Ultimele discutii din forum
    oanachampion
    Guest
    Sa nu traiasca exclusiv prin si pentru altii...
    Sa nu faca nimic din ceea ce stie ca va regreta mai tarziu si sa faca tot ce stie ca va regreta daca nu a facut...
    Sa nu accepte langa ea persoane/parteneri care o bat/umilesc/inseala...
    etc.

oanachampion
    Guest
    Foarte nasoala faza cu bataia... N-as accepta asa ceva pt nimic in lume. Sotului meu i-am spus de la inceput sa nu indrazneasca vreodata sa dea in mine, ca la un moment dat tot va trebui sa doarma... cutite la bucatarie am... si nush cat as putea sa ma abtin...

Floricica Debutanta bubu24's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    sa nu uitam niciodata ca suntem mame si asta inseamna sacrificiu....parerea mea

mischa2000
    Guest
    adica stai sa o iei pe cocoasa doar pentru ca ai facut un copil cu respectivul?
    sa fim serioase ....

cristina elena
    Guest
    Citat Postat de bubu24 Vezi mesajul
    Adica?
    --------------------------------------------
    Sau te referi la faptul ca odata devenite mame trebuie sa punem copilul pe primul plan? Poti sa fii si mama si sotie si femeie 'chic' in acelasi timp. Doar sa stii sa-ti dozezi timpul pentru fiecare in parte.
    Modificata de cristina elena; 16.02.2011 la 13:36:23. Motiv: completare

cristina elena
    Guest
    Eu in plus fata de ce s-a spus deja n-as mai avea ce sa adaug.

Legat de postarea de mai sus, sacrifiu, de ce? pentru ce?
    Eu consider ca femeia e egala cu barbatul, de ce sa fim noi 'sacrificate'?!

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Citat Postat de bubu24 Vezi mesajul
    Sacrificiu!?Sa te lasi lovita si calcata in picioare?Si ce daca esti mama?Cine spune ca trebuie sa stai si sa induri umilinte pentru ca esti mama?Dar copiii nu vad, nu aud?Vrei sa spui ca ei nu vor resimti ceea ce se intampla cu mama lor?Orice copil care asista la o astfel de scena nu mai e acelasi copil.Se schimba...Deci, pt copil si plec in secunda doi....

Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    eu nu ma refeream la problema asta.....dar cunosc foarte multe cazuri care de dragul copiiilor stau si mai rabda si cate o pamla si cate o jignire,sunt multe femei care si-o iau pe cocoasa odata si nu iau nicio masura doar pt simplu fapt ca au un copil...nu este cazul meu... slava domnului sotul meu nu este asa.....(pana acum...ca nu se stie niciodata )..,,, sacrificiu,,, ma refeream la faptul ca poate nu ai tot timpul necesar pt tine, sa te aranjezi tot timpul,sa iti cumperi ceva pentru tine....mai uitam de noi pentru micutii nosrti

nicole13
    Guest
    ce nu-ntelegeti?sacrificiu =indurare,ce mare branza dac-o mai iei din cand in cand pe cocoasa,copilul trebuie sa aibe si tata?!!

cristina elena
    Guest

Membru inregistrat la
    25.05.2009
    Postari in forum
    604
    asa este fetelor ..va dau dreptate dar teorie stim cu toatele ...nu stiu voi dar mie de exemplu nu imi iese tot timpul cum vreau eu...mama si sotie ...etc...mai sunt si obosita pentru sotul meu cateodata,nu ajung tot timpul la coafor sau sa imi fac unghiile,ma mai prinde sotul in ofsaid....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari