Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Enise.Asan289's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2013
    Postari in forum
    2
    Buna,

Azi am primit cele doua produse de la Phillips, biberonul Phillips Avent Natural SCF693/17 si tetinele cu debit variabil SCF655/27. A fost ca un cadou de la un mos Nicolae mai intarziat. Imediat le-am si incercat. Copilul meu a fost si este foarte incantat. E ceva nou pt el. Multumim foarte mult. In ceea ce priveste calitatea produselor voi da nota 10. Se vede cu ochiul liber ca sunt produse de calitate, facute cu simt de raspundere si cu materiale foarte bune. Pana acum nu le-am folosit din varii motive, dar acum, cu siguranta, voi incerca pe cat posibil sa achizitionez produse Phillips Avent ori de cate ori voi avea nevoie. In concluzie, recomand mamicilor sa foloseasca produse de calitate, cum ar fi acestea, si va multumesc inca o data.

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Noi am avut experienta biberoanelor - de fapt, inca o avem....si pot sa spun ca mie una, mi se par cele mai "tari" biberoane....si cel mai usor de folosit....

Am testat si canuta....oarecum circumspecta si cu asteptari moderate la adresa "subiectului", adica fi-miu........Evident eram foarte curioasa asupra impactului pe care il va avea asupra micului terorist, care maine poimaine implineste 2 ani si inca isi bea laptele din biberon si ce ma deranjeaza, este ca nu stie sa si-l ridice la gurita....adica imediat ia "pozitia de laptic", se rabuneste pe spate si isi pune un picior peste genunchi, asa...smechereste.

Evident, canuta nu ne-a facut sa renuntam la biberon asa repede....dar incet incet vad ca deprinde ca trebuie sa si-o ridice la gurita....si cat sa soarba ca sa nu i se umple gurita de apa si sa se inece...si zic eu ca asta este un lucru pozitiv pentru noi....Nu pun problema faptului ca, evident, se mai si uda....pentru ca noi oricum avem aceasta problema si la canile cu pai - isi umple gurita cu apa si apoi o lasa sa curga pe el sau pe jos....spre disperararea mea....

Momentan eu sunt multumita de progresele noastre in arta bautului "ca baietii mari"....si am de gand sa perseverez....Sunt sigura ca, la fel ca orice alta deprindere, este nevoie de exercitiu...

Multumim frumos Copilul.ro si Philips Avent!

Floricica Cu Vechime flavia69's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2008
    Postari in forum
    6.193
    Buna ziua, am primit si noi canita Philips Avent sambata, de-abia acum reusesc sa postez aceasta "recenzie" :)
    Fetita mea bea cu placere din ea, fara sa verse pe ea, i-am dat deocamdata propolis cu echinaceea pt copii; urmeaza sa incepem cu lapticul, recunosc ca sunt si eu cam comoda si am amanat momentul pt ca bea laticul foarte bine cu biberonul, care o si calmeaza inainte de culcare sau noaptea, cand se mai trezeste...
    Foarte ingenious "mecanismul" canitei, care se activeaza cand cel mic o apasa cu buzele, iar designul este dragalas si ii permite copilului sa tina canita foarte usor in manute!

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    Buna ziua! In urma concursului, ne-ati facut si pe noi curiosi sa incercam canuta pentru trecere la cana de adulti si cu permisiunea dumneavoastra si cu acceptul adminilor (zic asta pentru ca noi nu am castigat si nu stiu daca ne putem exprima impresiile) o sa imi expun si eu parerea. In prima instanta mi-a placut forma, materialul si culoarea. I-am dat fetitei sa bea si a reusit sa traga din ea, insa cu toate astea s-a udat si pe piept. Cauza? Daca e apasata prea putin cu buzele marginea aceea care deschide supapa, curge prea putina apa si daca e deschisa mai mult, curge si pe langa gura pentru ca e mai lata portiunea care permite apei sa iasa. In 3 zile de incercari am facut-o sa urasca canuta. Ca se chinuie si singura nu reuseste deloc. Iar daca ii ridic eu cana sa bea se intampla accidentul expus mai sus. Alta nemultumire de a mea personala e ca daca intorci canuta cu gura in jos si o scuturi usor curge apa. Intr-adevar daca o tii nemiscata nu curge. La canutele cu pai treaba asta nu se intampla. Poate la cele de slaba calitate. Ca si dovada ca fetitei mele nu ii place absolut canuta e faptul ca aseara am fost la bunici si dupa la cumparaturi si am avut doar canuta asta cu noi (in ideea ca o conving sa o accepte) si tot drumul de intoarcere si la cumparaturi a plans si zicea "apa, apa". Cand ii dadeam canuta o impingea nervoasa cu mana si cerea din sticla noastra din care din pacate nu reusea sa bea prea mult si se mai si uda. Afara era frig, deci imposibil sa o lasam sa bea in voie. Ajunsesem sa cred ca zicea apa doar asa sa aiba motiv sa planga cum fac copiii, aparent fara nici un motiv. Insa cand am ajuns acasa si i-am dat canuta ei cu pai, a baut pe nerasuflate aproape tot continutul.SDC13061..jpg

Floricica Nou Venita Cristina.Teodora Lavric200's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2013
    Postari in forum
    3
    Buna,luni am primit si noi biberonul Phillips Avent Natural SCF693/17 si tetinele cu debit variabil SCF655/27. Desi utilizam si inainte produsele Avent, chiar daca nu eram alesi sa testam acest biberon ramaneam la concluzia ca sunt niste produse de calitate si totodata ii ajuta si pe bebeii nostri ( am incercat un biberon tot de la o firma renumita pe piata si Eduard,copilasul meu, nu era masa la care sa nu se inece). Noi suntem foarte multumiti de aceste produse, biberonul Phillips Avent Natural SCF693/17 si tetinele cu debit variabil SCF655/27,si Eduard mananca cu ajutorul lor cu mai multa pofta. Urmatoarea investitie de la voi, Avent, daca tot am primit de la voi acest biberon si mai avem si noi unul asa mare este sa atasam la ele manerele pentru biberoane si tetinele moi de formare, dar bineinteles mai intai sa implinim 6 luni.
    Eu am recomandat tuturor prietenelor, viitoare mamici, produsele voastre incepand cu pompa san , sterilizator, biberoane,tetine si suzete.
    Multumim frumos Copilul.ro si Philips Avent!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari