Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita germina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.08.2013
    Postari in forum
    10

Caut Purificator de aer Philips SCH580

Buna, sunt noua pe forum, dar am ceva vechime ca cititor de pe margine al sfaturilor voastre.

As avea nevoie destul de urgent de un purificator de aer Philips (nu umidificator), iar nou este cam scump (536 RON) pentru ce imi permit eu in perioada asta.
    Are pe aici cineva unul de vanzare?
    Eu am vazut exact ce-mi trebuie pe okazii.ro, pe la 270 RON dar nu am mai luat niciodata de acolo si nu stiu cat este de sigur sau la ce sa ma astept.

Deci are cineva pe aici, sau macar un sfat..

Multumesc

Floricica Nou Venita ralucanaturista's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2010
    Postari in forum
    60
    Buna, si noi am avut un purificator de la Philips si ne-a fost foarte folositor. Din pacate l-am donat acum o saptamana.Sa stii ca isi merita banii. Daca nu gasesti aici ia-l pe cel de pe okazii. Si eu am cumparat de cateva ori de la ei fara probleme (initial am fost asistata de sotz, caci el ii foloseste frecvent, ca sa nu fac vreo nefacuta). Uite cateva sfaturi.
    In primul rand te uiti la calificative. Te uiti cate calificative are omul respectiv. Si uita-te la calificativele pe care le-a primit, in calitate de vanzator, nu cele pe care le-a primit in calitate de cumparator. Vezi daca vanzatorul este recomandat de altii, vezi ce scrie in calificativele alea, cate sunt pozitive,cate sunt negative, cate sunt neutre.
    Nu cumpara (prin posta) de la cei cu calificative putine, cumpara doar daca au activata Garantia de livrare (este o facilitate de la okazii.ro prin care intermediaza ei vanzarea si iti garanteaza ca iti primeste banii inapoi daca nu este totul in regula). E normal ca cei care sunt la inceput sa aib acalificative putine, dar in acest caz cumpara numai daca te intalnesti cu omul si puteti vedea cu ochii vostri ceea ce cumparati, sau daca au Garantia de livrare, asa cum am spus mai sus.In nici un caz prin posta!
    Atat si nu ai ce probleme sa intimpini.
    Modificata de ralucanaturista; 18.08.2013 la 21:24:05. Motiv: wrong spelling

Floricica Nou Venita ioana_v2009's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2011
    Postari in forum
    22
    buna germina,

daca iti place produsul iti recomand sa.l iei de pe okazii.
    daca are garantie de livrare esti sigura ca, daca umidificatorul nu corespunde descrierii, il poti returna si sa+ti recuperezi toti banii inapoi. daca esti din Bucuresti, poti sa alegi punctul de livrare. toate produsele ridicate de la punctul de livrare beneficiaza automat de garantie de livrare.

toate cele bune :)
    ps: daca nu are garantie, ii poti da un mesaj vanzatorului sa+l rogi sa bifeze garantia de livrare ;)

Floricica Nou Venita maria_p2010's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2011
    Postari in forum
    7
    germina, poti cumperi linistita produsul, nu ai de ce sa-ti faci griji.

eu cumpar de ceva vreme de la ei, ba chiar am mai si vandut cate ceva. dupa cum au zis si fetele mai sus, fii atenta la calificative si mai ales, cumpara produse cu garantie de livrare sau ridica-le de la punctul de livrare si vezi pe loc ce si cum.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari