Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita iustinik's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2009
    Postari in forum
    18
    buna mamicilor fetita mea are 11 luni si sapt trecuta a fost internata in spital pt ca a avut laringita..dupa 2 zile ne-a dat drumul acasa,si am urmat tratamentul acasa...dar are 3 zile decand vomita dupa ce mananca sau dupa ce isi ia medicamentele,si nu mananca mai deloc..a vazut ca face si diaree...nu stiu ce sa ma mai fac..aseara am fost din nou la spital si mi-a dai un medicament PERIDON se cheama este pt voma..si greturi..dar vad ca degeaba il dau..la fel nu mananca si tot vomita...

Floricica Nou Venita emmahln's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    Bebelusul meu vomita mereu si am observat ca din cauza secretiilor din nas.Desi ii trecuse inca ii curgea nasucul Acum il aspir inainte de masa si nu mai vomita.

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    este foarte posibil ca de la rosu nin gat sa vomite, mai toti copii o fac, iar daca in spital cand ai ajuns cu ea nu avea diaree, atunci este posibil sa fi luat un virus de acolo care sa-i provoace diareea, sau pur si simplu o face de la antibiotic...pe care cred ca i-l dai...sfatul meu este sa-i dai putin ceai de menta indulcit cu 1 lingurita de zaharla 100ml, dar fiert, sa pui zaharul cand fierbe apa ptr ceai, si sa i-l dai cu hidrasec...dar in felul urmator...o seriga la 5 min..nu mai mult si nici mai de vreme o va vomita altfel, cand trebuie sa-i dai antibioticul sa nu-i dai sa manance lapte b1 jumat de ora inainte, o jumat de pra dupa...laptele anuleaza efectul antibioticului.trebuie sa fii f. atenta...se deshidrateaza repede. Mai bun ptr voma este metroclopramidul...multa sanatate si bafta

Floricica Veterana ank100's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2008
    Postari in forum
    10.572
    parerea mea este ca vomita ori de la rosu in gat ori de la antibiotic.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari