Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777

Impresii THASSOS-GRECIA

Buna fetele...in august am ales sa vizitam GRECIA si anume Thassos,vom ajunge cu avionul in Salonic,ajutati-ma cu cunostintele voastre,de aici urmeza sa luam autocaru cat costa si cat dureaza calatoria pana in Kavala,de aici trebuie luat ferybotul pana pe insula...dorim sa ne cazam in SKALA POTOMIA,doresc sa stiu preturi,ce trebuie vizitat...SFATURI!

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    denyy, nu stiu sa iti spun nimic despre costurile de transport pentru ca noi am fost in Thassos cu masina si am luat feribotul de la Keramoti, nu de la Kavala, iar de aici o traversare, dar cu tot cu masina si patru pesoane cred ca ne costa in jur de 70 de euro. Cred, nu stiu sigur, pentru ca sotul meu se ocupa de plati!
    In rest, ce pot sa iti spun este ca noi am stat tot la Skala Potamia unde ne-a placut foarte tare. Plaja de acolo este cea mai mare din Thassos, are nisip, ceea ce este super epntru copii, iar apa este minunata!!!
    Deja, povestindu-ti, mi s-a facut foarte dor. Sper foarte tare sa ajung si eu cu fetele in vara asta, si ele iubesc Thassos-ul foarte tare.
    iti povesteam de plaja, este cea mai mare, dar asta inseamna o plaja micuta pentru ce suntem noi obisnuiti. Dar, nu este aglomerat, este foarte lejer pentru toata lumea.
    De vizitat nu sunt foarte multe in Thassos care este o insula micuta, dar o calatorie pana in Theologos, fosta capitala turceasca a insulei, poate fi interesanta, un tur al insulei tot asa, Potos si Limenaria sunt foarte dragute. la Limenaria, mi se pare ca este si o mica fabricuta sau atelier de prelucrare a aurului si argintului, daca iti plac bijuteriile. Cam asta ar fi...Poate alte mamici stiu mai multe obiective, sincer iti spun ca eu merg in Thassos si stau la soare si am un program de copil, ma odihnesc, fac plaja si dorm la pranz odata cu fetele. Si ma bucur de Marea Egee...Iti va placea, o sa vezi!

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    uite, aici este un site cu multe informatii despre Thassos. Eu aici am gasit cazare in primul an, am scris pe e-mail, apoi am vorbit la telefon si mi-am facut singura rezervare. Cazarea este in jur de 50 de euro pe noapte, iar mancarea, la nenumaratele lor taverne este foarte rezonabila, foarte buna, iar ei sunt niste draguti. Este clar ca se pricep la meseria asta...http://www.thassos-island.com/

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Multumesc frumos pt.informatii,daniela...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari