Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cristinamitrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.05.2008
    Postari in forum
    63
    mamici care ati venit din vacanta povestiti-ne cum a fost ,care au fost reactiile bebeilor,daca ati venit odihnite sau mai obosite decit ati plecat.Impartasiti cu noi bucuriile vacantei

Floricica Nou Venita gabi.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2008
    Postari in forum
    215
    da, am fost chiar in doua. Prima data am fost la Baile Felix impreuna cu bb si cu bunicii, dupa care am plecat cu sotul la mare *doar noi doi.
    Cu bb a fost foarte bine. Nici nu ma ateptam sa-i placa atat de tare la hotel.S-a obisnuit imediat. mai problema a fost cu masa pt ca incepea la ora 13, iat at era ora lui de somn.dar ne-amdescurcat:am cumparat cutiute si luam mancarea la pachet.De mare ajutor ne-au fost si bunicii care mai stateau cu bb.

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Da...am fost...si mai vrem..a fost tare bine.
    Odihna, odihna si iar odihna. Alex s-a acomodat tare bine, cu totul mai putin cu mancarea.
    Totul a fost ok, de la drumul cu avionul, la cazare, totul a fost super.

Membru inregistrat la
    31.05.2008
    Postari in forum
    63
    noi plecam la noapte la mare in costinesti.Miruna mea are un an si trei lunite si tare am emotii cu mincarea.voi ce le-ati dat copiilor sa manince?va pup

Floricica Avansata angellique's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.05.2008
    Postari in forum
    2.035
    Noi am fost la munte la Sinaia 9 zile, si am mai vrea sa mergem cateva zile la mare.Dar vad ca iar vine canicula si mi-e cam teama cu burtica.

Membru inregistrat la
    31.05.2008
    Postari in forum
    63
    salut,azi-noapte ne-am intors de la mare,trebuia sa stam zece zile si am stat numai 5.Miruna mea nu sa acomodat deloc,a fost si drumul lung,dar cind intram in camera incepea sa plinga de nu stiam ce sa ii facem.De adormit o adormeam in masina ca in camera murea de plins,si ca sa fie meniul complet s-a stricat si la burtica.Si uite asa am hotarit sa venim acasa .acum sper sa se repare la burtica,i-am dat ceai de menta si tocmai i-am facut un pilaf cu morcov.Sincer mi-a fost tare greu,efectiv nu stiam ce sa-i fac.Curind la mare nu cred ca o mai duc,sa mai creasca sa am cu cine ma intelege

Floricica Nou Venita sofica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2007
    Postari in forum
    25
    La inceputul lui august am fost la mare cu bebelusul nostru. A fost nesperat de bine, i-a placut a fost cuminte, a mancat bin si a dormit bine.Am stat 5 zile asa a fost biletul nu am luat pe perioada mai mare gandindu-ne ca poate nu se acomodeaza dar a fost totul bine.

Floricica Debutanta mirela_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2006
    Postari in forum
    954
    noi astazi ne-am intors de la mare iar maine plecam la munte. a fost f f bine pe litoral cu Alex pentru ca s-a simtit in elementul lui, nu mai puteam sa il scoatem din apa... s-a jucat cu nisip, a facut baie in piscina... a fost grozav! mai putin placut a fost faptul ca l-am hranit numai cu mancare din borcane si daca pana acum ii placeau cat de cat, acum nu mai vrea sa le vada! adevarul ca dupa 8 zile nici eu nu as mai putea manca... pentru el a fost grozav, pentru noi parintii a fost mai rau : mancare groaznica, preturi de statiune (un pachet de servetele nivea 20 lei, o apa plata de 1/2 l intre 3.5 si 5 lei etc.) ideea e ca la anul nu mai vreau sa aud de litoral romanesc. anul asta mi-a fost frica sa plec prea departe pt ca a fost prima intalnire a puiului cu marea, dar la anul nu mai stau pe ganduri.
    singura neplacere cu Alex e ca s-a deranjat un pic la stomacel, in ultimele 2 zile, cred ca de la cata apa de mare a inghitit, dar nu e ceva grav.

Floricica Nou Venita kattybeb's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2008
    Postari in forum
    247
    Frumos,vad ca bebeii au cam avut probleme cu stomacelul in vacanta.Deh,sunt micuti,se acomodeaza greu,sau repede...depinde fiecare!Si noi am fost "in vacanta" anul asta,in Romania,acasa la buni.A fost fff frumos,mai frumos decat o vacantza de ********** in orice loc din lumea asta :))) Ne-am simtit bine,bebe s-a acomodat fff repede,cum am ajuns acasa,noi eram ca pe goana nu stiam pe cine sa mai imbratisam,pe cine sa mai pupam,repede sa deschidem bagajele,cadouri pt toti si toate,fericire mare pe noi!L-am si pierdut din ochi pe Robert:)))...Asa ca micutul de el si-a facut de cap,si cum a intrat pe usa,s-a dus FIX la baia lu' buni si a luat o peire cu care se sterg covoarele si s-a apucat sa ia holul si toate camerele la rand,a fost o scumpete,ne-am pus toti pe ras! Am avut o groaza de peripetii,a fost minunat,am fost la Bran,Sinaia,Transfagarasan ...etc...La anul vrem sa mergem in Mexic,sa vedem cum stam cu banii...Pupici dulci!

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Frumoase vacante!
    Noi am facut un tur de forta...iulie-august...am stat o sapt in Paris, apoi cateva zile la Disneyland...apoi o luna si ceva in Romania. F fain a fost...Nour s-a acomodat f bine...norocul nostru pt ca vrem sa mai facem o escapada spre sfarsitul anului:).

Katt...cred ca si la tine a fost prima oara cand bunicii si-au vazut nepotul, nu? La mine cel putin asa a fost...ai mei nu o vazusera pe Nour decat pe web...si revederea prietenilor si a diferitelor locuri....cemai..o vacanta suuuuuper. La munte imi pae rau ca nu am prea ajuns...dar cu reparatiile drumurilor Constanta-Brasov...faceam o vesnicie.

Vacanta placuta celor care planuiesc o noua escapada!

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    din pacate vara acesta eu nu am avut concediu nu am avut cum sa il i-au dar din luna decembrie si pana pe 8 ian. imi i-au si concediul ca altfel il pierd..

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari