva,zau nu inteleg chiar ar fi trebuit sa faceti publice mesajele voastre private pe forum?chiar sunt socatao zi buna in continuare[imbratisarea]

Floricica Nou Venita tilloya's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2009
    Postari in forum
    98
    Ma gandesc ca este absolut normala reactia doamnei care a respins cerea de prietenie .
    Nu este singura care respinge, in masa ,cereri de prietenie de la persoane cu care nu a schimbat niciodata nici macar "Buna ziua".
    Nici eu nu sunt de acord cu topul popularitatii si nu mi se pare normal sa ma regasesc in lista unor persoane total necunoscute mie .
    Eu am tot respins cereri , inclusiv ale doamnei Afrodita, insa fara sa dau alte explicatii.. si asta nu o data ..poate daca actionam la fel ca "msmoila" nu as mai fi primit cerere a doua oara .
    Eu ii dau dreptate 100% in ceea ce a spus doamna care a respins cerea.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari