Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169

Gravide pozand nud

Din ce in ce mai multe femei insarcinate isi fac fotografii nud in pozitii sexy si languroase. Unele isi fac aceste fotografii pentr a-si aminti cat de frumoasa este perioada sarcinii. Ai "stralucirea" aceea specifica femeilor insarcinate, parul si pielea arata fantastic, oxitocina it da o stare de bine 24/24, de ce nu ai imortaliza momentul?

Altele vor sa se simta din nou sexy intr-o perioada in care increderea in sine are nevoie de un mic impuls. Atunci cand nici cei mai largi blugi ai tai nu te mai incap, cand nu te mai poti lega la sireturi fara ajutor si burtica pare sa creasca zi de zi transformandu-ti corpul cum nu te-ai fi asteptat, de ce sa nu-ti imbratisezi noile forme si sa nu fi senzuala pentru cateva zeci de minute in fata unui fotograf profesionist?

Cu toate astea, nu toate femeile insarcinate vor sa isi face astfel de poze in timpul sarcinii. Din pudoare sau pentru ca li se par nepotrivite sau obscene, motivele variaza de la femeie la femeie.

Eu recunosc ca nu am fost interesata de aspectul acesta, in consecinta, din timpul sarcinilor mele am numai cateva poze. Trebuie sa recunosc ca nu m-am simtit niciodata super frumoasa in timp ce eram insarcinata ci mai degraba balena ucigasa si nu mi-am dorit sa imortalizez momentul asta . Desi nu am fost tentata sa incerc o sedinta foto, imi plac fotografiile cu gravidute atat nud cat si mai imbracate, pentru ca perioada este intr-adevar deosebita si merita imortalizata.

Voi in ce categorie va incadrati?
    Modificata de pavalina; 26.06.2013 la 14:36:04.

Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Eu m-am simtit chiar foarte bine pe perioada sarcinii. Ma simteam frumoasa, parca toata lumea se uita la mine si eram mandra. Nu am fost grasa ... dar chiar sa fac poze nud nu m-am gandit. Da ! Mi-am facut singura cateva insa cu lenjerie pe mine si faceam chiar numai la burtica poza. Si le pastrez strict pentru mine si...poate pentru sotu, ca sa am la ce sa ma uit pe viitor cand o sa fie bebe mare.

sadia
    Guest
    Nu nu.poze pe reviste cu mamici cu burtica ,si asa gen sexi....pur si simplu le urasc...pot sa-mi iau cate rosii in cap vreti.E momentul nostru al parintilor si mai ales al copilului.Am facut poze ,bineinteles nu nud,dar in lenjerie,le-am vizionat eu,poate le va vedea si fiu-miu.....dar restul nu.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Alina,cred ca fiecare gravida macar 1 data se simte sexi dar sunt unele femei care nu i-au deloc in kg doar burtica de ele asa ca de ce nu daca sunt sexi si nu au vergeturi eu zic ca fac fff bine ca se pozeaza,eu nu am facut parte din aceea categorie am luat ff mult in sarcina si vorba ta "balena ucigasa"...si am 2 poze si alea ff imbracata.Dar am vazut gravide ff frumoase si ma bucur ca exista si asa femei norocoase)))

Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169
    Cryssa, nu am nimic impotriva lor, si mie imi plac fotografiile cu gravide in burtica goala :) Intrebam doar in ce tabara sunteti?

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523

Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355
    Mie imi plac foarte mult pozele de tipul "Inainte / dupa" cu femeia insarcinata, in prima fotografie, si cu aceeasi femeie (in aceeasi pozitie) dar de data asta cu bebe in brate, in a doua fotografie.

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Pentru a vedea "stralucirea" unei gravide nu este nevoie de poze nud. Astea-s pentru vedete! Dar poti fotografia burtica :)

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Uff...nu mi-a placut deloc cum arata corpul meu in perioada sarcinii...desi va spun sincer, cred ca a fost perioada in care am avut cea mai mare grija de mine, cu creme de corp si masaje riguroase la coapse cu creme anticelulitice permise...Si nu m-am ingrasat...n-am ramas cu vergeturi...Dar ma simteam ca o balena esuata...as fi purtat un sac pe mine sa nu se vada nimic...Cel mai tare ma deranja ingrosarea taliei...stiti voi...manerele dragostei :)....Si mi-era jena si de sotul meu...mi-era teama sa nu ma vada si el cu aceeasi ochi cu care ma vedeam eu...
    Ma simteam in multe feluri, dar stralucitoare si sexy nu a fost unul dintre ele :)....
    Dar eu sunt mai cu psihopupu...mi se pare ca unele chestiuni sunt prea intime sa fie expuse....

Floricica Nou Venita veronica2013's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2013
    Postari in forum
    33
    hmmm eu nu m-am gandit la asta,dar as poza numa pt m si partenerul meu,de cate ori facem baie impreuna imi spune ca sunt frumoasa cu burtica,poate o sa facem o sedinta foto,de ce nu?cred ca e frumos,e frumos sa ai amintiri,poze,dar numa pt tine si partenerul tau,astea nud,cele mai cu multe haine pe tine poate fi si pt familie daca esti mai deschisa

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari