Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054

Martisoare hand-made

Desi nu s-ar zice dupa vremea de afara, ne apropiem incet de primavara. Si bineinteles de 1 martie si toata nebunia cu martisoarele. Eu una recunosc ca stau si ore in sir sa aleg de la tarabe cand vine vorba de martisoare. Si ce imi place cel mai mult e ca intotdeauna gasesc ceva potrivit pentru fiecare, cu toata varietatea de stiluri si teme de astazi. Imi plac foarte mult si cele clasice, dar si cele hand made, cele din urma pentru unicitatea lor.

Daca aveti idei de martisoare pe care le putem face chiar noi, din orice material - fimo, sticla, margele, lemn, piele, textile, crosetate, indiferent cu material lucrati, va astept sa ne dati si noua sugestii si sa ne aratati creatiile voastre. Poate vine primavara mai repede asa.

De fapt, sigur vine un pic primavara, pentru ca trebuie deja sa incepem treaba daca vrem martisoare hand-made. In casa vom avea deci primavara. Sa vedem care sunt martisoarele care o aduc...
    Modificata de roxie; 06.02.2012 la 15:04:09.

Floricica Nou Venita anaid27's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2012
    Postari in forum
    135
    Deocamdata doar accesorii,martisoare inca nu am incercat ....aici gasesti multe din modele https://www.facebook.com/pages/Acces...83704505041751 .De Fimo se ocupa sora mea ,eu cu celelale accesorii si crosetate,Sper sa va placa!

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Roxi ai ales un subiect foarte frumos,imi amintesc cu nostalgie cum stateam ore in sir in fata tarabelor.Anul acesta voi incerca si eu sa fac martisoare cu fata,e destul de mare ca sa inteleaga,mersi mult pentru idee!

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Martisorul este simbolul primaverii !!! Si sincer mie mi se par cele mai frumoase cadouri pe care le putem oferi in luna martie. Nu am incercat niciodata sa fac martisoare dar anul acesta voi incerca. Cu siguranta vor insemna mult mai mult pentru persoanele carora le voi darui.
    Imagini atasate

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Inca nu e martisor, ca n-are fir deocamdata, dar va deveni o brosa-martisor in forma de narcisa alba...
    e din fetru alb, portocaliu si verde inchis, si e foarte usor de facut pentru cine doreste sa incerce.
    Imagini atasate

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Citat Postat de roxie Vezi mesajul
    Inca nu e martisor, ca n-are fir deocamdata, dar va deveni o brosa-martisor in forma de narcisa alba...
    e din fetru alb, portocaliu si verde inchis, si e foarte usor de facut pentru cine doreste sa incerce.
    Este foarte frumos !!! Cu siguranta vei bucura multe persoane cu asemenea martisoare !

Floricica Novice mihaelarascu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2007
    Postari in forum
    380

Idee activitati educative

In poza veti vedea ultimele martisoare confectionate cu micutele mele. Vedeti bucuria de a darui si mandria de a le fi facut ele. Cat despre activitarile practice am sa va arat in curand cat de mult le place sa completeze fise dot-a-dot sau colorare pe litere sau cifre. bafta la martisoare!

Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Foarte frumos. Felicitari ! Martisoarele sunt foarte frumoase si micutele superbe. Si noi ne pregatim de martisoare :).

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Cateva martisoare pe care le-am facut pentru prieteni si familie...
    Imagini atasate

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Rox, si eu ti-am admirat martisoarele !Sunt deosebit de frumoase!

Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Multumesc Nicole!..................

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari