Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Novice admin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2010
    Postari in forum
    508

Testeaza gratuit biberoanele Philips AVENT Natural!

Sa devii mamica este un lucru frumos, insa inseamna in acelasi timp si sa inveti cum sa ai grija de pretiosul nou membru al familiei. De cate ori il hranesti pe zi? Ce produse sunt cele mai potrivite pentru el? Cum sa faci ca micutul sau micuta sa se bucure cat mai mult timp de beneficiile oferite de laptele matern? Pentru ca stim ca vrei sa gasesti raspunsul ideal pentru toate aceste intrebari si ca iti doresti tot ce este mai bun pentru copilul tau, Copilul.ro si Philips AVENT te invita sa testezi gratuit biberoanele si tetinele cu debit variabil din gama Philips AVENT Natural.

Cum te inscrii?

Pentru a participa la testare, scrie-ne pana pe 30 aprilie 2014 raspunsul la intrebarea de mai jos:

Cum crezi ca l-ar ajuta pe bebelusul tau biberoanele Philips AVENT Natural?

Un juriu format din reprezentanti Copilul.ro si Philips AVENT Romania vor alege 5 parinti ai caror copii sa primeasca un biberon Philips AVENT Natural (SCF693/17) si o tetina cu debit variabil (SCF655/27).
    Daca vei fi printre cei care testeaza produsul, asteptam cu drag sa ne povestesti pe forum cum a fost experienta bebelusului tau cu biberonul Philips AVENT Natural primit.

Tot ce este mai bun pentru copilul tau

Philips AVENT Natural are tot ce credem ca ar trebui sa aiba biberonul ideal si te va ajuta sa combini cu succes alaptarea cu hranirea celui mic cu lapte matern din biberon. Biberoanele Philips AVENT Natural au o tetina cu forma asemanatoare sanului mamei astfel incat sa fie stimulat reflexul natural de supt al bebelusului si sa nu refuze sa fie alaptat chiar daca anterior a baut lapticul din biberon. Mai mult, tetina are petale de confort unice care sporesc flexibilitatea si previn deformarea tetinei.

Cu biberoanele Philips AVENT Natural, bebelusul tau este fericit. Pentru a ajuta la reducerea colicilor, atunci cand copilul bea din biberon, aerul este directionat catre sticla si nu catre burtica puiului tau, totul datorita designului inovator cu doua supape.

Mai mult, micutul tau va putea tine cu manutele sale biberonul Philips AVENT, produsul avand un design ergonomic.

Tetinele Philips AVENT Natural cu debit variabil sunt potrivite pentru bebelusii cu varste de peste 3 luni. Cu ajutorul lor, poti reduce sau mari debitul lichidului din biberon astfel incat sa se potriveasca ritmului de hranire al bebelusului, prin simpla inclinare a biberonului.

Spune-ne si tu cum crezi ca l-ar ajuta pe bebelusul tau produsele Philips AVENT Natural si ai sansa sa le testezi!

Floricica Nou Venita lacramioaraelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2012
    Postari in forum
    41
    Fetitei mele inca ii dau lapte praf la biberon dimineata si seara cate 170 ml. Nu am folosit niciodata produsele din aceasta categorie si mi-ar placea sa le incerc. Noi am folosit suzete Philips Avent inca de la nastere si sunt foarte bune.. Tetinele pe care le folosim in prezent se uzeaza destul de repede si ajung intr-un final sa se rupa. Asa ca ar fi bine sa pot avea ocazia de a testa noile biberoane.

Floricica Nou Venita MarianaToba's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2013
    Postari in forum
    2
    noi folosim generatia veche de biberoane avent si suntem multumite. din pacate dupa o perioada incep sa curga (desi sunt inchise) asa ca ne-ar ajuta enorm daca am putea testa noile biberoane,pentru a vedea daca designul imbunatatit le face si mai durabile si in felul acesta am reusi sa nu mai patam totul cu lapte. de asemenea asteptam de multa vreme sa apara si in romania tetina cu flux variabil pentru gama noua de biberoane philips avent si ne bucuram sa aflam ca este disponibila. daca vom avea norocul sa incercam unul dintre biberoane sunt aproape sigura ca vom trece la ele. multumim pentru sansa!

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    eu sunt una dintre fericitele utilizatoare a marcii Phiips Avent,am folosit atat pompa manuala,tampoanele pentru sanii,biberon Philips AVENT Natural (SCF693/17) cat si biberonul cu tetina variabila si sunt foarte multumita de aceste produse,la inceput am combinat alaptarea la san si supliment mai si bebe nu a renuntat sub nici o forma la san dat fiind faptul ca sugea si la biberon,iar dupa ce am fost nevoita sa renunt la alaptarea la san din motive de sanate,cand am trecut la hranirea exclusiva cu lapte praf bebe a scapat si de colici,nustiu daca ecxlusiv cu ajutorul biberonului dar sunt sigura ca intr-o mare masura nea ajutat enorm de mul.

Floricica Nou Venita lazaroana2's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2008
    Postari in forum
    4
    Printesa mea bea laptic doar seara ,ceea ce o calmeaza si face nanita mai usor.nu am folosit niciodata aceste produse si am fi incantate,deoarece am auzit doar pareri bune.cred ca imita foarte mult sanul mamei tetinele,nu?acum cu aparitia primilor dintisor tetinele biberoanelor noastre cedeaza foarte repede.si mereu imi e frica.sper sa fim printre fericitele alese pentru a testa biberoanele philips avent natural.

Floricica Nou Venita mami_de_bobocel's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2014
    Postari in forum
    2
    In momentul in care voi fi nevoita sa-i suplimentez masa bebicului in mod cert ma va ajuta biberonul Philips Avent care va crea un mod mai natural de hranire cu biberonul, atat pentru bebelus cat si pentru mine.
    Caracteristicile biberonului printre care: incepere naturala a hranirii datorita formei de san a tetinei mari; tetina cu un design inovator cu petale de confort unice; sistem anticolici avansat cu doua supape inovatoare; biberonul avand forma ergonomica ofera un confort maxim; gatul larg al biberonului faciliteaza umplerea si curatarea-mail ales in miez de noapte; tetina anticolici din silicon flux lent, cu 2 orificii, ma vor ajuta sa-mi hranesc pruncul chiar la o luna din viata lui, raspund la mai toate nevoile unei proaspete mamici. Si sa nu uit de grija acordata materialelor folosite pentru confectionarea tuturor produselor Philips Avent, deoarece biberoanele nucontin BPA fiind realizate din polipropilena.
    Tinand cont de toate plusurile si de grija cu care Philips Avent isi confectioneaza produsele si le revolutioneaza pentru a face viata puilor nostrii cat si a noastra mult mai usoara, recunosc ca-mi vor fi tare utile in noua mea meserie de mamica :).
    Modificata de mami_de_bobocel; 27.04.2014 la 16:50:18.

Floricica Nou Venita ionelala's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2014
    Postari in forum
    7
    Biberoanele Philips Avent Natural il vor ajuta pe copilasul meu sa se hraneasca mai usor, sa aiba un confort maxim la alaptare si sa nu simta diferenta dintre un biberon si un san, ii vor usura alimentarea.

Floricica Nou Venita nicolorena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2014
    Postari in forum
    2
    In aproximativ 2 saptamani voi deveni mamica. Sper din tot sufletul sa pot alapta, insa vor fi situatii cand va trebui sa folosesc si biberonul. Pana in acest moment nu i-am cumparat nici un biberon pentru ca nu stiu care este cel mai bun. Cu siguranta produsele de la Philips Avent sunt cele mai bune, de aceea si pretul este mai mare....ce nu facem pentru copiii nostri???Biberoanele Philips Avent Natural il vor ajuta foarte mult pe bebelus in primul rand in problemele cu colicii, in sensul ca ii va ajuta la reducerea colicilor. De asemnea, avand o tetina cu forma asemanatoare sanului mamei, nu va face diferenta dintre san si biberon si astfel nu renunta la san, iar la nevoie folosim biberonul (afara, cand mami trebuie sa plece urgent sa rezolve o problema etc).
    Biberoanele Fhilips Avent Natural il vor ajuta pe bebe sa invete sa tina singur sticluta (are un design ergonomic).
    Mi-as dori sa testez produsul si cu siguranta voi impartasi si altor mamici.
    Multumim pentru aceasta sansa pe care ne-o oferiti!!!

Floricica Nou Venita evenme's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.09.2008
    Postari in forum
    26
    Noua ne-ar usura mult viata, biberoanele de la Avent sunt cele mai bune ....insa din pacate nu le-am incercat pana acum

Floricica Nou Venita ankutzy's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2012
    Postari in forum
    18
    De la nastere fetita mea a fost hranita artificial. Ajunsi la diversificare folosim a
    paratul de gatit cu aburi si blender Philips Avent si cana "Acum sunt mare" Avent.
    Sunt foarte multumita de ele si as dori sa incerc si biberoanele si tetinele cu debit variabil din gama Philips AVENT Natural.
    Cu ajutorul lor fetita mea va putea tine singura cu manutele sale biberonul Philips AVENT, datorita design-ului sau ergonomic. Sunt linistita ca poate bea singura si poate goli biberonul fara ajutor si cu usurinta. Tetinele cu debit variabil ma ajuta sa reduc sau mari debitul lichidului din biberon in functie de ce contine- lapte, lapte cu cereale, compot, etc. Ajuta si fetita sa bea lichide cu dedit mai mare sau mai mic in functie de situatie : ii este foarte foame- debit mare, este racita cum este acum si nu poate respira- folosim debit mic.

Floricica Nou Venita adri_anna's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2011
    Postari in forum
    12
    In primul rand m-as bucura mult sa-mi pot hrani natural copilul insa cum la primul nu am putut face acest lucru sper ca la al doilea s-o pot face. Oricum biberoanele Philips Avent sunt de o calitate foarte buna insa din pacate nu toate mamicile isi permit pretul lor. Sunt binevenite ptr pastrarea laptelui matern si hranirea bebelisului in situatia in care mama lipseste in momentul in care copilul trebuie hranit.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari