Ultimele discutii din forum
    oanachampion
    Guest

Cocalarul, pitipoanca si copilul de bani gata

Cocalarul
    El e smecherul plin de aere care vorbeste (prost) si scrie (foarte prost) in italiana sau spaniola, pt ca romana e "demodata". El e elegantul plin de haine "Nik" sau "Reebook" (nu ca as aprecia eu prea tare hainele de firma - nici nu detin asa ceva - insa ma scot din minti facaturile) si care poarta, cu mandrie, ciorapi albi flausati (si care, eventual, se pupa cu niste adidasi "bengosi") la un costum negru... Inca mai detine o geaca de blugi captusita cu blana alba, artificiala si o pereche de blugi verzi. Bineinteles, asculta manele pe telefon, ucigandu-le urechile "dusmanilor care n-au valoarea lui" prin autobuze cu ultimul hit al lui Salam...
    Pitipoanca
    E intotdeauna online (cand o mai avea timp, ca doar e la club, la solar, la mall etc?) si intotdeauna "dulcik" si/sau "sexy"... Are amant cu bani, insa "scapa" si la baieteii de cartier (asaaa, ca sa-si aduca aminte de copilarie, cand isi arata "efectele" pe dupa blocuri, oricui o intreba de sanatate). Atat din decolteu, cat si din fusta, i se vad chilotii. Spre deosebire de cocalar, ea chiar are haine de firma (niciuna cumparata cu banii ei). Nu se injoseste sa ia autobuzul, ci conduce, spre oroarea restului soferilor.
    Copilul de bani gata
    La fel ca si cocalarul, copilului de bani gata ii displace limba romana, insa el vorbeste engleza si nu oricum, ci plina de termeni de marketing. Cand il suni, pleaca spre firma, e la firma, sau tocmai a venit de la firma. Bineinteles, firma e a taticului (cine altcineva il angajeaza pe ratat?). Ba e in meeting, ba face brainstorming, ba e la departamentul de public relations... etc. E mereu fff ocupat (desi la firma nu-l baga nimeni in seama), ca, deh, e VIP. Are masina ultimul racnet (cu care, probabil, a accidentat pe cineva macar o data... noroc cu taticul si buzunarele lui largi). Isi face concediile exclusiv prin tari straine, cu pitipoanca din dotare. In realitate, fara tacsu' ar fi pierdut si stie asta, asa ca nu-i iese din cuvant.
    Va enerveaza oamenii de genul asta? Care specimen va displace cel mai tare?

mischa2000
    Guest
    vin cu completari la cocalar ... sapca si ochelari de soare nelipsiti ... chiar si in tren ...
    ultima data am admirat o asemenea familie in tren ... iar fii-su in varsta de vreo 5 ani isi scutura la liber organele genitale prin vagon ...
    deh ... vremurile ...

lorito
    Guest
    Oana, m-am amuzat copios!
    cum ,mai, pitipoancei i se vad si chiloteii prin decolteu?
    buna asta!
    si eu stiam ca pitipoancele nu ( prea) conduc, ele merg cu taxiul.., dar ce stiu eu..?
    ca sa iti raspund, totusi, la intrebare: copiii de bani gata nu au o vina prea mare ca au ajuns asa, nu?
    mai mult e vina parintilor care i-au educat si indrumat gresit
    in schimb...hehe, cu cocalarii si cu pitzipoancele e poveste lunga
    sigur ma enerveaza mai mult cocalarii (ce cuvant urat!)
    pitzi, saracele, nu au nici ele o vina prea mare..atat le duce capul..de unele mi-e chiar mila
    de alea asa..mai "usurele"
    tot ce-mi doresc este sa fie pitzipoance, dar sa nu fie si pitzipoance vedete..atat!
    nu vreau sa le vad la tv sau sa citesc despre ele in ziare
    se poate?
    nuuuuuuu!!!!!
    in schimb cocalarii.cf. dex(țigan bișnițar. 2. șmecheraș de cartier. 3. (peior. – între rromi) țigan de cea mai joasă speță. )...sunt alta treaba
    sincer, am cautat in dex ca sa fiu sigura de semnificatie
    ce ai descris tu mai sus despre asa zisii cocalari e enervant..ce sa zic: huooooo, cocalarilor!!!!!
    dar daca ma refer la cocalarul- smecheras de cartier..ei bine, sunt unii ok
    bravo lor ca au reusit sa se impuna peste prostime

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    In completarea celor scrise de tine:)

Super tare subiectul:)

oanachampion
    Guest
    Chiar... uitasem de ghertoii aia in tricouri cu sclipici si care-si varsa cat un kil de gel in par... Cica sunt metrosexuali, ei...
    Super tare filmuletul! Am urmarit si partea a doua, super tare si aia! Imi place ca ii impart pe categorii multe si marunte...
    Modificata de oanachampion; 23.01.2011 la 09:24:33.

nicole13
    Guest
    Citat Postat de oanachampion Vezi mesajul
    Cocalarul
    El e smecherul plin de aere care vorbeste (prost) si scrie (foarte prost) in italiana sau spaniola, pt ca romana e "demodata". El e elegantul plin de haine "Nik" sau "Reebook" (nu ca as aprecia eu prea tare hainele de firma - nici nu detin asa ceva - insa ma scot din minti facaturile) si care poarta, cu mandrie, ciorapi albi flausati (si care, eventual, se pupa cu niste adidasi "bengosi") la un costum negru... Inca mai detine o geaca de blugi captusita cu blana alba, artificiala si o pereche de blugi verzi. Bineinteles, asculta manele pe telefon, ucigandu-le urechile "dusmanilor care n-au valoarea lui" prin autobuze cu ultimul hit al lui Salam...
    Pitipoanca
    E intotdeauna online (cand o mai avea timp, ca doar e la club, la solar, la mall etc?) si intotdeauna "dulcik" si/sau "sexy"... Are amant cu bani, insa "scapa" si la baieteii de cartier (asaaa, ca sa-si aduca aminte de copilarie, cand isi arata "efectele" pe dupa blocuri, oricui o intreba de sanatate). Atat din decolteu, cat si din fusta, i se vad chilotii. Spre deosebire de cocalar, ea chiar are haine de firma (niciuna cumparata cu banii ei). Nu se injoseste sa ia autobuzul, ci conduce, spre oroarea restului soferilor.
    Copilul de bani gata
    La fel ca si cocalarul, copilului de bani gata ii displace limba romana, insa el vorbeste engleza si nu oricum, ci plina de termeni de marketing. Cand il suni, pleaca spre firma, e la firma, sau tocmai a venit de la firma. Bineinteles, firma e a taticului (cine altcineva il angajeaza pe ratat?). Ba e in meeting, ba face brainstorming, ba e la departamentul de public relations... etc. E mereu fff ocupat (desi la firma nu-l baga nimeni in seama), ca, deh, e VIP. Are masina ultimul racnet (cu care, probabil, a accidentat pe cineva macar o data... noroc cu taticul si buzunarele lui largi). Isi face concediile exclusiv prin tari straine, cu pitipoanca din dotare. In realitate, fara tacsu' ar fi pierdut si stie asta, asa ca nu-i iese din cuvant.
    Va enerveaza oamenii de genul asta? Care specimen va displace cel mai tare?
    ne place sau nu, din pacate fac parte din cotidian!e imposibil sa nu intalnesti astfel de specimene,zilnic,la tot pasul!daca-i mai si ai ca vecini,ai pus-o!

oanachampion
    Guest
    Pitipoancele, de fapt, se impart in mai multe categorii. Prima categorie sunt cele "aspirante". Se imbraca cu haine chinezesti si/sau turcesti, insa au pretentii de mari doamne. Sunt genul de "fata de la pagina 5", care pozeaza imbracata in lenjerie sexy, iar pe fundal vezi colectia de bibelouri a bunicii (eventual si-un peste de sticla pe televizor, peste un mileu ingalbenit)... E fiica ghertoiului de la bloc (despre care se vorbeste in partea a doua a filmuletului postat de Ana). A doua categorie sunt "realizatele", cele care au pus deja mana pe un fraier cu bani. Nu-si mai aduc aminte de mult ca provin din cartierul X, iar cand isi viziteaza rudele isi petrec un sfert din timp laudandu-se, un alt sfert "deplangandu-le" pe rudele aspirante, iar restul de 1/2 dand sms-uri sau vorbind la mobil. Al treilea fel e "inutila"... e deja fetita de bani gata, n-are nevoie sa fie pitipoanca si totusi este...

Floricica Avansata nikolettap's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2006
    Postari in forum
    1.886
    Eu nu stiu care-mi "place" mai mult; sunt atat de "bestiali" toti ca nu ma pot hotari. Cu cocalarii ... ma intalnesc la benzinarie (au masini de fitze dar n-au decat 50 ron de benzina) sau la spalatorie, daca le scuturi buzunarele, n-au bani nici de-o cafea, dar .... sunt shmecheri
    Pitzipoance nu stiu decat de la TV iar copii de bani gata .... nu-i stiu decat pe cei care au parintii la munca-n strainatate si ei stau acasa si-si bat joc de banii lor.

Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Noi specii in fauna urbana!

Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    apropo de copilul de bani gata, eu nu mi-as dori ca baiatul meu sa fie un asemenea specimen, multi probabil luam in ras asta dar este o problema destul de serioasa.
    dam si vom da copiilor totul si nu realizam ca ii convertim in niste cocalari (copii de bani gata). ce facem ca sa nu se ajunga acolo???
    cum ii educam??

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari