Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

Atentie la mesaje primite de la MONA21!!!!!

am primit un PM de la aceasta mona21 ,mesaj ce continea un link catre un site virusat(nod32 -ul meu l-a detectat). nu stiu cat rau mi-a facut accesarea site-ului dar poate voi cititi postarea asta inainte sa deschideti mesajul.

am incercat sa ii trimit un PM inapoi, dar zice ca i s-a inschis contul.

nu stiu cum sa iau legatura cu administratorii site-ului sa blocheze contul

Floricica Avansata adnana_giulia_yannis's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2011
    Postari in forum
    1.957
    Si eu am primit mesaj de la ea dar nu am deschis linkul,eu nu prea le deschid de obicei daca nu stiu ce sunt.e bine ca i-a inchis contul macar

Floricica Avansata adnana_giulia_yannis's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2011
    Postari in forum
    1.957
    Am mai primit unul chiar imediat dupa mona21 de la andreea2011 la fel tot cu un link,probabil tot la fel e si ala

Floricica Cu Vechime Bia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2010
    Postari in forum
    8.236
    da,acelasi sfat il dadeam si eu pe topicul deschis de "virusata" Mona21......
    din fericire nu am accesat acel link,banuiam ca e vb despre vreun virus....cat tupeu!!!!
    so MARE ATENTIE !!!!

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Pai, daca are contul inchie deja, inseamna ca adminii s-au autosesizat! Si eu am primit aseara mesaj de la aceata mona.

manuelamanu
    Guest
    Off, ce porcarie! Eu am deschis link-ul... asa imi trebuie! Si chiar i-am dat un PM inapoi si am intrebat despre ce e vorba, i-am spus sa imi dea un raspuns mai detaliat insa nu am primit nici un raspuns. Ciudat, foarte ciudat, numai nerusinatii pot face asa ceva. Chiar m-am enervat cand am citit aici, eu care credeam ca e ceva de votat sau nu stiu, o stire importanta, ceva umanitar, ceva de genul iar eu fiind fraiera, negandind inainte, l-am deschis. Na, asta e, invatatura de minte sa-mi fie!Iar doamnelor, domnisoarelor, (domnilor), Mona si Andreea, sa le fie mare rusine!!!

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Si eu am primit mp de la ambele ...si mona21 si andreea 2011...am vazut ca la primul mesajul era URGENT! insotit de un link pe care nu l-am deschis apoi la scurt timp am primit de la andreea2011 BUNA! insotit de un link. Sincera sa fiu m-am gandit initial ca e ceva necurat dar mai apoi am zis ca poate nu e si sunt simple mamici care cer voturi iar eu am obiceiul sa dau voturi pt concursuri din alea care se castiga pe nr de voturi obtinut...Greseala mea. De acum nu mai fac asa ca uite pot pica in plasa. Asa ca am decis sa intru pe link-ul de la mona 21. Apoi am vazut ca trebuia ceva descarcat...si am fost atentionata si de antivirus ca nu e ok treaba ...Oricum si daca nu eram avertizata nu descarcam pt ca nu obisnuiesc sa imi incarc inutil computerul. La fel de mult ma deranjeaza pe adresa de e-mail o gramada de persoane necunoscute care ma streseaza cu dulapiorul lui x, dulapiorul lui y, hainute de fetite, si alte bla blauri din astea...mai e una Cornelia Cislaru pe care daca as gasi-o as strange-o de gat cu mana mea ca am insistat sa ma scuteasca cu e-mailurile si degeaba...zici ca vorbesc cu peretii...nu stiu cu ce drept isi permit sa foloseasca adrese de e-mail necunoscute pentru a-si promova dulapioarele cu vechituri...

manuelamanu
    Guest
    Citat Postat de andreuk Vezi mesajul
    Si eu am primit mp de la ambele ...si mona21 si andreea 2011...am vazut ca la primul mesajul era URGENT! insotit de un link pe care nu l-am deschis apoi la scurt timp am primit de la andreea2011 BUNA! insotit de un link. Sincera sa fiu m-am gandit initial ca e ceva necurat dar mai apoi am zis ca poate nu e si sunt simple mamici care cer voturi iar eu am obiceiul sa dau voturi pt concursuri din alea care se castiga pe nr de voturi obtinut...Greseala mea. De acum nu mai fac asa ca uite pot pica in plasa. Asa ca am decis sa intru pe link-ul de la mona 21. Apoi am vazut ca trebuia ceva descarcat...si am fost atentionata si de antivirus ca nu e ok treaba ...Oricum si daca nu eram avertizata nu descarcam pt ca nu obisnuiesc sa imi incarc inutil computerul. La fel de mult ma deranjeaza pe adresa de e-mail o gramada de persoane necunoscute care ma streseaza cu dulapiorul lui x, dulapiorul lui y, hainute de fetite, si alte bla blauri din astea...mai e una Cornelia Cislaru pe care daca as gasi-o as strange-o de gat cu mana mea ca am insistat sa ma scuteasca cu e-mailurile si degeaba...zici ca vorbesc cu peretii...nu stiu cu ce drept isi permit sa foloseasca adrese de e-mail necunoscute pentru a-si promova dulapioarele cu vechituri...
    Si nu numai! Am mai primit si eu mail-uri cu fel de fel de linkuri, linkuri cu forumuri ca sa ma inregistrez etc, linkuri cu produse, si fel de fel de link-uri de la mailuri absolut necunoscute. Mi se pare cam urata treaba asta, sa trimiti mesaje pe email-uri necunoscute.

Moderator Floricica Veterana andreuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    11.694
    Stiu Manuela. Asa este...in final ce le pasa... ca doar se scuza pentru deranj in fata persoanelor neinteresate...Un sablon sec folosit de toti "promoterii de dulapioare de pe acasa" care parca mai rau ma enerveaza.

Floricica Novice nalexandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2011
    Postari in forum
    396
    fetele,si eu am primit mesaj de la "mona21",bine ca am vazut inainte ce ati vorbit voi!!!!

mada_lyna
    Guest
    scanarea mea s-a terminat. nu am luat virusi. asa cel putin imi arata nod32-ul. ufff! cat tupeu...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari