Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior Diandrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Salutare, fetelor! As vrea sa aduc in discutie o tema. . . Zic eu interesanta. Ce hobby-uri au partenerii nostri de viata si cum ne impacam cu ele. De pilda, sotul meu este un pescar inrait. . . La inceput am zis ca asta e cel mai mic rau ( decat sa aiba alte pasiuni gen paharul, cartiile, jocurile de noroc), dar cu timpul am dedus ca de multe ori si pescuitul e "nesanatos" pentru casnicie: investitie in scule de pescuit, taxe pentru balti private, permis de pescuit. . . . Si nu mai vorbim de timp. Nu cred ca e exagerat in ceea ce face. . . Dar de multe ori partidele de pescuit nu isi au rostul. . . . Ca de pilda, astazi. Ce parere aveti?

Floricica Avansata mysasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2009
    Postari in forum
    1.635
    mama lor de meciuri!!!![mitraliera]

Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    :))

oanachampion
    Guest
    Masinile... In patru ani si ceva de cand ne-am casatorit am avut 4 masini, o masina mai mare si un motor... Si sa n-aveti impresia ca vinde una si ia alta... nuuuuu... Doua au ajuns la fiare vechi, la una (care era in leasing) am renuntat cand am ramas eu insarcinata (pt ca rata era mare si nu ne-o mai permiteam), iar acum avem o masina, truck-ul si motorul... Si, bineinteles, "condimentele" (abonamente la reviste, tot felul de substante de dat lustru masinii plus toate sculele inventate vreodata etc)... In conditiile astea, am vazut negru in fata ochilor cand a venit acasa intr-o zi cu chitanta de la service - $2.400... La ce pasionat e, sa puna mana sa repare singur!

Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    De-ar stii barbatu-meu ca eu stau sa il barfesc pe forum.....Dar asta e viata...el cu pestii ...eu cu fetele :)).
    Oana, ma binedispun postariile tale...

oanachampion
    Guest
    Mersi mult! [imbratisarea]

oanachampion
    Guest
    Ah... sa va povestesc cum a lovit al meu o caprioara (e de ras)... Era vreo 6 dimineata... si ma trezeste din somn un tunet... ma frec eu la ochi vreo 5 minute (pt ca nu intelegeam de ce tuna pe ritm de "sh...t" si "f...ck")... in fine, hotarasc sa ma ridic din pat, sa vad ce naiba se intamplase... Sotul meu drag, o fire extrem de calma (enervant de calma, as putea spune), injura de i se facuse si fatza rosie (zic "si fatza", pt ca parul e deja)... Il intreb, cam cu frica, ce patise... Dupa un monolog lung despartit de "f...ck" precum telegramele de "stop", imi zice ca a lovit o caprioara si a nenorocit masina in asa un hal, ca nu crede ca mai poate fi reparata... Logic, il intreb: "si, cu ce-ai venit acasa?"... la care imi raspunde, senin: "cu masina"....

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    eu tb sa ma consider fericita ca sotul meu are un hobby destul de " ieftin"...fotografia . ar da el banii pe camere DSLR de ultima generatie , dar l-am amenintat ca o sa dau si eu banii pe ultima colectie de pantofi de la chanel sau dior nu ca m-ar tenta prea mult ,dar ca sa-l mai temperez putin.

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    Andrea, unul din primele hobby-uri ale sotului a fost pescuitul. Si el investea in scule de pescuit performante si tot felul de prostioare, dar pe mine nu ma deranja absolut deloc pt ca-mi place pestele la nebunie.
    Din pacate de vreo 2 ani a inceput sa joace niste jocuri pe calculator care nu-i dau voie sa se ocupe si de pescuit.:( Acum e pe locul 1 pe un joc online si lupta sa ramana pe respectivul loc, asa ca materia lui cenusie nu i se mai oxigeneaza la pescuit, iar ajutorul la anumite treburi casnice s-a redus aproape de 0 pt ca de', omul trebuie sa se mentina pe locul 1.

Dac-ar fi dupa mine, as interzice toate jocurile de strategie din lume care nu fac decat sa dezbine familiile, caci sunt sigura ca cei care joaca astfel de jocuri ii neglijeaza mai mult sau mai putin pe ceilalti membri ai familiei.

stefaniajohansson
    Guest
    sotul meu are un hobby relativ ieftin: sportul. are zile in care se antreneaza si de 3 ori..dimineata la plimbare in pas alert, inainte de pranz jogging sau la sala sau core, si seara box sau autoaparare..are noroc ca timpul ii permite, pt ca lucreaza ca massör si isi programeaza pacientii cum vrea..acum si-a dat si licenta sa fie antrenor personal..deci se va antrena si impreuna cu clientii..cam mult!!!si mie imi place sportul..dar asa, de 5 ori pe saptamana, nu de 15..
    de costat nu costa decat hainele si incaltamintea. la sala nu plateste pt ca de 2 ori pe saptamana maseaza la o sala aici in apropiere, deci are totul gratis..

Membru inregistrat la
    21.05.2009
    Postari in forum
    2.564
    Sotul meu imi spune de multe ori: "Pescarita o fac!".vorbeste , bineinteles de fiica-mea...dar eu cred ca nu as rezista cu 2 pescari.....:)).

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari