Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita beatrice.m's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    8
    hei, hei

Stiti pe unde gasesc si eu siteuri care explica cum se pot face manual bijuterii? Nu ceva f complicat...insiruiri de margele pe sarmulita...chestii din astea simple.

Am gasit siteuri in engleza dar in romana nik...ma poate ajuta cineva????

Floricica Nou Venita biancaandreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    5
    Si pe mine ma intereseaza mult subiectul. Este un lucru pe care mi l-as dori sa-l pot face, mai ales ca am si timp si cred k si un pic de inspiratie pt asa ceva...Site-uri romanesti nu prea am gasit nici eu...poate ne poate ajuta cineva cu niste sfaturi practice sau macar spre un magazin cu materiale....

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Interesant subiect, era pe aici o mamica care confectiona bijuterii, erau dragute :) Dar nu mai tin minte pe unde, a postat si un link si am vazut lucrusoarele facute de ea...Eu mai astept sa creasca junioara, sa ne jucam impreuna asa :) Daca gasiti margele sa ne spuneti si noua de unde le luati...Margelute mici mici pentru bratari de obicei gaseam cam pe unde se gasesc si nasturi, fermuare etc...In studentie faceam tot felul de chestii simpatice...

Floricica Nou Venita cclick's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2009
    Postari in forum
    2
    Va pot ajuta oarecum in privinta asta.Intrati pe id-ul ankadiamonds si va dau toate datele necesare.Si un lucru foarte important,nu sunt implicarii materiale.

Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    intra la bebelusi de vara-toamna 2009 si gasesti acolo o mamica pe nume lorena:) face lucrusoare ff frumose si o poti ruga sa te ajute, e ff de treaba si sigur te va ajuta:) succes:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari